Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Silikony, piany, akryle

Strzałka w prawo

Pistolety i wyciskacze

Strzałka w prawo

Pistolety i wyciskacze

Prace montażowe, instalacyjne lub naprawcze wymagają zastosowania różnego typu mas. Te bardzo często umieszczone są w specjalnych opakowaniach, tzw. kartuszach – aby móc z nich korzystać, niezbędny jest specjalny sprzęt w postaci takiego produktu jak wyciskacz do tub.

Filtry

Pistolety i wyciskacze

Prace montażowe, instalacyjne lub naprawcze wymagają zastosowania różnego typu mas. Te bardzo często umieszczone są w specjalnych opakowaniach, tzw. kartuszach – aby móc z nich korzystać, niezbędny jest specjalny sprzęt w postaci takiego produktu jak wyciskacz do tub.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Silikony, piany, akryle

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Pistolety i wyciskacze do prac wykończeniowych

Prace budowlane lub remontowe to dla Ciebie codzienność? A może właśnie planujesz pierwszą drobną przygodę jako majsterkowicz? Jednym z popularnych elementów, które wykorzystuje się podczas prac budowlanych i remontowych, są kleje, silikony czy inne masy uszczelniające w kartuszach. To produkty, bez których trudno wyobrazić sobie zasklepianie szczelin pomiędzy różnymi elementami lub powierzchniami. Znajdują szerokie zastosowanie, dlatego warto wyposażyć się także w wyciskacz lub pistolet do silikonu, który umożliwi precyzyjną aplikację tego typu środków. W Castoramie znajdziesz różne ich modele.

Pistolet do wyciskania mas z naszej oferty może różnić się rozmiarem i wagą, a także możliwością zastosowania – znajdziesz u nas model przeznaczony do użytku wraz z wkładami o pojemności 310 ml oraz bardziej wszechstronny produkt kompatybilny z wkładami 310 i 400 ml. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy majsterkowanie nie ma przed Tobą tajemnic – znajdziesz odpowiedni pistolet do silikonu dla siebie.

Wyciskacz do kartuszy ma bardzo prostą strukturę – jest zbudowany z magazynku, tłoku, rękojeści, dźwigni spustu oraz stożkowatej końcówki. Najważniejszą częścią jest magazynek, ponieważ to właśnie tam umieszcza się tubę z masą, którą chcesz wykorzystać. Warto też poświęcić uwagę tłokowi – istotna jest jego długość. Jeśli okaże się zbyt krótki, nie będziesz mógł wycisnąć kleju czy silikonu do końca. Użytkowanie wyciskacza do mas jest szybkie i łatwe. Kartusz montuje się w magazynku, a następnie naciska spust. Naciśnięcie powoduje przesunięcie tłoka i wyciśnięcie plastycznej masy poprzez zwężoną wyprofilowaną końcówkę.

Produkty w naszej ofercie mogą być sterowane manualnie lub elektrycznie. Ten drugi typ nie wymaga od użytkownika siły potrzebnej do wyciskania zawartości kartusza. Za nacisk odpowiada układ elektryczny.

Przygotowując materiały do remontu, na pewno trafisz na kleje montażowe, silikony wysokotemperaturowe i inne masy zapakowane w poręczne i funkcjonalne kartusze. Do skorzystania z nich będziesz potrzebował wyciskacza. Również pianka pomocna w uszczelnianiu drzwi i okien wymaga zastosowania odpowiedniego pistoletu. Sprawdź, jak wybrać najlepsze akcesoria!

Pistolet do silikonu niezbędny w każdym warsztacie

Prace montażowe, instalacyjne lub naprawcze wymagają zastosowania różnego typu mas. Te bardzo często umieszczone są w specjalnych opakowaniach, tzw. kartuszach – aby móc z nich korzystać, niezbędny jest specjalny sprzęt w postaci takiego produktu jak wyciskacz do tub. Jego zadaniem jest nadanie prawidłowego nacisku kleju lub silikonu, aby umożliwić Ci aplikację do danego miejsca.

Wyciskacze do kartuszy należą do akcesoriów lekkich i poręcznych – mają wyprofilowane uchwyty, które wygodnie leżą w dłoni, zapewniając tym samym komfort pracy. Dodatkową zaletą wyciskaczy do kartuszy są również ich cienkie końcówki. Z jednej strony umożliwiają aplikowanie masy nawet w trudno dostępnych miejscach, a z drugiej – dają Ci możliwość zachowania precyzji pracy. Dzięki temu praca z nimi daje bardzo dobre efekty. Ty zaś możesz odpowiednio dozować każdy rodzaj materiału.

Nasze wyciskacze mają także szybko działający spust oraz dodatkowe zalety – znajdziesz u nas model z uchwytem, który umożliwi Ci jego zawieszenie. Świetnym pomysłem jest np. pistolet do akrylu do zawieszenia na drabinie. Znajdziesz u nas także produkt o wzmocnionej konstrukcji oraz z funkcją zapobiegającą wyciekaniu stosowanego preparatu. Inne praktyczne funkcje tych pistoletów pozwalają na wygodną pracę z nimi.

Obsługa wyciskaczy jest bardzo prosta niezależnie od długości tub oraz rodzaju substancji, który chcesz zaaplikować. Dzięki niemu możesz korzystać z materiałów budowlanych oferowanych w kartuszach.

Wyciskacz do tub – jaki wybrać?

