Dzwonki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Dzwonek jest bardzo ważnym elementem wyposażenia naszego domu, choć często niedocenianym. Wszyscy domownicy i goście nie posiadający swoich kluczy, zmuszeni są z niego korzystać. Producenci oferują różne rodzaje dzwonków, a wśród nich coraz popularniejsze są ostatnio dzwonki bezprzewodowe.

Oferta dzwonków bezprzewodowych jest coraz bogatsza. Pozwala nam to na wybór optymalnego urządzenia, które zastąpi tradycyjny dzwonek z okablowaniem. Zastanawiając się nad zainstalowaniem dzwonka bezprzewodowego, warto poznać parametry tego urządzenia. Pozwoli nam to właściwie dobrać dzwonek do warunków lokalowych oraz finansowych. Co istotne, dzwonki bezprzewodowe mogą współpracować z urządzeniami zabezpieczającymi np. z kamerami.

Bez plątaniny kabli

Dzwonki bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do dzwonków tradycyjnych nie wymagają instalacji okablowania. Zasilane są na baterie lub akumulatory. Dzwonek składa się z elementu umieszczanego na zewnątrz oraz z odbiornika umieszczanego w dowolnym miejscu mieszkania. Wybierając dzwonek bezprzewodowy, musimy mieć na uwadze, że urządzenie to ma ograniczony zasięg. Z tego powodu odbiornik, który wydaje dźwięk, nie może znajdować się zbyt daleko. Zauważmy, że różne modele dzwonków mają zróżnicowany zasięg działania, dlatego musimy dostosować urządzenie do metrażu naszego mieszkania.

Przeczytaj także: Dzwonek czy gong? Sprawdzamy różnice i zastosowania

Dzwonki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Regulacja głośności

Bardzo ważną właściwością dzwonków bezprzewodowych jest możliwość regulowania głośności wydawanego przez nie dźwięku. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy w domu przebywają małe dzieci. W czasie poobiedniej drzemki, by nie budzić najmłodszych wraz z przybyciem gości, można ściszyć dzwonek do preferowanego poziomu.

Opcje dodatkowe

Dzwonki bezprzewodowe, w zależności od modelu, posiadają różne dodatkowe funkcje, które usprawniają jego działanie. Jest to np. sygnał świetlny emitowany podczas dzwonienia – jest on dodatkowym plusem w przypadku, gdy w domu mieszkają osoby słabiej słyszące. Sprawdza się to również w sytuacji, gdy w mieszkaniu jest głośniej i tradycyjny dźwięk dzwonka może zostać zagłuszony, np. w czasie odkurzania.

Zobacz też: Jak wybrać gniazdo telefoniczne?
https://www.castorama.pl/jak-wybrac-gniazdo-telefoniczne-ins-1089253.html

Dzwonki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Wygląd i kształt

Współczesne wzornictwo w tym zakresie pozwala na szeroki wybór dzwonków pod kątem ich walorów estetycznych. Możemy wybrać dzwonek pasujący do wystroju naszego mieszkania. Warto również pamiętać, że przycisk dzwonka znajdujący się na zewnątrz, narażony jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, np. deszczu. Wybierając dzwonek z przyciskiem hermetycznym, będziemy mieli pewność, że będzie on odporny na przykład na działanie wilgoci.

Dzwonek potrzebny jest we wszystkich domach, mieszkaniach czy biurach. Niezależnie od wybranego przez nas modelu, właściwego dla naszych potrzeb i możliwości finansowych, jego prawidłowe działanie jest niezbędne w codziennym życiu każdego z nas.