Produkty

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to jeden z tych elementów wykończenia domu, który zaraz obok szczelnych okien powinien zapewniać wysoką izolację termiczną budynku. Dlatego podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na materiał wykonania skrzydła drzwiowego, ale również na prawidłowy montaż, w którym główną rolę odegra między innymi ocieplenie progu.

ocieplenie drzwi zewnętrznychOdpowiednio dobrane drzwi, w dodatku wykończone warstwą izolacyjną, zapewnią mniejsze straty ciepła. Podczas ich wyboru zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane oraz zastosowaną w nich warstwę izolacyjną. Kluczowe dla zachowania szczelnego wypełnienia drzwi będzie także prawidłowe uszczelnienie progu, które zapobiegnie osadzania się wody w dolnej części szczeliny drzwiowej.

Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z następujących materiałów:

PCV – gdzie ramę stanowi kilkukomorowy profil na konstrukcji stalowej. Wnętrze panelu wypełnia się pianką poliuretanową albo spienionym PCW. Drzwi te charakteryzują się dobrymi właściwościami akustycznymi.

Aluminium – głównym materiałem konstrukcyjnym tych drzwi jest kształtownik z termicznymi przekładkami. Wypełnia się je blachą aluminiową oraz płytą PCW. Ocieplenie drzwi aluminiowych stanowi natomiast pianka poliuretanowa, wełna mineralna, a także styropian.

Stal – elementem konstrukcyjnym będzie tu stalowa rama, którą także wypełnia się pianką lub wełną mineralną. Drzwi stalowe są uznawane za jedne z solidniejszych.

drzwi zewnętrzne Splendor GajaJak to jest z tym ociepleniem drzwi zewnętrznych?

Drzwi mogą mieć ocieploną ramę. Pomiędzy warstwami sklejki, umieszcza się wówczas materiał w postaci styropianu lub pianki poliuretanowej. Ocieplenie może się także znajdować w płycinie, czyli panelu drzwiowym, który umieszcza się bezpośrednio w ramie skrzydła.

Drzwi zewnętrzne charakteryzujące się wysoką energooszczędnością zbudowane są z drewna i aluminium i mają wypełnienie z pianki poliuretanowej.

Warto wiedzieć: Współczynnik przenikania ciepła drzwi zewnętrznych przeznaczonych do domów pasywnych wynosi 0,71-0,73 W/(m²·K).

Dla zachowania prawidłowej izolacyjności drzwi zewnętrznych zaleca się również odpowiednie wykończenie progu. Obecnie wykonuje się najczęściej montaż progu termoizolacyjnego w kanale przygotowanym przy posadzce pod drzwiami, który trzeba wypełnić materiałem izolacyjnym. Sięgając nim od betonu poniżej warstwy będącej ociepleniem podłogi zlikwidujemy mostki termiczne.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim dobrze izolujące oraz odporne na uszkodzenia. Jednak to, jakie będą najlepsze, zależy również od tego, gd...
Czytaj więcej

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?
Drzwi wejściowe to jeden z najczęściej użytkowanych elementów budynku. Oczywiste jest, że aby dobrze służyły nam przez długie lata, muszą być nie tylk...
Czytaj więcej

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne
Z uwagi na to, że miejscem szczególnie narażonym na utratę ciepła w budynku jest okolica otworów drzwiowych, ich montaż powinniśmy wykonywać nie tylko...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Materiały do ocieplania drzwi zewnętrznych