Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu? Instrukcja wideo

Podłączenie lampy LED z czujnikiem ruchu stało się ostatnio bardzo popularnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Takie oświetlenie można wykorzystać zarówno w budynku mieszkalnym, jak i na zewnątrz. Jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu? Proces instalacyjny jest prosty, bez problemu zamontujesz lampę LED samodzielnie. Dowiedz się zatem, jak to zrobić i jakie zalety z tego płyną.

Jakie są zalety lampy LED z czujnikiem ruchu do użytku zewnętrznego?

Oświetlenie LED z czujnikiem ruchu do użytku zewnętrznego włącza się automatycznie i osiąga od razu sto procent jasności. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo podczas schodzenia ze schodów czy powrotu do domu po zmroku i w dużym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie. 

Podłączenie lampy z czujnikiem ruchu zapewnia niesamowity komfort i ogromną wygodę na co dzień.  A co za tym idzie? Mniejsze zużycie energii elektrycznej oraz niższe rachunki za światło, jest to zatem bardzo opłacalna inwestycja. Podłączenie lampy z czujnikiem ruchu na stałe może być także doskonałym sposobem na uporanie się z potencjalnymi nieprzyjemnymi sytuacjami, takimi jak ataki włamywaczy oraz dzikie zwierzęta.

Sprawdź również: Kompensacja mocy biernej w domu. Jak obniżyć rachunki za prąd?

Decydując się na zakup, pamiętaj, by wybrana przez Ciebie lampa miała minimalny poziom zabezpieczenia IP44. To bardzo ważne. Tym, jak podłączyć lampę LED z czujnikiem ruchu, zajmiesz się później – najpierw zakupy! Spokojnie, wszystko, czego potrzebujesz do montażu lampy LED z czujnikiem, znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Do dzieła! 

Gdzie zamontować oświetlenie LED z czujnikiem ruchu?

Zapewne nie raz zastanawiałeś się, jak podłączyć czujnik ruchu pod lampę LED. Ważne jest również miejsce, w którym mógłbyś takie oświetlenie umieścić. Niewątpliwie największą jego zaletą jest to, że montaż możesz wykonać wszędzie tam, gdzie chcesz poczuć się bezpieczniej. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na montaż lampy LED jest elewacja budynku.

Montaż w budynku gospodarczym również będzie dobrym pomysłem – dzięki temu unikniesz ryzyka zrobienia sobie krzywdy, krocząc po ciemku. Doskonale sprawdzi się również nocą, kiedy najdzie Cię ochota na kakao lub lody, ułatwi też drogę do łazienki. Lampę z czujnikiem możesz zamontować też w holu. Będzie doskonałym ułatwieniem w sytuacji, gdy musisz wysiąść z samochodu.

Lampa LED automatycznie wychwyci Twój ruch i natychmiast oświetli miejsce, w którym się znajdujesz. Jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu? Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać, dlatego nie potrzebujesz do tego specjalistów. Zanim przejdziesz do pracy, pamiętaj, aby koniecznie odłączyć prąd przy pomocy próbnika instalacji tam, gdzie jest to wymagane – nie zapomnij także o przewodach, które musisz ze sobą połączyć.

Przeczytaj także: Zabezpieczenie instalacji elektrycznej na czas prac wykończeniowych

jak-podlaczyc-lampe-z-czujnikiem-ruchujak-podlaczyc-lampe-z-czujnikiem-ruchujak-podlaczyc-lampe-z-czujnikiem-ruchujak-podlaczyc-lampe-z-czujnikiem-ruchu

Jak zainstalować lampę LED z czujnikiem ruchu?

Nie wiesz, jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu? Schemat montażu może Cię na początku przerazić, jednak nie panikuj. Jeśli przygotujesz sobie kilka narzędzi i akcesoriów, cały proces będziesz w stanie wykonać samodzielnie, bez angażowania do tego fachowców. Pamiętaj, by wcześniej wybrać odpowiednią lampę. Zapoznaj się z poniższą instrukcją, a zobaczysz, że nie jest to trudne, na jakie wygląda, a proces nie potrwa zbyt długo. 

Do zamontowania lampy LED z czujnikiem ruchu na elewacji będziesz potrzebował:

• próbnik napięcia,

• ołówek,

• młotek,

• mocowania do styropianu,

• klucz torx,

• śrubokręt krzyżakowy,

• klucz oczkowy,

• lampa LED z czujnikiem ruchu.

Instrukcja krok po kroku

1. Przed przystąpieniem do montażu lampy na elewacji, wyłącz odpowiedni bezpiecznik.

2. Dla pewności próbnikiem napięcia sprawdź, czy dopływ prądu został odcięty od instalacji. Świetlówka w próbniku nie powinna się zaświecić.

3. Przyłóż uchwyt lampy do ściany i zaznacz położenie otworów montażowych.

4. Aby zamontować uchwyt na ocieplonej ścianie, użyj specjalnych mocowań do styropianu.

5. W tym celu kołkiem przebij warstwę tynku przy pomocy młotka, a następnie wkręć go kluczem torx i przykręć uchwyt lampy do ściany.

6. Następnie odkręć cztery śruby mocujące puszkę lampy, pod którą znajduje się złączka elektryczna.

7. Odkręć dławik i nasuń go na kabel, który następnie przełóż na otwór w puszce.

8. Unieruchom kabel dławikiem, przykręć przewody instalacji do złączki elektrycznej i przypilnuj, by kolory złączonych przewodów zgadzały się ze sobą, po czym przykręć puszkę do lampy.

9. Teraz przykręć lampę do uchwytu, ustal kąt świecenia i dokręć kluczem śruby mocujące.

10. Następnie ustaw położenie czujnika ruchu i za pomocą trzech pokręteł ustaw czas świecenia, czułość detektora ruchu oraz czujnik zmierzchu. I gotowe!

Zobacz także naszą instrukcję wideo:

Teraz gdy już wiesz, jak podłączyć lampę z czujnikiem ruchu i wykonałeś cały montaż samodzielnie, możesz cieszyć się z tej niezwykle funkcjonalnej technologii. Z pewnością zwiększy Twoje bezpieczeństwo zawsze wtedy, kiedy tylko będziesz tego potrzebować.

Data publikacji: 12.12.2016

Data aktualizacji: 21.09.2022