Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Bezpieczniki

Strzałka w prawo

Główki bezpiecznikowe

Strzałka w prawo

Główki bezpiecznikowe

Główka bezpiecznikowa stanowi część bezpiecznika instalacyjnego, który służy do zabezpieczenia obwodu elektrycznego w Twoim domu. Dzięki temu z łatwością zabezpieczysz Twój dom przed niebezpiecznym zwarciem lub przeciążeniem obwodu.

Filtry

Główki bezpiecznikowe

Główka bezpiecznikowa stanowi część bezpiecznika instalacyjnego, który służy do zabezpieczenia obwodu elektrycznego w Twoim domu. Dzięki temu z łatwością zabezpieczysz Twój dom przed niebezpiecznym zwarciem lub przeciążeniem obwodu.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bezpieczniki

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

BEZPIECZNA INSTALACJA ELEKTRYCZNA W TWOIM DOMU

Bezpieczniki są przeznaczone do ochrony instalacji elektrycznej przed zwarciami oraz przeciążeniami, które mogą uszkodzić Twoją elektronikę. Jeśli zależy Ci, by wszelkie instalacje elektryczne oraz podłączone do nich urządzenia RTV, AGD, a także instalacja oświetleniowa w Twoim domu działała bezawaryjnie przez długi czas, zainwestuj w odpowiednie rozwiązania. Dzięki bezpiecznikom zyskasz pewność, że zasilanie zostanie odcięte w razie pojawienia się przepięcia. To ustrzeże Cię przed nieprzyjemnymi (i bardzo kosztownymi) konsekwencjami.

GŁÓWKI BEZPIECZNIKOWE – CZYM SĄ, DO CZEGO SŁUŻĄ?

Jednym z elementów składowych bezpiecznika instalacyjnego jest główka bezpiecznika. To dzięki niej solidnie przymocujesz wkładkę topikową w gnieździe bezpiecznikowym. Urządzenie elektryczne, które nazywamy bezpiecznikiem, jest złożone z podstawy bezpiecznikowej, wkładki, osłony oraz, fakultatywnie, ze wstawki kalibrowej.

Główki bezpiecznikowe posłużą Ci do uzupełnienia bezpiecznika instalacyjnego w Twoim domu. To niezwykle istotne, by już na etapie planowania, remontu czy nawet urządzania domu pomyśleć o bezpieczeństwie. To bardzo istotny aspekt życia domowników. Odpowiednie bezpieczniki zapobiegające zwarciom i przeciążeniom obwodu elektrycznego zagwarantują Ci brak awarii. To niezwykle istotne, kiedy Twoim priorytetem jest dbanie o dobro i spokój Twoich bliskich.

Sklepy Castorama oferują różne modele główek bezpiecznikowych. Główka bezpiecznikowa 63A, główka bezpiecznikowa 25A, główka bezpiecznikowa ETI DO1, ETI DO2 – wszystkie te produkty oraz wiele innych znajdziesz w asortymencie naszych sklepów. Bez problemu odnajdziesz element, który będzie pasował do Twojej instalacji. Co istotne, główki bezpiecznikowe nie są problematyczne w montażu. Bez trudu samodzielnie zamontujesz je w domowej instalacji elektrycznej.

Aparaturę modułową stosuje się głównie w gospodarstwach domowych. Dzięki niej możesz bez obaw wymienić wkładkę topikową w instalacji w Twoim domu, nawet jeśli nie masz odpowiednich kwalifikacji. Element ułatwi wymianę wkładki, sprawiając, że ta czynność będzie bezpieczna i nieskomplikowana. Produkt zapewnia również docisk zestykowy między wkładką a gniazdem. Zabezpieczenie obwodów elektrycznych w Twoim domu przed niekorzystnymi i częstokroć dotkliwymi skutkami zwarć i przeciążeń powinno być kwestią priorytetową.

BUDOWA GŁÓWKI BEZPIECZNIKOWEJ

Główki bezpiecznikowe składają się z jasnej obudowy z gwintem, zostały wykonane z porcelany elektrotechnicznej. To dzięki jej właściwościom cały element nie przewodzi prądu elektrycznego, a także może być eksploatowany przez długi czas. Dzięki zastosowaniu wewnątrz tulei stykowej prąd płynie między gniazdem a wkładką topikową. Na końcu główki znajduje się szybka, przez którą – w momencie przepalenia się wkładki topikowej – widać jej “oczko”.

INNE ELEMENTY KONIECZNE DO STWORZENIA BEZPIECZNEJ INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

W naszym asortymencie znajdziesz także inne elementy niezbędne do stworzenia instalacji elektrycznej w Twoim domu. Jednym z nich jest gniazdo bezpiecznika. To element, który wykorzystasz do zabezpieczenia obwodów elektrycznych w gospodarstwie domowym. Wykonany został, podobnie jak główka bezpiecznikowa, z porcelany, która jest doskonałym izolatorem. Metalowe części gniazda zostały dodatkowo pokryte specjalną powłoką, która ochroni je przed korozją, co zapobiegnie problemom i przedłuży żywotność elementu.

W naszej ofercie znajdziesz również eliminator rozbłysków. Ten niezwykle praktyczny element pozwoli Ci raz na zawsze uporać się z uciążliwym zjawiskiem migotania żarówek energooszczędnych. Najlepsze rezultaty uzyskasz, montując go w każdym pomieszczeniu, w którym wykorzystane zostały pojedyncze żarówki lub całe zespoły oświetlenia LED. Instalowany razem z łącznikiem powstrzyma nieprzyjemne efekty rozbłysków, które częstokroć drażnią oczy i powodują dyskomfort, szczególnie nocą.

Eliminator rozbłysków to produkt, który może poprawić komfort Twojej pracy, nauki czy codziennych domowych aktywności. Niewielka waga i prosta budowa sprawiają, że instalacja urządzenia w systemie podtynkowym jest całkowicie bezproblemowa i nie zajmuje wiele czasu.

Bezpieczniki, które chronią instalację elektryczną i sprzęty w Twoim domu, powinna zostać odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi problemami. Nie tylko zapewnisz sobie bezpieczeństwo i spokojny sen, ale też oszczędzisz swój portfel przed bardzo przykrym wydatkiem. Eliminator rozbłysków z kolei docenisz, jeśli migotanie energoszczędnych żarówek wywołuje w Tobie irytację i nie pozwala Ci spokojnie pracować czy oglądać filmu.