Produkty

Montaż drzwi wewnętrznych z ukrytymi ościeżnicami

 Montaż drzwi wewnętrznych z ukrytymi ościeżnicami

Drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą to najnowszy trend w aranżacji i wykończeniu wnętrz. W tym wariancie nasze drzwi wyglądają nieco inaczej niż do tej pory. Jak sama nazwa wskazuje, cała ościeżnica jest schowana w ścianie, a to, co widzimy, to wyłącznie płaszczyzna skrzydła drzwiowego oraz ściany i klamka. Skrzydło zostaje tutaj zlicowane z powierzchnią ściany.

drzwi wewnętrzne, ościeżnicaPrzedstawiamy zalety takiego rozwiązania oraz kilka informacji praktycznych dotyczacych montażu drzwi wewnętrznych z ukrytymi ościeżnicami.

Kiedy warto pomyśleć o wyborze drzwi wewnętrznych bez widocznych ościeżnic

O montażu drzwi wewnętrznych z ukrytymi ościeżnicami najlepiej pomyśleć już na etapie budowy domu. Ważnym aspektem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest wymóg wcześniejszego przygotowania ścian.

Jaki efekt we wnętrzu dają nam drzwi wewnętrzne?

Jeśli dobrze wszystko przemyślimy, możemy być pewni, że nasze drzwi idealnie wtopią się w design wnętrza. Co więcej, jeśli przemalujemy je ciekawym kolorem farby lub nakleimy na nie tapetę identyczną do tej, jaką posiadamy w danym wnętrzu, to staną się prawie niewidoczne.

Na co warto zwrócić uwagę w tego rodzaju drzwiach?

Ciekawy jest chociażby sam mechanizm otwierania drzwi. Zawiasy umożliwiają otwieranie skrzydła pod kątem 180 stopni. Dzieje się tak dlatego, że zawiasy są wbudowane w skrzydło i ościeżnicę. Skrzydło, ościeżnica i ściana nie znajdują się w jednej płaszczyźnie.

Jak wygląda montaż

W montażu tego rodzaju drzwi, dużą rolę odgrywają ściany, a dokładniej mówiąc, ich grubość. W tym wypadku powinna ona wynosić minimalnie około 10 cm. Jak wymierzyć wielkość otworu, w który wstawimy drzwi? Najlepiej kierować się wytycznymi, które podaje producent. Zazwyczaj jest to 5 cm po bokach i od góry plus 1,5 cm na piankę montażową. Ościeżnicę wstawia się w tak przygotowany otwór przed ułożeniem warstw podłogowych. Inaczej postępuje się w przypadku tradycyjnej ościeżnicy, którą możesz wybrać i zamontować po wykończeniu ściany i podłogi.drzwi wewnętrzne, ościeżnica

Montaż ościeżnicy w kilku etapach:

Mocujemy ościeżnicę na kotwach.

Wypełniamy szczeliny między murem a pianą dwukomponentową.

Przykrywamy ościeżnicę zaprawą tynkową wzmocnioną siatką.

Wykańczamy ścianę płytą g-k.

Jakie są zalety drzwi z ukrytymi ościeżnicami?

Przede wszystkim ten typ drzwi dodaje wnętrzu elegancji oraz nowoczesnego charakteru. Z praktycznego punktu widzenia są także dobrym sposobem na tłumienie hałasu. Izolacyjnością akustyczną na poziomie 35 dB przewyższają znacznie standardowe drzwi wewnętrzne. Te ostatnie są cieńsze i ich izolacyjność wynosi około 25 dB.

 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Poznajmy akcesoria, które ułatwią montaż futryn

Poznajmy akcesoria, które ułatwią montaż futryn
Montaż futryn możemy zlecić fachowcowi lub samodzielnie podjąć się wykonania tego zadania. Co będzie przydatne podczas zakładania futryn drzwiowych? ...
Czytaj więcej

Montaż ościeżnicy bez tajemnic

Montaż ościeżnicy bez tajemnic
Jeśli wymieniamy stare drzwi na nowe, należy podjąć decyzję o ewentualnej wymianie ościeżnicy. Zawsze warto kupić komplet – jest to gwarancja, że oba ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
23.01.2017
aaa, no to u nas w sypialni tak jest i nie wiem, nie jestem przekonana. ościeżnica jest ramą drzwi, takim wykończeniem, mi trochę dziwnie wyglądają drzwi b ez ościeżnicy, ale to oczywiście kwesta gustu
30.08.2016
Nienawidzę ościeżnic! świetny paten! Chciałbym mieć takie drzwi u siebie...

Ocena i komentarz dla:

Montaż drzwi wewnętrznych z ukrytymi ościeżnicami