Produkty

Co zrobić ze starą taczką?

Co zrobić ze starą taczką?

Taczka jest narzędziem, które używamy na co dzień – w ogrodzie służy nam do przewożenia ziemi czy zerwanych jabłek, a przy remontach i pracach budowlanych ułatwia transport cementu czy innych materiałów. Nieuchronnie jednak każdy przedmiot traci swoje właściwości z upływem czasu i nie nadaje się do dalszego wykonywania poszczególnych zadań. Nie oznacza to, że musimy wyrzucać starą taczkę – możemy ją wykorzystać w inny sposób. Jaki?

Stara taczka jako kwietnikKwietnik z taczki – piękna dekoracja ogrodu

Bezsprzecznie najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie taczki jest zasadzenie w niej roślin. Takie połączenie starej nadgryzionej zębem czasu konstrukcji z soczystą zielenią będzie tworzyło niesamowity kontrast, który urozmaici każdą przestrzeń ogrodową. Misa taczki jest na tyle duża, że można w niej hodować sporej wielkości rośliny kwitnące lub małe drzewka – te jednak będzie trzeba przesadzić, kiedy podrosną. Jeśli zależy nam na jak najlepszym efekcie dekoracyjnym, możemy pomalować taczkę na dowolny kolor, np. taki, w jakim utrzymane są meble ogrodowe lub ułożone na nich poduszki.

Porada eksperta

W taczce z powodzeniem możemy hodować nie tylko rośliny kwitnące. To idealna przestrzeń do stworzenia własnego zielnika lub mini-ogródka warzywnego. Wtedy taczkę warto ustawić blisko wejścia do domu, aby mieć łatwiejszy dostęp do świeżych dodatków do potraw.

Pojemnik na drewno opałowe

Naprawiona taczka z drewnemJeśli posiadamy w domu kominek, pewnie nie raz musieliśmy narąbać drewno na opał. Aby nie robić tego każdorazowo, kiedy chcemy rozpalić ogień, możemy przygotować więcej polan naraz. Możemy je zatem umieścić w starej taczce – jej spora pojemność pozwoli na zgromadzenie większej ilości drewna, a także pozwoli wygodnie je przekładać do mniejszych koszyków, które zabierzemy już bezpośrednio do domu. To rozwiązanie sprawdzi się nawet wtedy, gdy misa taczki jest dziurawa czy nieszczelna – do przechowywania większych elementów nadaje się znakomicie. Dodatkowo taki pojemnik będzie miał także walory dekoracyjne, szczególnie jeśli pomalujemy taczkę na oryginalny kolor.

Taczka jako zbiornik na deszczówkę

Taczka CastoramaW tej roli odnajdą się jedynie te stare taczki, które mają szczelną misę, a niesprawne koło, uchwyty czy stelaż. Taką taczkę możemy ustawić bezpośrednio pod rynną lub w dowolnym miejscu ogrodu, aby gromadziła się w niej deszczówka. Wodę wykorzystamy później do podlewania kwiatów, co będzie nie tylko wyjątkowo oszczędne, ale i ekologiczne.

Starą taczkę możemy… naprawić!

Często, jak coś się zepsuje, nie decydujemy się na naprawę. Wynika to z faktu, że poszczególne komponenty i praca włożona w renowację po prostu nie są tego warte. W przypadku taczek mamy jednak do czynienia z dość tanimi częściami zamiennymi, takimi jak koło do taczki, dętka, oś kołowa, opona czy nawet miska do taczki. Wszystkie te akcesoria do taczek znajdziemy w sklepach Castorama i będziemy mogli podjąć próbę samodzielnego przywrócenia sprawności naszemu sprzętowi. Pomogą nam w tym liczne artykuły z sektora Porad i Inspiracji, np. Jak wymienić koło w taczce.

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Co zrobić ze starą taczką?