Instrukcja wideo - jak przeprowadzić montaż rolety dzień/noc?

Rolety dzień/noc to popularne rozwiązanie w zakresie osłaniania okien. Stanowią niewątpliwą dekorację, ale spełniają również ważną funkcję i pomagają nam dostosować oświetlenie do naszych potrzeb. Jak je zamontować samodzielnie? Zobaczmy, czy to możliwe!

Rolety dzień/noc, czyli jakie?

Te rodzaje rolet proponują podwójne rozwiązanie – zaciemnienie odpowiednie na noc i inne – na dzień. Z tego względu stanowią pewnego rodzaju innowację w świecie zasłon i firan. Żaluzja w tym typie wykonana jest z materiału. Dwa rodzaje jego przezroczystości dają nam możliwość optymalnej kontroli nad wpadającym do wnętrza promieniami światła dziennego. Do tego rolety dzień/noc wyróżniają się nowoczesną technologią systemu montażowego i pozwalają nam na ich łatwe sterowanie. Dobrą wiadomością jest fakt, iż niektórych modeli nie musimy zawieszać w sposób ingerujący w strukturę ramy okiennej czy ściany. Rolety dzień/noc zamontujemy bezinwazyjnie. Czy ta czynność nie sprawi nam problemów?

Montaż rolety dzień/noc

Możemy samodzielnie powiesić naszą roletę dzień/noc, jednak obejrzyjmy wcześniej poniższą instrukcję wideo, dzięki której upewnimy się, że każdy krok montażu przebiega prawidłowo. Pomimo bezinwazyjnego systemu umieszczania kasetki na ramie okiennej, czynności warto wykonać precyzyjniejsze i z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów, tak żeby roleta nie przemieszczała się i nie spadała po kilkukrotnym użyciu. Będziemy operowali nią podobnie jak żaluzjami, dlatego system sznurków powinien być odpowiednio umiejscowiony i przytwierdzony. Dzięki stworzonemu przez specjalistów filmowi poradnikowemu, dowiemy się jak powinien przebiegać montaż rolety dzień/noc.

Czego potrzebujemy do powieszenia rolety?

Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria – specjalną taśmę montażową i nożyczki. Do bezinwazyjnego sposobu montażu rolety dzień/noc potrzebujemy właściwie tylko tych dwóch elementów. Pamiętajmy jednak, aby czynność przeprowadzać na stabilnym podwyższeniu. Film pokaże również, jak krok po kroku złożyć samą roletę dzień/noc, a potem odpowiednio ją powiesić. Do dzieła!