Produkty

Przewodnik po świątecznych wieńcach i girlandach

Przewodnik po świątecznych wieńcach i girlandach

Nie mamy wątpliwości, że to choinka jest główną świąteczną dekoracją. Wokół niej zbiera się cała rodzina, najpierw by ją ubrać, później by wręczyć sobie prezenty. Nie jest to oczywiście jedyna zielona ozdoba, przy pomocy której wprowadzamy świąteczną atmosferę. Wieńce i girlandy mogą stać się ciekawym uzupełnieniem dla choinek w naszych domach.

Przejdź do następnych akapitów:

Bożonarodzeniowe wieńce

Wieńce mogą być różne – sztuczne oraz prawdziwe. Wykonane z różnego rodzaju gałązek, ewentualnie tworzywa sztucznego. W sklepach spotkać będziemy mogli także wieńce zrobione z szyszek lub bombek. Mimo tej różnorodności materiałów i stylów aranżacyjnych wieńce mają okrągły kształt i przeznaczone są do wieszania na drzwiach. Taka ozdoba wisząca na froncie domu jest bardzo miłym powitaniem dla gości, którzy podczas Bożego Narodzenia będą nas odwiedzać.

wianek na drzwi 50 cm biały

Wieniec może być także leżącą dekoracją stołu wigilijnego. Ozdobiony lampkami albo świeczkami LED stać może się głównym punktem aranżacji. Wieńcem można także otoczyć świecznik adwentowy, który odlicza cztery tygodnie do Bożego Narodzenia. Wówczas świąteczny akcent prowadzony zostaje wcześnie i przypomina domownikom o nadchodzącej rodzinnej uroczystości.

Wiecznie zielone girlandy

Ta dekoracja świąteczna jest ozdobą o dużej wszechstronności. Z powodzeniem możemy okręcić ją wokół balustrady przy schodach, albo umieścić nad drzwiami w ozdobnym łuku. Girlandy nadają się zarówno do wewnętrznych, jak i zewnętrznych dekoracji. Ich długość jest różna, co pozwala nam na wiele aranżacyjnych zastosowań. Śmiało możemy kłaść girlandy na parapetach i stołach lub podwieszać je pod sufitem.

Podobnie jak z wieńcami, girlandy mogą być prawdziwe i sztuczne. Pierwszy typ jest jednak dużo bardziej kłopotliwy w pielęgnacji: igliwie opada i kłuje. Girlandy wykonane z tworzywa sztucznego na długo zachowują swój kolor i gęstość. Są też bardzo elastyczne, dlatego pozwalają na wykonywanie różnorodnych dekoracji.

W domu czy na zewnątrz?

zestaw girlanda wieniec 2 choinki

To gdzie będziemy chcieli powiesić wieńce lub girlandy jest naszą decyzją. Jednak zanim ją podejmiemy, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem tych ozdób. Wieńce wykonane z żywych gałązek najlepiej wieszać jest na zewnątrz, są one bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo opadające igły nie będą robiły bałaganu. Jeśli przed domem mamy ganek albo daszek, wówczas na drzwiach może pojawić się sztuczny wieniec lub girlanda.

Jeśli zdecydowaliśmy się na umieszczenie ozdób na zewnątrz, pamiętajmy, by światełka były przeznaczone do użytku poza domem. Takie lampki są odpowiednio przygotowane do dekorowania ogródków i drzewek. Najbezpieczniejsze wydają się być światełka na baterie, których kabel dodatkowo nie będzie widoczny.

Jeśli wprowadzamy wieńce i girlandy do wnętrza domu należy również pamiętać o odpowiednich lampkach. Najlepiej sprawdzą się LEDy lub sztuczne świeczki. Gdybyśmy bardzo chcieli użyć prawdziwych świec, wówczas pamiętać należy o względach bezpieczeństwa i podczas naszej nieobecności gasić je.

Zabawa w ozdabianie

Gdy już zdecydujemy się, czy wybrać wieniec czy girlandę, nadchodzi czas na ich ozdabianie. Na te dekoracje można powiesić wszystko: pomalowane owoce, bombki, łańcuchy oraz lampki. Wieńce i girlandy w wersjach bez ozdób są bardzo uniwersalne, pozwalają na wykonywanie różnorodnych dekoracji co roku. W sklepach dostępne są także gotowe zestawy dekoracyjne z wieńców i girland. Kupując takie na pewno oszczędzamy trochę czasu, który poświęcić będziemy mogli na klejenie uszek.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak ozdobić ścianę na Boże Narodzenie?

Jak ozdobić ścianę na Boże Narodzenie?
Już za chwilę kolejne święta Bożego Narodzenia. Warto zawczasu zastanowić się, jak udekorujemy na tę okazję nasz dom. Dekoracje ściany mogą skutecznie...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zrobić świąteczny stroik

Instrukcja wideo - jak zrobić świąteczny stroik
Niektóre stroiki świąteczne możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie przy niewielkim nakładzie finansowym i wysiłku. Ręcznie robione ozdoby bożonarod...
Czytaj więcej

8 pomysłów na stroik bożonarodzeniowy

8 pomysłów na stroik bożonarodzeniowy
Okres świąt Bożego Narodzenia to doskonały czas, aby zadbać o magiczną oprawę domu. Własnoręcznie wykonane ozdoby wprowadzą przyjemną atmosferę do dom...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
03.01.2016
Oj, szkoda że dopiero teraz wpadłam na ten artykuł, to już na przyszły rok mi zostanie do zrobienia, ale no świetne pomysły! Bo te wszystkie oklepane ozdoby ze sklepów naprawdę już mi się znudziły.

Ocena i komentarz dla:

Przewodnik po świątecznych wieńcach i girlandach