Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni

Kosze na śmieci, które stanowią część wyposażenia każdej kuchni, najczęściej pozostają niewidoczne. Umieszczone w głębi zamykanych szafek pozawalają na pozbywanie się odpadków i utrzymanie ich poza zasięgiem wzorku. Pojemniki tego typu przydają się jednak nie tylko w kuchni. Gdzie jeszcze warto je wykorzystać?

Kosz na śmieci

Spis treści:

Kosze na śmieci do pokoju

Kosza na śmieci nie ustawimy oczywiście w salonie ani w sypialni, co wynika ze względów estetycznych, a także praktycznych – w tego typu wnętrzach nie są nam po prostu potrzebne. Inaczej będzie jednak w innych pomieszczeniach, np. w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym albo w gabinecie. Niewielkie kosze ustawione pod biurkiem lub tuż przy nim pozwolą nam na bieżąco pozbywać się niepotrzebnych dokumentów, porysowanych lub rozdartych kartek innych podobnych odpadków. Najlepiej wybrać lekki, niewielki model z tworzywa sztucznego – może mieć formę ażurowego wiadra, które idealnie nadaje się do wyrzucania makulatury, lub też zamykanego pojemnika, do którego trafią także inne odpadki.

Choć kubeł na śmieci ulokujemy tak, by nie rzucał się w oczy i nie przeszkadzał w poruszaniu się po pokoju, możemy zdecydować się na model inny niż te spotykane w korytarzach urzędów czy biur. W pokoju najmłodszego domownika sprawdzi się np. kosz z ozdobnym motywem miejskim lub roślinnym, który swoją stylistyką nawiąże do wystroju wnętrza.

Zobacz: Jaki kosz na śmieci wybrać do łazienki?

Kosz na śmieci w łazience

Jeśli chodzi o łazienki, kosze na śmieci znajdziemy przede wszystkim w toaletach publicznych – np. w urzędach, sklepach, restauracjach czy galeriach handlowych. Zwykle stanowią one także część wyposażenia łazienek hotelowych. Możemy więc przenieść ten pomysł także do naszego domu, szczególnie jeśli jest on dwukondygnacyjny. Aby nie było potrzeby przemieszczania się z piętra do kuchni, gdzie będzie można wyrzucić odpadki, umieśćmy niewielki kubeł właśnie w wyżej położonej łazience. W ten sposób zapewnimy sobie możliwość wygodnego i szybkiego pozbywania się zużytych ręczników papierowych, rolek po papierze toaletowym, opakowań po mydle, butelek po szamponie czy żelu oraz pozostałych zbędnych rzeczy. Z pewnością mniej kłopotliwe będzie dla nas regularne opróżnianie całego kosza niż każdorazowe przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami z każdym odpadkiem.

Kosz na śmieci nie tylko w kuchni

Do łazienki wybierzmy niewielki kosz z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej, najlepiej ze specjalnym przyciskiem umożliwiającym otwierania jego pokrywy za pomocą stopy. Również w tym wypadku mamy do wyboru wiele modeli kubłów, pośród których znajdziemy produkty w rozmaitych kolorach, a nawet takie wykonane z rattanu – idealnie skomponują się one z rattanowym koszem na pranie lub koszykami na przybory łazienkowe.

Kosz na śmieci w pomieszczeniach gospodarczych

Kosze na śmieci będą przydatne także w rozmaitych pomieszczeniach gospodarczych, szczególnie jeśli służą nam one za warsztat do majsterkowania. W garażu, piwnicy czy małym magazynku nie musimy zwracać uwagi na wygląd pojemnika – sprawdzi się ten zwykły, z zabudowanymi ściankami, bez zbędnych ozdobników. Z pewnością ułatwi nam utrzymanie porządku we wnętrzu, które zwykle jest składnicą wielu bardziej i mniej przydatnych akcesoriów.

Data aktualizacji: 21.06.2024