Produkty

Mała powierzchnia, duże możliwości – historia Oli

Mała powierzchnia, duże możliwości – historia Oli

Ola ma mały, odsłonięty balkon. Uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi. Marzy jej się duży i przestronny ogród z bujna roślinnością, lecz realizację marzeń musi ograniczyć do kilku metrów przestrzeni w centrum miasta. Jak urządzić mały balkon i wykorzystać jego potencjał?

Przejdź do następnych akapitów:

Jak urządzić balkon – przytulny i wielofunkcyjny? Wyzwanie Oli

Ola kocha zieleń i obcowanie z przyrodą. Nie posiada jednak dużego ogrodu lub sadu, o którym marzy, postanowiła więc zamienić maleńką przestrzeń na balkonie w kolorowy i pachnący zielony kącik, w którym odpocznie, zorganizuje kolację dla swoich bliskich i w spokoju poczyta książkę. Balkon jest zewnętrzny – docierają do niego odgłosy ulicy i spojrzenia sąsiadów. Chciałaby skutecznie oddzielić się od pozostałych mieszkańców, zapewnić sobie ciszę i spokój.

doniczki wiszące

Mały balkon – jak urządzić optymalne miejsce spotkań? Ola potrzebuje wielofunkcyjnych mebli i akcesoriów. Na małym i wąskim balkonie sprawdzą się składane meble, podwieszane dekoracje, zwisające doniczki oraz sofy i pufy, pełniące jednocześnie funkcję siedziska i schowka na rozmaite drobiazgi. Aby balkon był jeszcze bardziej przytulny, trzeba zadbać o wykończenie podłogi i udekorowanie ścian. Nawet niewielki fragment ma znaczenie!

Jak urządzić mały balkon? Nasze rozwiązania

Balkon w mieście może pełnić wiele funkcji. Zapewnij sobie pełen komfort – nie rezygnuj z wygodnych mebli, które w razie potrzeby szybko złożysz i przestawisz. Wykorzystaj balustrady, ściany, a nawet sufit. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. Nie zawsze istnieje możliwość zamontowania daszku lub stałej zasłony – użyj zdejmowanych zasłon lub żagli przeciwsłonecznych. Eksperymentuj z kwiatami i roślinami, stwórz kącik, w którym z chęcią zamieszkają miejskie owady i który będzie pachniał w długie, letnie wieczory.

Skrzynia plastikowa Keter Borneo

Jak zagospodarować balkon? Oszczędność miejsca

Mały balkon i składane meble ogrodowe to zdecydowana konieczność i wygoda na co dzień. Spędzisz miły czas w gronie przyjaciół i rodziny, zjesz smaczny obiad, a gdy goście opuszczą mieszkanie, złożysz krzesła w kilka sekund i na nowo zaaranżujesz przestrzeń. Na balkonie Oli pojawiły się kolorowe, nowoczesne krzesła i stół, czyli zestaw bistro. Jest lekki, nie przytłacza ciężkością i masywnością i jest niezwykle poręczny.

Stół Blooma Saba 40 x 40 cm niebieski

Mały balkon – jak urządzić? Sprytne sadzenie roślin

Jak zagospodarować balkon i wyczarować z niego czarodziejski ogród? Odpowiedź stanowią doniczki – małe, duże, podwieszane, montowane do sufitu oraz wolnej ściany. Skrzynki przyczepiono do balustrady, większe donice znalazły swoje miejsce w kątach balkonu, gdzie nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się.

Użyj produktów z naszej gamy nurgul o zróżnicowanych formach i kształtach. Na balkonie lub tarasie sprawdzi się uchwyt w stylu makramy lub plecionego sznurka. Na romantycznym balkonie pięknie prezentuje się wiszący kosz druciany, udekorowany kawałkiem materiału. Dawne formy wracają do łask!

Krzesło Blooma Morillo jodełka

Jak urządzić balkon? Żywa ściana

Gdy nie mamy zbyt wiele miejsca na balkonie, konieczne jest wykorzystanie całej pozostałej powierzchni. Na ścianach i balustradach na balkonie Oli pojawiły się różne donice, skrzynki i wiszące kosze. Wylewają się z nich niemal rośliny, tworząc barwną, zieloną i pachnącą ścianę. Wiele z roślin może czerpać wilgoć z powietrza, a jeśli zasadzisz takie gatunki, które lubią słońce, nie będą wymagać skomplikowanej pielęgnacji.

Miejsce do siedzenia i przechowywania

Jak urządzić mały balkon, by był nie tylko funkcjonalny, ale też wygodny? Na balkonie Oli zawieszony został żagiel przeciwsłoneczny, który daje cień, pozwala w spokoju poczytać książkę i chroni od wiatru. W każdej chwili można go szybko zdemontować, gdy właścicielkę najdzie ochota na opalanie.

Fotel Blooma Apolima technorattan

Do tego skrzynia, która jednocześnie jest sofą i pufą oraz pojemnikiem do gromadzenia drobiazgów w jednym. To wygodne miejsce do siedzenia, które ukryje poduszki, koce, akcesoria do podlewania roślin i dbania o balkonowy ogródek. Takie sprytne rozwiązania powodują, że nie masz ciągłego obowiązku przenoszenia tekstyliów i delikatniejszych przedmiotów.

Aby zapewnić sobie więcej prywatności, przy balustradzie został zamontowany treliaż w postaci drewnianej kratki, która nie blokuje słońca, odgradza balkon od ulicy i daje dodatkowe miejsce dla pnących roślin. Dobrze skomponowana ścianka ogrodowa wprowadza kolor i nieco więcej życia w dekorowane miejsce. Jak urządzić balkon, by był kompletny? Podłogę przykryj sztuczną trawą lub podestem tarasowym – całość zachwyci Twoich bliskich i da Ci miejsce, którego nie będziesz chciał opuszczać!

Data publikacji: 25.02.2020
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida
Monika i Dawid są zwolennikami ekologicznych i recyklingowych rozwiązań. Ich dom jest energooszczędny, starają się żyć w duchu zero waste i produkować...
Czytaj więcej

Taras na skarpie – historia Anny i Roberta

Taras na skarpie – historia Anny i Roberta
Anna i Robert mają niewielki, ale bardzo przytulny ogród. Ich przydomowy taras znajduje się na skarpie, która prowadzi do przestrzennego...
Czytaj więcej

Przestrzeń dla całej rodziny – historia Amelii i Tomka

Przestrzeń dla całej rodziny – historia Amelii i Tomka
Duży i przestronny ogród – idealne miejsce dla rodziny z dziećmi, a także nieograniczony potencjał. Amelia i Tomek chcą tak zagospodarowa...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Mała powierzchnia, duże możliwości – historia Oli