Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Noże

Strzałka w prawo

Noże do szkła

Strzałka w prawo

Noże do szkła

Noże do szkła to niezbędne narzędzia dla profesjonalistów zajmujących się obróbką i cięciem szkła. Są one szczególnie przydatne w szklarstwie artystycznym, gdzie precyzyjne cięcie i kształtowanie szkła jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych efektów artystycznych.

Filtry

Noże do szkła

Noże do szkła to niezbędne narzędzia dla profesjonalistów zajmujących się obróbką i cięciem szkła. Są one szczególnie przydatne w szklarstwie artystycznym, gdzie precyzyjne cięcie i kształtowanie szkła jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych efektów artystycznych.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Noże

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

NARZĘDZIA DO CIĘCIA SZKŁA

W Castoramie zaopatrzysz się w różnego rodzaju noże specjalistyczne, w tym akcesoria służące do obróbki szkła. Te narzędzia posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia przecinanie elementów ze szkła. Element tnący stanowi w nich najczęściej nóż krążkowy, który, poruszając się po tafli szkła, tworzy nacięcie. Do produkcji głowicy tnącej używa się trwałych wytopów stali, które na długo zachowają swoją ostrość.

Nóż do cięcia szkła dodatkowo wyposażony jest w uchwyt, którym będziesz prowadził cięcie. Stworzony jest najczęściej w kształcie łatwo dopasowującym się do naturalnych nierówności dłoni. Jeśli planujesz obróbkę elementów szklanych, sprawdź ofertę z tej kategorii.

ZASTOSOWANIE NOŻY TNĄCYCH SZKŁO

Nóż do szkła należy do narzędzi, które mają jasno określone zadanie. Tego typu artykuły mają szeroki wachlarz zastosowań i przydają się zarówno podczas remontu mieszkania, jak również w trakcie wykonywania drobnych napraw bądź prac wnętrzarskich. Szkło należy do materiałów, które najchętniej stosowane są w budownictwie wykończeniowym.

Nowoczesne aranżacje mieszkań i budynków bardzo powszechnie wprowadzają szkło także do wnętrza. Jego zastosowanie nie ogranicza się już tylko do okien. Możesz użyć go do stworzenia blatu kuchennego albo bardzo intrygujących przeszklonych schodów.

Jednak, aby myśleć o samodzielnym wykańczaniu wnętrza elementami szklanymi, będziesz potrzebował narzędzia do jego obróbki. Nóż do przecinania szkła pozwoli Ci na ręczne dopasowywanie elementów wykonanych z tego materiału. W odróżnieniu od narzędzi mechanicznych, noże ręczne docenisz w trakcie bardziej precyzyjnych prac.

Wbrew pozorom, ręczne noże posiadają spore możliwości. Pomogą Ci przeciąć taflę szklaną o grubości nawet do dziesięciu milimetrów. To znacznie więcej niż tradycyjna szyba w oknie. Na dodatek łatwo wymienne ostrza sprawią, że narzędzie na długo pozostanie ostre i zachowa gotowość do użycia.

Dzięki zastosowaniu ostrza krążkowego uzyskasz bardzo równe nacięcie na powierzchni szkła. Musisz jednak pamiętać, że wszystkie manualne noże nie przetną całkowicie szyby, a jedynie wykonają na niej rowek. Rozdzielenia kawałków dokonasz dopiero, przełamując cały element. Pamiętaj o zastosowaniu w tym czasie wszelkich środków ostrożności.

WYBIERZ WYGODNE W UŻYCIU NOŻE DO POWIERZCHNI SZKLANYCH

Jeśli planujesz sporadyczne cięcie lub jednorazową obróbkę, noże ręczne do szkła będą najlepszym rozwiązaniem. Przed zakupem noża zastanów się, jakie narzędzie będzie najlepsze do Twoich potrzeb. Zwróć uwagę na naszą ofertę i dobierz narzędzie idealne dla siebie.

W tym dziale znajdziesz nóż do szkła olejowy z obrotową głowicą wykonaną ze stali, która wykazuje dużą odporność na ewentualne uszkodzenia. Ponadto w rękojeści narzędzia znajduje się pojemnik na olej. Stopniowo uwalnia się on podczas wykonywania cięcia, dzięki czemu ostrze nie nagrzewa się i na dłużej pozostaje w dobrej formie. Na dodatek unikniesz nieprzyjemnego dźwięku stali rysującej szkło.

Dostępne w naszej ofercie produkty charakteryzuje doskonała precyzja cięcia, co pozwala na wykonanie dokładnej obróbki wybranego materiału. Zwróć uwagę na kształt głowicy tnącej. Większość z nich uformowana jest w kształt pióra z płaskimi bokami. Dzięki temu możesz ciąć szkło, opierając nóż o narzędzie pomiarowe bądź łatę. Dodatkowo niektóre noże posiadają specjalne nacięcia, które umożliwiają zamontowanie narzędzia do prostowodu.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również noże wyposażone w kilka wymiennych kółek tnących, w związku z czym możliwe będzie uniknięcie kolejnych zakupów. Oferowane tutaj produkty posiadają rękojeści wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i drewna, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i przez długi czas mogą pozostać w pierwotnym stanie. Znajdziesz tutaj także noże, których uchwyty pokryte są siatką wypukłości, co pomoże Ci lepiej dopasować narzędzie do kształtu dłoni. Nóż nie wyślizgnie się z Twojej dłoni nawet pod wpływem wilgoci.

W Castoramie odszukasz produkty łatwe w użyciu, które przydadzą się w warsztacie niejednego majsterkowicza.