Zalety nagrzewnicy wodnej

W miejscach, w których nie radzą sobie tradycyjne grzejniki, bardzo często doskonałą alternatywą okazują się właśnie nagrzewnice wodne. Co może nas przekonać do takiego wyboru?

Zalety nagrzewnicy wodnej

Jak to działa?

Nagrzewnice wodne działają dzięki wykorzystaniu ciepłej wody znajdującej się w instalacji c.o. Specjalny wentylator owiewa rury, którymi przepływa ciepła woda, wytwarzając tym samym ciepłe powietrze, które następnie trafia do konkretnego pomieszczenia. Oprócz ciepłej wody, nagrzewnice wodne mogą wykorzystywać jako środek zasilający także glikol, który jest stosowany między innymi jako składnik samochodowych płynów chłodzących.

Przeczytaj także: Piecyk gazowy, naftowy czy elektryczny – który wybrać?

Szerokie zastosowanie

Tego rodzaju nagrzewnice sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie są w stanie poradzić sobie tradycyjne grzejniki. Chodzi tutaj głównie o pomieszczenia charakteryzujące się wyjątkowo dużą powierzchnią. Stąd też bardzo często wykorzystuje się je w warsztatach, magazynach, halach przemysłowych, sklepach, obiektach rolno-ogrodniczych, salach konferencyjnych, marketach, centrach sportowo-rekreacyjnych oraz obiektach sakralnych. Tego typu rozwiązanie może się jednak sprawdzić również w biurach oraz domach.  

Nagrzewnice wodne a tradycyjne grzejniki

W wielu miejscach nie możemy pozwolić sobie na stosowanie tradycyjnych grzejników, ponieważ okazują się one mało wydajne oraz nieekonomiczne, co jest zauważalne szczególnie przy ogrzewaniu średnich i dużych pomieszczeń, gdzie zużycie ciepła jest bardzo wysokie. Taki proces trwa też o wiele za długo. Kolejnym problemem jest utrzymanie temperatury na stałym, żądanym przez nas poziomie. Dzięki nagrzewnicom wodnym nie musimy martwić się o żaden z powyższych problemów.

Duża wydajność nagrzewnic wodnych wynika w głównej mierze z dużego zakresu mocy, jaki jesteśmy w stanie z nich wydobyć. Przy tym takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie, zarówno jeśli chodzi o koszty związane z zakupem urządzenia, jak i późniejszym kosztem eksploatacji. Warto wspomnieć również o tym, że nagrzewnice wodne pracują cicho, a dzięki swojej wyjątkowo lekkiej konstrukcji są też łatwe w montażu.

Zobacz też: Podgrzewacze wody – jaki wybrać?

Zalety nagrzewnicy wodnej

Zakup

Decydując się na zakup nagrzewnicy wodnej, warto pamiętać o tym, że możemy je zamontować na ścianie, podobnie jak instaluje się chociażby klimatyzatory. Aby podnieść komfort użytkowania nagrzewnicy, warto wyposażyć się w dodatkowy regulator obrotów oraz termostat pokojowy. Przed zakupem należy również sprawdzić, czy dany produkt posiada łatwy w obsłudze system sterowania. Niezwykle atrakcyjnym urządzeniem będzie z pewnością nagrzewnica odporna na uszkodzenia i zabrudzenia.