Zsyp w domu – przeżytek czy przyszłość?

Huk tłukącej się o poranku butelki zna dobrze każdy, kto mieszkał w osiedlu z wielkiej płyty. Jaką obecnie, po wprowadzeniu ustawy dotyczącej segregacji odpadów, rację bytu mają zsypy na śmieci? I czy istnieją inne ich zastosowania?

Nóż do wykładzin

Wykładzina podłogowa to jedna z warstw dekoracyjnych, których można pozbyć się stosunkowo łatwo. Szczególnie przy pomocy specjalistycznego noża do wykładzin – niewielkiego, acz bardzo skutecznie je przecinającego. Jego ostrze może być podzielone nawet na kilkanaście sekatorów tnących, dzięki czemu w krótkim czasie potniemy starą wykładzinę na mniejsze fragmenty, a następnie oderwiemy je od posadzki jeden po drugim.

zrywanie-podlogi-przydatne-wyposazenie categorypathzrywanie-podlogi-przydatne-wyposazenie categorypathzrywanie-podlogi-przydatne-wyposazenie categorypathzrywanie-podlogi-przydatne-wyposazenie categorypath

Zrywak

Akcesorium pomocniczym, które doskonale współpracuje z nożem do wykładzin, jest właśnie zrywak. To narzędzie pomoże nam efektywnie pozbyć się przylegających do posadzki fragmentów wykładziny, które wcześniej pocięliśmy przy użyciu noża. Zrywak oderwie je od podłoża i – co bardzo ważne – zrobi to na tyle bezpiecznie, że nie spowoduje większych ubytków, które należałoby na późniejszym etapie wypełniać.

Przecinak do zrywania podłóg

Swoją konstrukcją przypomina tradycyjny przecinak, który we współpracy z młotkiem służy do kucia twardych materiałów. Różni się przede wszystkim końcówką roboczą, która jest w porównaniu do klasycznego narzędzia znacznie szersza. Przecinak jest wyjątkowo pomocny, kiedy konieczne jest zerwanie płytek. Jego ostrą część roboczą przykładamy do bocznych krawędzi kafli, a następnie uderzamy w niego młotkiem. W niektórych sytuacjach przy użyciu przecinaka możliwe jest także podważanie terakoty.

zrywanie-podlogi-przydatne-wyposazeniezrywanie-podlogi-przydatne-wyposazeniezrywanie-podlogi-przydatne-wyposazeniezrywanie-podlogi-przydatne-wyposazenie

Usuwacz do fugusuwacz do fug

Usuwanie płytek zamocowanych na naszej posadzce może być łatwiejsze także przy wykorzystaniu specjalistycznego usuwacza do fug. Pozbywając się spoin spomiędzy płytek, będzie nam bowiem łatwiej je podważyć i zerwać. Dobrze, jeśli narzędzie to wykonane jest ze stali pokrytej węglikiem wolframu – taki materiał gwarantuje wyjątkowo skutecznie wycieranie fug z połączeń.

Skrobak budowlany

Skrobak z kolei posłuży nam zarówno do pozbycia się resztek fug, jak i wielu innych pozostałości po zerwaniu warstwy wykończeniowej podłogi, a co za tym idzie – ponownego przygotowania podłoża po położenia nowych płytek, wykładziny czy paneli. W tym przypadku warto postawić na specjalistyczny skrobak budowlany, który jest wyposażony w wygodny i funkcjonalny kij, pozwalający jednocześnie odciążyć kręgosłup i usuwać niepożądane pozostałości z dużą wydajnością.

Data publikacji: 12.01.2016