Produkty

Gdzie sprawdzą się tralki kute?

Gdzie sprawdzą się tralki kute?

Tralki kute świetnie sprawdzą się w ogrodzeniach metalowych, ale również jako części balustrad schodowych i balkonowych. Jak możemy je jeszcze wykorzystać? Czy w mieszkaniu lepiej jest zastosować tralki innego typu? Dowiedzmy się!

tralka w ogrodzieTralki kute – czym się charakteryzują?

Tralki kute to te, które są wykonane z metalu – najczęściej ze stali. Powstają na skutek gięcia i kucia prętów. W taki sposób nadaje się im pożądany wygląd. Tralki metalowe mogą przybierać różny kształt, przekrój i wygląd. To, co je łączy, to bardzo duża odporność na rozmaite warunki fizyczne, chemiczne i atmosferyczne. Malowana proszkowo stal jest zazwyczaj doskonale zabezpieczona przed wpływem wilgoci i zmianami temperatur. Cechują się również bardziej delikatnym wyglądem niż inne tralki.

Wśród tralek kutych możemy wymienić:

- tralki ozdobne – np. z motywem, z cebulką czy z odkuwkami,

- proste lub koszowe,

- gładkie lub skręcone,

- z grotem.

Tralka ozdobna z dużym motywem S + 2 x C 900 mm kwadrat 12 mmAżurowa balustrada – gdzie wykorzystamy tralki kute?

Tego rodzaju pręty świetnie nadają się do użytku zewnętrznego – ze względu na swoją wytrzymałość, a także materiał, który zniesie rozmaite warunki. Kute tralki nie wymagają specjalnych zabiegów impregnacyjnych po tym, jak się je raz zabezpieczy. Dlatego doskonale sprawdzą się również w ogrodzeniach.

Zatem tralki kute najlepiej sprawdzą się w charakterze prętów w balustradach na tarasie, balkonie, schodach prowadzących do budynków, zewnętrznych klatkach schodowych i oczywiście w bramach i przęsłach ogrodzeń metalowych i murowanych.

Czy wiesz, że…?

Wszelkie zdobienia tralek metalowych możemy otrzymać osobno i np. przyspawać do gołych prętów, zyskując dokładnie taki efekt, jaki sobie wymyśliliśmy. Możemy też stworzyć balustradę własnego projektu, zestawiając słupki główne, które są pozbawione dekoracji oraz tralki ozdobne w wymyślonym przez nas schemacie. Wszelkie ozdoby kute znajdziemy w kategorii dekoracje. Są tam między innymi: cebulki, liście, rozety, kule i rozmaite motywy z płaskownika.

tralka ozdobna Czy kute tralki nadają się również do wnętrz?

Ze względu na szczególny charakter metalowych tralek, są one wyjątkowo pożądane w niektórych wnętrzach. Zdobne schody nie mogą obejść się bez dopasowanej balustrady, podkreślającej ich marmurowe stopnie czy dębową poręcz. Tralki kute doskonale wyglądają w zestawieniu właśnie z drewnem. Często spotkamy je w eleganckich budynkach rządowych i użyteczności publicznej – sądach, bibliotekach, uniwersytetach.

Również w naszych mieszkaniach możemy wykorzystać je zamiast np. tralek drewnianych w balustradach schodowych i na antresolach. Te metalowe pręty, często subtelnie zdobione, zapewniają ładny, ażurowy efekt, szczególnie gdy są wyjątkowo drobne. Balustrada utworzona z kutych tralek i drewnianych elementów pasuje najbardziej do wnętrz pełnych smaku i stylu, choć nie przekreśla również nowoczesnego wyrazu, jaki chcemy nadać pomieszczeniom. Świetnie odnajdzie się w dzisiejszym eklektyzmie, gdzie styl retro miesza się z minimalizmem.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak powstają tralki kute?

Jak powstają tralki kute?
Tralki, czyli pionowa część balustrady, np. schodowej, mogą być wykonane z różnych materiałów – najczęściej spotkamy te drewniane ...
Czytaj więcej

Dekoracje do schodów i balustrad – przegląd

Dekoracje do schodów i balustrad – przegląd
Bardzo często to detale decydują o tym, czy dane wykończenie prezentuje się spójnie i dekoracyjnie. To dlatego wciąż stosujemy ozdoby w metalow...
Czytaj więcej

Jakie wyroby kowalskie wybrać do ogrodu

Jakie wyroby kowalskie wybrać do ogrodu
Urządzanie naszego ogrodu i najbliższego otoczenia domu oznacza wypełnienie ich poszczególnych części małą architekturą, meblami służącymi do relaksu,...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Gdzie sprawdzą się tralki kute?