LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Bezpieczniki

Strzałka w prawo

Bezpieczniki automatyczne

Strzałka w prawo

Bezpieczniki automatyczne

Bezpieczniki automatyczne to kluczowe elementy w każdym obwodzie elektrycznym. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed przepięciami oraz spięciami. Bezpieczniki automatyczne są urządzeniami, które automatycznie wyłączają obwód elektryczny w przypadku przekroczenia dopuszczalnego przepływu prądu przez obwód, co chroni przed pożarem lub innymi niebezpiecznymi sytuacjami.

Filtry

Bezpieczniki automatyczne

Bezpieczniki automatyczne to kluczowe elementy w każdym obwodzie elektrycznym. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed przepięciami oraz spięciami. Bezpieczniki automatyczne są urządzeniami, które automatycznie wyłączają obwód elektryczny w przypadku przekroczenia dopuszczalnego przepływu prądu przez obwód, co chroni przed pożarem lub innymi niebezpiecznymi sytuacjami.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bezpieczniki

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

BEZPIECZNY DOM

Instalacja elektryczna jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego budynku. Jednak, abyś mógł w pełni korzystać z jej funkcjonalności, cały system musi być bezpieczny. Jeśli chcesz skutecznie ochronić swój komputer, telewizor, lodówkę, zmywarkę czy pralkę przed skutkami przeciążeń i zwarć, stosuj odpowiednie zabezpieczenia. Tradycyjne korki mogą nie wystarczyć, dlatego w tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie bezpieczniki automatyczne. W asortymencie sklepu Castorama odnajdziesz wszystkie elementy składające się na bezpieczną instalację elektryczną w Twoim domu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o bezpiecznikach automatycznych!

BEZPIECZNIK AUTOMATYCZNY – CZYM JEST, DO CZEGO SŁUŻY?

Bezpieczniki są elementami niezbędnymi w każdej instalacji elektrycznej, czy to w domu, miejscu pracy, budynkach użyteczności publicznej, czy w halach i budynkach gospodarczych. Dzięki nim, w razie nagłego skoku napięcia, instalacja będzie chroniona przed uszkodzeniami, ponieważ bezpiecznik automatycznie odłączy przeciążony obwód. W efekcie unikniesz ryzyka uszkodzenia samej instalacji, jak i podłączonych do niej urządzeń RTV, AGD i instalacji oświetleniowej.

Obecnie w domowych instalacjach elektrycznych najczęściej stosowanym typem bezpieczników jest bezpiecznik automatyczny (wyłącznik instalacyjny typ DS, potocznie zwany „eską”). Coraz częściej wypiera on popularny jeszcze kilkanaście lat temu bezpiecznik topikowy.

Bezpiecznik automatyczny to rozwiązanie odpowiednie dla każdego – jego montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że tylko sprawdzisz, jak wyłączyć go w razie konieczności.

Wiele osób ma wątpliwości, czy wymiana starszych bezpieczników topikowych ma sens. Oczywiście – taka wymiana zajmie Ci chwilę i będzie wymagała kilku zakupów, jednak to z pewnością rozwiązanie nie tylko bardziej niezawodne, ale też po prostu wygodniejsze. Możesz też skorzystać z możliwości montażu bezpieczników automatycznych wkręcanych.

Bezpiecznik automatyczny wkręcany różni się subtelnie wielkością – jest większy niż typowy bezpiecznik wkręcany. Od klasycznego modułu odróżnia się też budową, jednak zasada działania jest ta sama – stopienie elementu pozwala na przerwanie obwodu elektrycznego, a tym samym odcięcie dopływu energii.

Bezpiecznik automatyczny ma wiele zalet. Jedną z nich jest brak awaryjności. Przy właściwej eksploatacji nie powinien się zużyć, a uszkodzenia zdarzają się niezwykle rzadko. Bezpieczniki tego typu nie ulegają również spaleniu. Jego mechanizm działania został zaprojektowany w sposób, który umożliwi wytrzymanie nawet wiele cykli uruchomieniowych. Bezpiecznik ten odmówi posłuszeństwa dopiero przy skrajnym obciążeniu. W warunkach domowych takie sytuacje praktycznie nie mają miejsca.

WYBÓR BEZPIECZNIKÓW AUTOMATYCZNYCH

W szerokiej ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz bezpieczniki automatyczne o różnych parametrach, na przykład bezpiecznik automatyczny 16A, bezpiecznik automatyczny 25A, bezpiecznik automatyczny 10A. Z pewnością dobierzesz taki, który będzie odpowiedni dla Twojej instalacji elektrycznej. Prezentowane tu produkty przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Dzięki temu po usunięciu przyczyny awarii możesz dalej z nich korzystać, bez konieczności gorączkowego szukania nowego bezpiecznika. Pomyśleliśmy również o innych elementach niezbędnych do wykonania bezpiecznej i funkcjonalnej instalacji elektrycznej w Twoim domu. Już dziś sprawdź ofertę oferowanych przez nas produktów.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać bezpiecznik automatyczny w przypadku zamiany z topikowego, najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie wybranie takiego samego amperażu. Sprawdź dokładnie, jakie bezpieczniki wykorzystywałeś wcześniej.

W naszym sklepie odnajdziesz także inne elementy instalacji elektrycznej. Jednym z nich jest kondensator. Jest to element pełniący funkcję filtru w instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu. Jego głównym zadaniem jest eliminowanie wszelkich zakłóceń sieci. W większości przypadków takie zaburzenia są nieszkodliwe i skutkują co najwyżej na przykład przygaśnięciem żarówki. W skrajnych sytuacjach jednak taki zakłócony impuls może być źródłem awarii droższego urządzenia – telewizora, komputera czy lodówki.

Konstrukcja kondensatora jest niezwykle prosta. Składa się on z dwóch przewodników oddzielonych izolatorem elektrycznym. Jego działanie jest skuteczne, a sam produkt – niezwykle wytrzymały. Poprawia stabilność działania źródeł światła w Twoim domu czy biurze. Warto, żebyś miał kondensator wszędzie tam, gdzie zależy Ci na bezproblemowym korzystaniu z sieci elektrycznej.

Odpowiednie zabezpieczenie instalacji elektrycznej pozwoli Ci uniknąć poważnych strat w elektronice wskutek awarii sieci. Bezpieczniki są rozwiązaniem nie tylko tanim, ale i niezwykle skutecznym. Dobrze więc, żebyś już na etapie projektowania domu pomyślał o odpowiednim rozplanowaniu instalacji, a także wyborze odpowiedniego rodzaju bezpieczników. Nie będziesz musiał martwić się już o nagłe przeciążenie instalacji, a także o posiadanie zapasu nowych bezpieczników topikowych.