Wyciskacz do kartuszy powinien przede wszystkim być dla Ciebie wygodny podczas użytkowania. Właśnie dlatego podczas wyboru odpowiedniego narzędzia zwróć uwagę na jego uchwyt. Jeśli został specjalnie wyprofilowany, Twoja praca będzie przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Wyciskacz do kleju może mieć także specjalny zaczep, który ułatwia jego zawieszenie na drabinie. To wygodne rozwiązanie podczas długich prac budowlanych.

Ważna jest także trwałość narzędzia, dlatego zwróć uwagę na konstrukcję. Wzmocniony materiał pozwoli Ci na korzystanie z narzędzia przez długi czas. Wyciskarka do silikonu, która ma szybki spust lub funkcję zapobiegającą wyciekaniu, okaże się idealnym narzędziem do prac.

Jeśli wybierasz wyciskacz do silikonu, dzięki któremu chcesz ręcznie wyciskać wiele substancji, postaw na prosty mechanizm w rozsądnej cenie. Wyciskacz o wzmocnionej konstrukcji, który znajdziesz w ofercie Castoramy, możesz wykorzystać w wielu miejscach. Nawet jeśli jest to kuchnia, łazienka czy inne pomieszczenie narażone na wilgoć, prawidłowo wybrany pistolet do kotwy chemicznej nie będzie tracił na jakości. Wystarczy odrobina siły, a dokładnie zaaplikujesz warstwę kleju, silikonu lub innej substancji chemicznej.

Podczas wyboru odpowiedniego produktu weź również pod uwagę materiał, z którym będziesz pracował. Pianka montażowa znajduje wiele zastosowań – jest potrzebna m.in. w czasie montażu oraz uszczelniania stolarki okiennej i drzwiowej bądź wykonywania izolacji instalacji c.o., podłóg czy dachów. Precyzyjną aplikację piany w wybrane miejsce umożliwia pistolet wyposażony w aplikator z atomizerem. Pistolet do silikonu czy pianki pozwala na równomierne dozowanie preparatu oraz kontrolowanie jego przepływu, za co odpowiada sprężynowy spust.

Możesz korzystać z niego w przypadku wkładów o pojemności 0,5 l i 0,75 l. Obsługa narzędzi jest bardzo prosta, dlatego poradzisz sobie z nimi błyskawicznie.

Chcesz prawidłowo i dokładnie nałożyć piankę montażową? Warto dokładnie przyjrzeć się produktom. Jeśli wybierasz pistolet do pianki, zwróć uwagę na trwały i wytrzymały materiał. Dzięki temu narzędzie nie będzie jednorazowego użytku i będziesz mógł korzystać z niego przez długi czas.

Kolejnym ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest pewny chwyt w dłoni. Im wygodniejszy, tym prace remontowe czy budowlane okażą się szybsze i bardziej komfortowe. Pistolet do pianki ze sprężynowym spustem, który znajdziesz w tym dziale, umożliwi Ci kontrolowanie przepływu substancji, a co za tym idzie – prawidłową i dokładną aplikację. Teraz wszystkie prace remontowe okażą się prostsze i szybsze.

Ręczny model wyciskacza do mas jest bardzo popularny i chętnie wybierany. W naszych sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym znajdziesz go w wielu rodzajach. Jest atrakcyjniejszy cenowo względem modelu elektrycznego, a także niezwykle prosty w użyciu. Wymaga użycia siły mięśni. Podczas wybierania wyciskacza do kartuszy warto pamiętać, aby sprawdzić, czy został wyposażony w zabezpieczenie przed samoistnym wypływaniem masy. Jego obecność sprawi, że z kartusza znajdującego się w wyciskaczu nie będzie się sączyć zawartość, zwłaszcza gdy przerwiemy pracę na dłużej.

W naszym asortymencie znajdziesz wyciskacze do mas wykonane z aluminium i tworzywa sztucznego. Są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję, co jest bardzo ważne w niesprzyjających warunkach remontu. Aby wyciskacz posłużył Ci długo, musi być także łatwy do czyszczenia po zakończeniu prac. Oferowane przez nas wyciskacze do kartuszy i pistolety do pianki są ergonomiczne i lekkie, dzięki czemu zapewniają mocny i stabilny chwyt. Przejrzyj je i wybierz taki, który przyda Ci się podczas niejednego remontu!

Alternatywą dla manualnych wyciskaczy są modele elektryczne. W ich przypadku nacisk jest równomierny i niezależny od siły osoby posługującej się urządzeniem. Takie wyciskacze są polecane przede wszystkim w sytuacji, gdy musisz wykonywać więcej prac i częściej korzystać z materiału w kartuszach. Miej jednak na uwadze, że waga tych wyciskaczy jest większa niż modeli manualnych, dlatego długa praca z nimi może być bardzo uciążliwa. Wymaga także robienia przerw.

Elektryczne wyciskacze do kartuszy przeważnie są oferowane wraz z akumulatorem. Pozwala on na bezprzewodową pracę. Upewnij się zatem, że wybrany przez Ciebie model ma akumulator o pojemności wystarczającej do dłuższej pracy. Dzięki temu nie będziesz zmuszony wykonywać przerw z powodu rozładowanego urządzenia.

Nawet jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z majsterkowaniem, wybierzesz odpowiednie narzędzie. Sprawdź naszą ofertę – znajdziesz tu wszystko, co będzie Ci potrzebne w czasie remontu i na budowie!