Grzejniki kolumnowe w technologii laserowej

Rozwój nowoczesnych technologii owocuje kolejnymi innowacyjnymi produktami pojawiającymi się na rynku. Dotyczy to wielu różnych dziedzin, w tym także systemów ogrzewania. Wśród ciekawych propozycji tego typu warto zwrócić uwagę na grzejniki kolumnowe w technologii laserowej. Czym się charakteryzują i czy warto się w nie zaopatrzyć?

 

 

grzejnikgrzejnikgrzejnikgrzejnik

Technologia spawania laserowego

Nowoczesne grzejniki kolumnowe wyróżniają się przede wszystkim nowatorską techniką wykonania. Na czym ona polega? Poszczególne elementy grzejników wykonanych ze stali łączone są za pomocą wiązki laserowej. Powstające w ten sposób spoiny charakteryzują się minimalną szerokością, co wyklucza możliwość powstawania korozji. Dzięki temu powierzchnia grzejnika jest wyjątkowo trwała, idealnie gładka i łatwa w czyszczeniu.

grzejnikgrzejnikgrzejnikgrzejnik

Klasyczna forma

Grzejniki wyprodukowane w technologii laserowej charakteryzują się tradycyjną, żeberkową formą. Zastosowane w nich rury cechują się większą powierzchnią wymiany ciepła, co skutkuje większą ich efektywnością. Poszczególne żeberka ulokowane są w odległości 5 cm od siebie, co pozwala na łatwe usunięcie gromadzącego się na kaloryferze kurzu. Grzejniki kolumnowe w technologii laserowej produkowane są w wielu rozmiarach, a nawet kolorach. Nowatorska metoda produkcji wpływa na fakt, że są one wyjątkowo dekoracyjne, a efekt ten pogłębiają jeszcze nietypowe jak na grzejniki odcienie, w których produkty te oferowane są przez producentów. Dzięki klasycznej formie, grzejniki te doskonale komponują się z różnymi stylami wnętrz.

grzejnikgrzejnikgrzejnikgrzejnik

Funkcjonalne duety

Grzejniki wykonane w technologii laserowej można wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu. Możliwość dobrania indywidualnych wymiarów (mieszczących się w zakresie podanym przez producenta) pozwala na wkomponowanie ich w wolną przestrzeń w kuchni, łazience czy gabinecie. Jednak funkcjonalność tych urządzeń tego typu sięga dalej. Dysponując niewielką przestrzenią, możemy zdecydować się na jeden z interesujących produktów łączących zalety grzejnika i mebla.

Na rynku znajdziemy np. grzejniki wykończone blatem, które mogą pełnić rolę dodatkowego blatu w kuchni, oddzielającego jej zasięg od salonu czy jadalni. Sprawdzą się również jako stolik czy bufet. Rodzaj blatu możemy wybrać zupełnie dowolnie, dostosowując go do pozostałych elementów wykończeniowych naszego mieszkania. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić miejsce na ścianie w kuchni i w całości przeznaczyć ją na zabudowę meblową.

Warto również wspomnieć o połączeniu grzejnika z ławką do siedzenia. Dyskretne ogrzewanie umieszczone jest pod blatem, a jego elementy instalacyjne pozostają niewidoczne dla oczu. Także w tym wypadku surowiec na siedzisko możemy dobrać dowolnie – sprawdzi się tu np. kamień lub drewno, co dodatkowo podnosi estetykę wnętrza.

Podsumowanie

Grzejniki kolumnowe w technologii laserowej łączą w sobie funkcjonalność z nowoczesnym designem. Ich zalety, takie jak trwałość, wydajność oraz możliwość indywidualnego dopasowania, sprawiają, że warto rozważyć ich zakup podczas modernizacji czy projektowania nowego wnętrza.

 

Data aktualizacji 10/06/2024