Produkty

7 zasad montażu mebli kuchennych

7 zasad montażu mebli kuchennych

Jak szybko poradzić sobie ze skręceniem mebli kuchennych? Jak nie zniszczyć elementów montażowych i dobrze dopasować do siebie poszczególne części? Najprościej będzie wykonać daną pracę z pomocą fachowca, a jeśli nie mamy obok siebie takiej osoby koniecznie dobrze przyjrzyjmy się instrukcji, jaką do całego zestawu dołączył producent. Wraz z naszymi 7 zasadami montażu każdy poradzi sobie ze zmontowaniem zestawu mebli kuchennych.

składanie mebliPo czym rozpoznamy, że nasze meble są skręcone źle?

Przyjrzyjmy się swojemu zestawowi i zwróćmy uwagę na:

Rząd szafek wiszących i stojących – brzegi poszczególnych segmentów powinny do siebie przylegać, każda pozostawiona przestrzeń lub przesunięcie szafki odrobinę do przodu lub do tyłu będzie wyglądało mało estetycznie.

Równość blatu – aby przygotowywanie posiłków było wykonywane w wygodnych warunkach, konieczne jest otrzymanie równej powierzchni blatu. Jeśli jedna z części zestawu będzie osadzona niżej, a druga na małym podwyższeniu, wszystkie postawione na blacie przedmioty stracą mocne oparcie.

Zawiasy – niektóre z drzwiczek mogą otwierać się tylko w zakresie określonego kąta, oznacza to, że zawiasy zostały źle przymocowane do futryny; z czasem ulegną one uszkodzeniu, a drzwiczki będą nieco opadać.

Kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać podczas montażu szafek:

1. Rozpakujmy wszystkie kartony – tak, aby posegregować dokładnie elementy konstrukcyjne szafek – i stwórzmy odpowiednie zestawy akcesoriów. Śrubki ułóżmy obok siebie, nakrętki przy nakrętkach. W czasie ich wkręcania nie będziemy poszukiwać za każdym razem kolejnego małego elementu.

Zestaw mebli kuchennych Malaga 2,4 m dąb sonoma2. Upewnijmy się, ile osób będzie niezbędnych do połączenia wszystkich elementów w zestaw. W niektórych przypadkach będą to 2 osoby.

3. Zadbajmy o narzędzia domowe, które mogą się nam przydać. Z pewnością będzie to młotek, śrubokręt czy klucz nimbusowy.

4. Przed podjęciem działań, sprawdźmy ściany oraz podłogę w zakresie których będą przeprowadzane prace. Powinny być one równe, wykonane z takich materiałów, by można było w nich umieścić odpowiednie mocowanie. Zwróćmy również uwagę na rozłożenie gniazd elektrycznych.

5. Montaż szafek zawsze zaczynajmy od wieszania szafek ściennych, a w przypadku segmentu stojącego zacznijmy zabudowywać narożnik. Nie ograniczymy sobie swobody ruchów.

6. Jeśli w segmencie meblowym nie pozostawiono otworów na odpływy, będzie trzeba je wykonać za pomocą wyrzynarki.

7. Jeśli pomiędzy meblami, a ścianą pozostaną szczeliny – można je zabudować elementami wykończeniowymi w kolorze frontów szafki. Dokładny opis montażu gotowych zestawów meblowych do kuchni znajdziesz w tym artykule.

Pamiętajmy: ostatnim etapem prac związanych z montażem mebli kuchennych jest podłączenie wody, gazu i urządzeń elektrycznych. Ten zakres prac lepiej pozostawić wykwalifikowanym osobom.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zamontować meble kuchenne?

Jak zamontować meble kuchenne?
Samodzielny montaż mebli kuchennych pozwoli Ci zaoszczędzić na wynajęciu fachowca. Zadanie nie jest zbyt trudne – wymaga jedynie odpowiedniego p...
Czytaj więcej

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!
Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Ograniczać Cię może mała ilość miejsca i problemy z przenoszeniem materiałów. Przy odpowiednim przygotowani...
Czytaj więcej

Ergonomia w kuchni – zadbaj o funkcjonalną przestrzeń roboczą

Ergonomia w kuchni – zadbaj o funkcjonalną przestrzeń roboczą
Układ mebli i sprzętów kuchennych powinien być przede wszystkim praktyczny. W ten sposób usprawnisz oraz przyspieszysz swoją pracę nad p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

7 zasad montażu mebli kuchennych