LOTERIA CASTODAYS! Weź udział już teraz! Sprawdź szczegóły >>
Bezpieczniki szklane
Bezpieczniki szklane rurkowe stosowane są w różnych urządzeniach elektrycznych. Najczęściej spotyka się je w sprzęcie elektronicznym, takim jak telewizor czy artykuły gospodarstwa domowego. Może być także zastosowany w różnego rodzaju narzędziach elektrycznych, które znajdują się w warsztacie.
Bezpieczniki szklane
Bezpieczniki szklane rurkowe stosowane są w różnych urządzeniach elektrycznych. Najczęściej spotyka się je w sprzęcie elektronicznym, takim jak telewizor czy artykuły gospodarstwa domowego. Może być także zastosowany w różnego rodzaju narzędziach elektrycznych, które znajdują się w warsztacie.
Zobacz więcej Bezpieczniki
Wyświetlanie 7 z 7 produktów
Polecane kategorie produktów:
ZABEZPIECZENIE URZĄDZEŃ PRZED PRZECIĄŻENIEM SIECI
Do zabezpieczenia sprzętu radiowo-telewizyjnego, artykułów gospodarstwa domowego oraz układów elektronicznych przed skutkami przeciążenia i niebezpiecznymi zwarciami posłużą bezpieczniki szklane. Bezpieczniki mają postać szklanej rurki, która jest zakończona stykami. Wewnątrz elementu znajduje się drucik, którego zadaniem jest przewodzenie prądu.
Mechanizm działania bezpiecznika szklanego opiera się na druciku topikowym, który pełni rolę przewodnika elektrycznego. Płynący prąd nagrzewa drucik topikowy. Przy wysokim natężeniu prądu, które trwa dłuższy czas, następuje przepalenie elementu, które skutkuje przerwaniem dostawy energii elektrycznej. Im większe natężenie prądu, tym szybciej następuje odcięcie energii. Dzięki temu urządzenia w Twoim domu będą chronione przed uszkodzeniem.
BEZPIECZNIK SZKLANY – OBSZAR ZASTOSOWANIA
Bezpieczniki szklane rurkowe stosowane są w różnych urządzeniach elektrycznych. Najczęściej spotyka się je w sprzęcie elektronicznym, takim jak telewizor czy artykuły gospodarstwa domowego. Może być także zastosowany w różnego rodzaju narzędziach elektrycznych, które znajdują się w warsztacie. Zabezpiecza przede wszystkim sprzęt o większej wartości, którego uszkodzenie mogłoby wiązać się ze znacznymi kosztami.
Musisz wiedzieć, że bezpieczniki szklane są jednorazowe, a każde przepalenie będzie wymagało wymiany. Jeśli będziesz miał pod ręką bezpiecznik, nie będzie potrzebna wymiana całego urządzenia na nowe. Warto zaopatrzyć się w większą liczbę tego typu bezpieczników. Gdy wyposażysz swoją podręczną skrzynkę z narzędziami w bezpiecznik szklany, łatwo poradzisz sobie z usunięciem takiej awarii. Zadbaj o to, by kilka sztuk znajdowało się także w Twoim warsztacie czy w domku wypoczynkowym.
WYBIERZ SPRZĘT IDEALNY DO SWOICH POTRZEB
Decyzja, aby zakupić bezpiecznik szklany, najczęściej jest wywołana jakąś potrzebą. Prawdopodobnie chcesz usunąć awarię sprzętu lub zakupić takie urządzenie na zapas. Niezależnie od tego, najlepiej, jeśli przed wyborem określisz, jaki konkretnie bezpiecznik będzie Ci potrzebny. W tym celu zapoznaj się z instrukcją użytkowania sprzętu elektronicznego.
Urządzenia takie jak bezpiecznik szklany 10a nie są drogie, jednak pomyłka w doborze może kosztować Cię czas. Bezpieczniki o nieodpowiednich parametrach mogą z kolei zajmować miejsce lub gdzieś się zapodziać.
W szerokiej ofercie sklepów Castorama znajdziesz bezpieczniki szklane o różnych wartościach maksymalnego dopuszczalnego obciążenia. Ta wartość jest podstawowym kryterium wyboru bezpieczników. Określana jest w jednostkach zwanych amper, a oznacza się ją skrótem A. Urządzenia najbardziej wrażliwe na skutki przeciążenia sieci są wyposażone w bezpiecznik szklany 2a. Z kolei bardziej trwałemu sprzętowi nie będzie przeszkadzało większe obciążenie. W takich sprzętach stosuje się bezpiecznik szklany 15a lubi większy.
Przed zakupem zwróć uwagę na ograniczenia miejsca, w którym chcesz zamontować szklany bezpiecznik. W tym celu najlepiej określ dokładnie wymiary zużytego urządzenia. W tej kategorii znajdują się bezpieczniki o różnej długości i średnicy. Ważny jest także wymiar drucika zabezpieczającego wewnątrz szklanej tulei. Najczęściej spotykane są bezpieczniki szklane z drucikiem o długości dwudziestu milimetrów. Wszystkie elementy są przeznaczone do obwodów prądu stałego i przemiennego o napięciu do 250 V.
ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ W CZASIE WYMIANY
Wymieniając bezpiecznik szklany, zachowaj wszelkie możliwe środki ostrożności. Nie zapomnij o wyłączeniu przepływu prądu elektrycznego i wyciągnięciu wtyczki urządzenia z gniazdka. Zadbaj o prawidłowe zamocowanie bezpiecznika, aby zagwarantować użytkownikom i sprzętowi bezpieczną pracę.
Może się też zdarzyć, że konstrukcja urządzenia elektronicznego nie pozwoli na samodzielną wymianę tego zabezpieczenia. Jeśli masz do czynienia z mało wartościowym sprzętem, najlepiej wymień go na nowy. Tymczasem bardziej cenne urządzenia będziesz musiał zanieść do serwisu. Samodzielna próba wymiany może przynieść więcej strat niż korzyści.
Zadbaj o instalację Elektryczną w swoim domu - sprawdź pełną ofertę bezpieczników.