Produkty

Dzwonki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Dzwonki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Dzwonek jest bardzo ważnym elementem wyposażenia naszego domu, choć często niedocenianym. Wszyscy domownicy i goście nie posiadający swoich kluczy, zmuszeni są z niego korzystać. Producenci oferują różne rodzaje dzwonków, a wśród nich coraz popularniejsze są ostatnio dzwonki bezprzewodowe.

dzwonek bezprzewodowy dlaczego wartoOferta dzwonków bezprzewodowych jest coraz bogatsza. Pozwala nam to na wybór optymalnego urządzenia, które zastąpi tradycyjny dzwonek z okablowaniem. Zastanawiając się nad zainstalowaniem dzwonka bezprzewodowego, warto poznać parametry tego urządzenia. Pozwoli nam to właściwie dobrać dzwonek do warunków lokalowych oraz finansowych. Co istotne, dzwonki bezprzewodowe mogą współpracować z urządzeniami zabezpieczającymi np. z kamerami.

Bez plątaniny kabli

Dzwonki bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do dzwonków tradycyjnych nie wymagają instalacji okablowania. Zasilane są na baterie lub akumulatory. Dzwonek składa się z elementu umieszczanego na zewnątrz oraz z odbiornika umieszczanego w dowolnym miejscu mieszkania. Wybierając dzwonek bezprzewodowy, musimy mieć na uwadze, że urządzenie to ma ograniczony zasięg. Z tego powodu odbiornik, który wydaje dźwięk, nie może znajdować się zbyt daleko. Zauważmy, że różne modele dzwonków mają zróżnicowany zasięg działania, dlatego musimy dostosować urządzenie do metrażu naszego mieszkania.

Regulacja głośności

Bardzo ważną właściwością dzwonków bezprzewodowych jest możliwość regulowania głośności wydawanego przez nie dźwięku. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy w domu przebywają małe dzieci. W czasie poobiedniej drzemki, by nie budzić najmłodszych wraz z przybyciem gości, można ściszyć dzwonek do preferowanego poziomu.

Opcje dodatkowe

Dzwonki bezprzewodowe, w zależności od modelu, posiadają różne dodatkowe funkcje, które usprawniają jego działanie. Jest to np. sygnał świetlny emitowany podczas dzwonienia – jest on dodatkowym plusem w przypadku, gdy w domu mieszkają osoby słabiej słyszące. Sprawdza się to również w sytuacji, gdy w mieszkaniu jest głośniej i tradycyjny dźwięk dzwonka może zostać zagłuszony, np. w czasie odkurzania.

dzwonek bezprzewodowy dlaczego warto

Wygląd i kształt

Współczesne wzornictwo w tym zakresie pozwala na szeroki wybór dzwonków pod kątem ich walorów estetycznych. Możemy wybrać dzwonek pasujący do wystroju naszego mieszkania. Warto również pamiętać, że przycisk dzwonka znajdujący się na zewnątrz, narażony jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, np. deszczu. Wybierając dzwonek z przyciskiem hermetycznym, będziemy mieli pewność, że będzie on odporny na przykład na działanie wilgoci.

Dzwonek potrzebny jest we wszystkich domach, mieszkaniach czy biurach. Niezależnie od wybranego przez nas modelu, właściwego dla naszych potrzeb i możliwości finansowych, jego prawidłowe działanie jest niezbędne w codziennym życiu każdego z nas.

Data publikacji: 24.07.2014
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Podłączenie dzwonka krok po kroku - zobacz jak to zrobić

Podłączenie dzwonka krok po kroku - zobacz jak to zrobić
Nawet mocne pukanie do drzwi czasem bywa nieskuteczne. Jeśli będziesz głośno słuchał muzyki lub znajdziesz się w odległej części domu nie usłyszysz ...
Czytaj więcej

Gong zamiast dzwonka do drzwi – gdzie się sprawdzi?

Gong zamiast dzwonka do drzwi – gdzie się sprawdzi?
Dzwonek i gong spełnią tę samą rolę – zasygnalizują nam, że ktoś nas odwiedza. Ich działanie jednak różni się od siebie i podczas gdy ten...
Czytaj więcej

Dzwonek czy gong? Sprawdzamy różnice i zastosowania

Dzwonek czy gong? Sprawdzamy różnice i zastosowania
Oba urządzenia mają tę samą funkcję – ich zadaniem jest zaalarmować nas, gdy ktoś przychodzi pod nasze drzwi. Jednak dzwonek i gong różni...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Dzwonki bezprzewodowe – dlaczego warto?