Produkty

7 zasad montażu mebli kuchennych

7 zasad montażu mebli kuchennych

Jak szybko poradzić sobie ze skręceniem mebli kuchennych? Jak nie zniszczyć elementów montażowych i dobrze dopasować do siebie poszczególne części? Najprościej będzie wykonać daną pracę z pomocą fachowca, a jeśli nie mamy obok siebie takiej osoby koniecznie dobrze przyjrzyjmy się instrukcji, jaką do całego zestawu dołączył producent. Wraz z naszymi 7 zasadami montażu każdy poradzi sobie ze zmontowaniem zestawu mebli kuchennych.

składanie mebliPo czym rozpoznamy, że nasze meble są skręcone źle?

Przyjrzyjmy się swojemu zestawowi i zwróćmy uwagę na:

Rząd szafek wiszących i stojących – brzegi poszczególnych segmentów powinny do siebie przylegać, każda pozostawiona przestrzeń lub przesunięcie szafki odrobinę do przodu lub do tyłu będzie wyglądało mało estetycznie.

Równość blatu – aby przygotowywanie posiłków było wykonywane w wygodnych warunkach, konieczne jest otrzymanie równej powierzchni blatu. Jeśli jedna z części zestawu będzie osadzona niżej, a druga na małym podwyższeniu, wszystkie postawione na blacie przedmioty stracą mocne oparcie.

Zawiasy – niektóre z drzwiczek mogą otwierać się tylko w zakresie określonego kąta, oznacza to, że zawiasy zostały źle przymocowane do futryny; z czasem ulegną one uszkodzeniu, a drzwiczki będą nieco opadać.

Kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać podczas montażu szafek:

1. Rozpakujmy wszystkie kartony – tak, aby posegregować dokładnie elementy konstrukcyjne szafek – i stwórzmy odpowiednie zestawy akcesoriów. Śrubki ułóżmy obok siebie, nakrętki przy nakrętkach. W czasie ich wkręcania nie będziemy poszukiwać za każdym razem kolejnego małego elementu.

Zestaw mebli kuchennych Malaga 2,4 m dąb sonoma2. Upewnijmy się, ile osób będzie niezbędnych do połączenia wszystkich elementów w zestaw. W niektórych przypadkach będą to 2 osoby.

3. Zadbajmy o narzędzia domowe, które mogą się nam przydać. Z pewnością będzie to młotek, śrubokręt czy klucz nimbusowy.

4. Przed podjęciem działań, sprawdźmy ściany oraz podłogę w zakresie których będą przeprowadzane prace. Powinny być one równe, wykonane z takich materiałów, by można było w nich umieścić odpowiednie mocowanie. Zwróćmy również uwagę na rozłożenie gniazd elektrycznych.

5. Montaż szafek zawsze zaczynajmy od wieszania szafek ściennych, a w przypadku segmentu stojącego zacznijmy zabudowywać narożnik. Nie ograniczymy sobie swobody ruchów.

6. Jeśli w segmencie meblowym nie pozostawiono otworów na odpływy, będzie trzeba je wykonać za pomocą wyrzynarki.

7. Jeśli pomiędzy meblami, a ścianą pozostaną szczeliny – można je zabudować elementami wykończeniowymi w kolorze frontów szafki. Dokładny opis montażu gotowych zestawów meblowych do kuchni znajdziesz w tym artykule.

Pamiętajmy: ostatnim etapem prac związanych z montażem mebli kuchennych jest podłączenie wody, gazu i urządzeń elektrycznych. Ten zakres prac lepiej pozostawić wykwalifikowanym osobom.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?
Kawalerka to niewielka przestrzeń, która pozwala Ci na szybkie zmiany aranżacji i daje możliwość eksperymentowania. Aneks kuchenny zamiast kuch...
Czytaj więcej

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?
Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowobudowanych mieszkaniach i domach. Łącząc te dwa pomieszczenia, zyskujemy nie ty...
Czytaj więcej

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II
Znając już ogólny zarys charakteru modułowych mebli kuchennych, możemy zagłębić się w bardziej szczegółowe informacje. Z czego mogą być ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

7 zasad montażu mebli kuchennych