Produkty

Bezpieczne dziecko w domu

Bezpieczne dziecko w domu

Dla ciekawego świata dziecka każdy zakątek mieszkania może stanowić swojego rodzaju zagrożenie. Dopóki dziecko nie nauczy się, co można, a czego nie, to właśnie my musimy zadbać o jego maksymalne bezpieczeństwo. Szczególnie, gdy jest to kilkuletni, wiecznie biegający maluch.

dziecko w kąpieliKuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym czyhają największe zagrożenia dla dziecka. Mowa tutaj przede wszystkim o gotujących się potrawach (zarówno na palniku, jak i w piekarniku) oraz o miejscu przechowywania ostrych narzędzi, np. noży i nożyczek. Mając krzątającego się wokół nas malucha, warto zainwestować w blokady szafek, które nie pozwolą dziecku na ich otworzenie. Gotując potrawy, wybierajmy dalsze palniki, do których dziecko nie dosięgnie. W przypadku piekarnika, dobrze by miał on nienagrzewającą się szybę i zawsze zimny uchwyt. Dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie bramki zabezpieczającej wejście dziecka do kuchni.

Salon/Pokój dzienny/Sypialnia

W salonie oraz reszcie pomieszczeń należy przede wszystkim nałożyć specjalne nakładki na kanty stołów oraz na niższe rogi pozostałych mebli. Co więcej, na stole lepiej nie trzymać obrusu – dla małego dziecka zwisający kawałek materiału może wydać się nad wyraz interesujący. Ważne jest także zabezpieczenie zaślepkami kontaktów oraz schowanie wszelkich kabli, które dziecko może zacząć gryźć lub się o nie potknąć. W przypadku okien warto wybrać te, które można zamknąć na klucz. Bezpieczeństwo dziecka zwiększymy również, jeśli zrezygnujemy z umieszczania w pomieszczeniu kwiatów trujących oraz gatunków roślin ze zwisającymi liśćmi - maluch może pociągnąć za liść i w efekcie zrzucić doniczkę.

Łazienkadziecko schody

W przypadku łazienki, pamiętajmy, by nigdy nie zostawiać małego dziecka samego w wannie czy brodziku – nawet przy wyjątkowo płytkiej wodzie. Poza tym, warto wyłożyć je antypoślizgową nakładką. Ważne jest także zamontowanie takiego zamka w drzwiach, który będzie można otworzyć z zewnątrz. W przypadku przechowywania środków chemicznych, najlepiej trzymać je na wyższej półce z dodatkowym zamknięciem na klucz. Co więcej, niech każda szafka zawiera dodatkową blokadę otwarcia. Z kolei przy pralce upewnijmy się, że posiada ona zabezpieczenie przed dziećmi. Pamiętajmy też o zastosowaniu baterii z termostatem – w ten sposób maluch uniknie oparzenia. W łazience, oprócz zapewnienia dziecku bezpieczeństwa, należy zagwarantować mu odpowiednie warunki do korzystania z pomieszczenia. W tym celu warto np. wstawić taboret, dzięki któremu maluch dosięgnie do umywalki. Miejmy tu jednak na uwadze, by był bardzo stabilny.

Schody

Przy schodach, nawet tych, które mają kilka stopni, zamontujmy bramki zabezpieczające. Dzięki temu dziecko nie wejdzie na nie i z nich nie spadnie. Dodatkowo, należy ułożyć na nich nakładki antypoślizgowe. W przypadku balustrady wybierzmy taki model, który maluch będzie mógł złapać bez problemu. Zdecydowanie ułatwi mu to wchodzenie. Nie inwestujemy w zbyt strome ani kręte schody.

Bezpieczny dom to szczęśliwy dom. Warto zapewnić dziecku najwyższe bezpieczeństwo. Tak naprawdę to inwestycja na teraz, która będzie miała znaczenie przez całe jego życie.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Schody w domu – co zrobić by były bezpieczne?

Schody w domu – co zrobić by były bezpieczne?
Schody nadają estetyczny i oryginalny charakter pomieszczeniu, w którym się znajdują. Ponadto są kluczowym uzupełnieniem całej aranżacji domu. ...
Czytaj więcej

Jak zadbać o to, żeby balustrada była wykończona estetycznie?

Jak zadbać o to, żeby balustrada była wykończona estetycznie?
Prawidłowy montaż samej balustrady nie zawsze będzie oznaczać zadowalający efekt końcowy pod względem wizualnym. Aby zapewnić sobie estetyczne wyk...
Czytaj więcej

Jak upiększyć schody wewnętrzne?

Jak upiększyć schody wewnętrzne?
Schody wewnątrz mieszkania coraz częściej znajdują usytuowanie w przestrzeni wspólnej, na przykład w salonie. Przez to, że mają fantazyjny kształt, st...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
25.04.2016
Ja się ogólnie zaopatrzyłam w te barierki - jedna do kuchni, druga przy łazience, trzecia na schody i berbeć może gdzie indziej w miarę swobodnie latać kiedy jestem zajęta i nie mogę na niego ciągle patrzeć.
14.06.2015
Ciekawe, jak nasze mamy i babcie sobie z tym radziły, bo nasze domy normalnie nie są zbyt bezpieczne dla małych dzieci. Te wszystkie ochraniacze na rogi stołów i innych mebli, bramki na schody, zaślepki do kontaktów na pewno uchroniły moje dziecko przed niejednym wypadkiem.

Ocena i komentarz dla:

Bezpieczne dziecko w domu