Instrukcja wideo – jak zamontować uszczelkę szczotkową do drzwi

Niezależnie od tego, jak dobrze zamontowane są nasze drzwi, tuż przy progu mogą pozostawiać niewielką szparę. Istnieje kilka różnych sposobów jej uszczelnienia, a tutaj zaprezentujemy jeden z nich - montaż uszczelki szczotkowej do drzwi. Jak to zrobić?

Jak zamontować uszczelkę do drzwi

Uszczelki do drzwi – czy są konieczne?

Szpara pod drzwiami to normalne zjawisko, a często jest wręcz stosownie powiększana – w tym celu drzwi są specjalnie podcinane. Wolna przestrzeń pozwala na swobodną cyrkulację powietrza pomiędzy pomieszczeniami, co jest szczególnie ważne w wypadku choćby przestrzeni ogrzewanych instalacją kominkową. Jeśli jednak posiadamy sprawną wentylację, a szpara pod drzwiami jedynie nam przeszkadza, łatwo możemy się jej pozbyć.

Nieszczelne drzwi

Jeśli pod drzwiami wejściowymi tworzy się szpara, jesteśmy bardziej narażeni na dostający się do środka chłód, powstawanie przeciągów, a nawet większe przenikanie hałasu. Uszczelnienie drzwi zapobiegnie zbytniemu przedostawaniu się kurzu i pyłu, wilgoci i zimna czy gorącego powietrza do wnętrza naszego mieszkania. Zarówno, gdy wychodzi ono na klatkę schodową, jak i jest usytuowane w wolnostojącym domu. Również drzwi w środku mieszkania niekiedy wymagają dodatkowego uszczelnienia od dołu. Minimalizuje to ryzyko powstawania przeciągów oraz zapewnia nam lepszy komfort, sprawiając, że dźwięki przenikają w mniejszym stopniu.

Dlaczego uszczelka szczotkowa?

Specjalnie zaprojektowana do drzwi uszczelka szczotkowa daje nam pewność jej funkcjonalności. Dzięki jej odpowiedniemu kształtowi i materiałowi, który został wykorzystany do jej stworzenia, jednocześnie jest w stanie idealnie się dopasować i blokować zbytni przepływ powietrza, a także nie przeszkadzać w otwieraniu i zamykaniu drzwi. System szczotkowy pozwala nam również ochronić maksymalnie naszą posadzkę przed uszkodzeniami czy zarysowaniami. W wypadku lekkiego obniżenia się drzwi, taka uszczelka będzie wciąż doskonale funkcjonowała.

Jak zamontować uszczelkę szczotkową?

Możemy swobodnie wykonać tę pracę samodzielnie. Potrzebujemy podstawowych narzędzi, a przebieg montażu jest szybki i łatwy. Oprócz uszczelki szczotkowej przyda nam się jedynie piłka do metalu, ściereczka i cążki boczne. W poniższej instrukcji wideo znajdziesz wszelkie informacje, których potrzebujesz do wykonania tej czynności!

 

Data publikacji: 14.11.2016