Produkty

Jak zadbać o trwałość elektronicznej wagi łazienkowej

Jak zadbać o trwałość elektronicznej wagi łazienkowej

W każdym domu, w którym dba się o kondycję fizyczną i sylwetkę, znajduje się waga łazienkowa. Od kilku lat na popularności zyskują coraz dokładniejsze modele elektroniczne, które jednak często okazują się wyjątkowo zawodne i szybko się psują. Jak sprawić, by raz zakupiona waga posłużyła nam przez jak najdłuższy czas?

waga elektronicznaZakup odpowiedniej wagi

Głównym czynnikiem mającym wpływ na wytrzymałość wagi łazienkowej, jest sposób jej wyprodukowania. Im precyzyjniejszy proces, tym trwalszy okaże się produkt. Nie oznacza to jednak, że koniecznie musimy wybierać najdroższe modele, gdyż nie zawsze cena koniecznie idzie w parze z jakością. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego potrzebna nam jest waga łazienkowa. Jeśli wyłącznie do kontrolowania masy od czasu do czasu, wystarczy że zaopatrzymy się w podstawowy model. Natomiast kiedy planujemy redukcję tkanki tłuszczowej, przyda nam się wersja dzięki której z łatwością będziemy mogli nadzorować wagę naszego ciała. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że im bardziej zaawansowany technologicznie będzie nasz model, tym większej ilości usterek może ulec. O wyborze odpowiedniego urządzenia pisaliśmy tutaj.

Dlaczego waga się psuje

Przy zakupie jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jego elementy mogą ulec awarii. Aby zabezpieczyć się przed częstymi usterkami, warto zwrócić uwagę na wytrzymałość poszczególnych części.

Obudowa – elektroniczne wagi łazienkowe najczęściej wykonywane są z hartowanego szkła. Aby nie uległo pęknięciudobra waga elektroniczna pod wpływem częstego ważenia, jego brzegi powinny być zabezpieczone obramowaniem ze stali lub innego trwałego materiału.

Wyświetlacz – najmniej awaryjny będzie zbudowany z diod typu LED. Są one energooszczędne i pozostają sprawne przez bardzo długi czas. Nie wymagają też częstej wymiany baterii. Dodatkowym atutem niektórych wyświetlaczy jest podświetlenie, umożliwiające korzystanie z wagi przy zgaszonym świetle. Jest to jednak element, który wpływa na awaryjność urządzenia.

Zasilanie – wytrzymałość wagi zależy także od rodzaju baterii, jakimi jest zasilana. Zwykłe alkaliczne baterie mogą się rozlać i wymagają częstej wymiany. Znacznie trwalsze są modele guzikowe lub litowe, które cechują także dłuższym czasem pracy.

Porada eksperta

Dla w pełni bezpiecznego użytkowania wagi łazienkowej, warto jest upewnić się, czy posiada ona powierzchnię antypoślizgową. Jest to nie tylko zabezpieczenie dla użytkowników urządzenia, ale także idzie w parze z jego wodoodpornością.

trwałość wagi elektrycznejJak zapewnić trwałość posiadanej wagi elektronicznej

Kiedy już wybraliśmy odpowiedni do naszych potrzeb model wagi łazienkowej, jej wytrzymałość zależeć będzie od częstotliwości użytkowania oraz sposobu przechowywania. Najczęściej zostawiamy ją na podłodze w łatwo dostępnym miejscu, co niestety jest bardzo dużym błędem. Jeśli nie dysponujemy przestrzenną łazienką, waga narażona jest na częste przesuwanie, kopanie i innego rodzaju wstrząsy, które mogą ją trwale uszkodzić. Panująca w pomieszczeniu wilgoć także nie służy znajdującej się w urządzeniu elektronice. Najlepszym rozwiązaniem jest więc przechowywać wagę w suchym miejscu położonym nieco wyżej niż podłoga, na przykład w szafce.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Mieszkanie w stylu fit!

Mieszkanie w stylu fit!
Nastały czasy, w których wygląd jest bardzo ważny. Na szczęście idzie to w parze z dbałością o zdrowie. Chcemy być wysportowani, by prezentować...
Czytaj więcej

Nowoczesne wagi łazienkowe – wybór

Nowoczesne wagi łazienkowe – wybór
Waga to przyrząd, który od starożytności służy nam do mierzenia masy. Do dzisiaj zasada jej działania nie zmieniła się, jednak postęp techniczny p...
Czytaj więcej

Nowe trendy w aranżacji łazienki

Nowe trendy w aranżacji łazienki
Choć trendy w aranżowaniu wnętrz nie zmieniają się diametralnie każdego roku, projektanci jasno określają to, co będzie modne w najbliższym czasie. My...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zadbać o trwałość elektronicznej wagi łazienkowej