Zalety rolet rzymskich w aranżacji okien

Współczesne trendy wnętrzarskie wykorzystują najwymyślniejsze systemy przysłaniania okien. Rolety rzymskie są bardzo popularnym i często stosowanym rozwiązaniem. Ten rodzaj rolet znajdzie zastosowanie zarówno w eleganckim stylowym wnętrzu jak i w surowym, minimalistycznym apartamencie.

Gdy szukamy stylowego sposobu aranżacji okna w naszym domu czy mieszkaniu, mamy niemal nieograniczone pole do popisu. Producenci oferują nam najróżniejsze rodzaje rolet, zasłon czy firan. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet rzymskich, które swoim niebanalnym wyglądem mogą odmienić każde wnętrze.

Spis treści:

  • Ubieramy okno
  • W rzymskim klimacie
  • Materiały
roletyroletyroletyrolety

Ubieramy okno

Współczesna aranżacja okien to nie tylko koronkowe firanki, ciężkie zasłony i stalowe karnisze. Oprócz funkcji użytkowej, jaką jest zasłonięcie przed światłem i wścibskim okiem sąsiada, rolety wnętrze zdobią. Jeśli chcemy nadać mieszkaniu lekkości i nie zasłaniać okna całkowicie za pomocą ciężkich firan, możemy zdecydować się na zastosowanie rolet rzymskich. Pozwalają one w elegancki sposób ozdobić wnękę okienną oraz w razie potrzeby osłonić pokój przed światłem.

roletyroletyroletyrolety

W rzymskim klimacie

Zastosowanie eleganckiego i ładnego materiału, z którego wykonane są rolety, sprawia, że mieszkanie jest bardziej przytulne. Opuszczone osłaniają pokój przed światłem, zwinięte w stylowe fałdy są niewątpliwą ozdobą. Ten rodzaj rolet to doskonałe połączenie elegancji zasłon z funkcjonalnością rolet. Zastosowanie tego systemu pozwala stworzyć w mieszkaniu przyjazny klimat - nie będziemy całkowicie osłonięci od światła, a uzyskamy komfortowy półmrok. Kolor materiału i jego fakturę możemy dobrać np. do tkanin na poduszkach w salonie czy obiciach mebli albo możemy zdecydować się na neutralne, jasne barwy. Już samo ułożenie zwijanego w fałdy materiału będzie pięknie zdobić nasze mieszkanie. Dodatkowym atutem tego systemu przesłaniania okien jest to, że montaż rolety odbywa się bez naruszenia ściany. Dzięki temu w razie potrzeby możemy wymienić rolety na inne.

roletyroletyroletyrolety

Materiały

Do wykonania rolet rzymskich najlepiej nadają się materiały syntetyczne, bawełna oraz len. Ważne, aby stosowany materiał był lekki i nie obciążał zbytnio systemu zwijającego. Poza tym grubsze tkaniny gorzej się układają i uzyskany efekt może nie być aż tak miły dla oka.

Zastosowanie rolet rzymskich jest prostym i efektownym sposobem na dekorację wnętrza oraz osłonięcie go przed nadmiarem promieni słonecznych. Szeroka oferta produktów dostępnych na rynku pozwala dobrać rolety do każdego wnętrza. Możemy również samodzielnie stworzyć tego typu zasłonę okienną, która będzie niepowtarzalną, wspaniałą ozdobą naszego mieszkania.

Data aktualizacji: 28.06.2024