Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pneumatyczne

Strzałka w prawo

Pistolety

Strzałka w prawo

Pistolety

W tym dziale znajdziesz urządzenia, które ułatwiają prace remontowe i malarskie – pistolety pneumatyczne. Te urządzenia mogą mieć różne zastosowanie. Pistolety pneumatyczne do malowania sprawdzają się świetnie do aplikacji farb, lakierów oraz bejc.

Filtry

Pistolety

W tym dziale znajdziesz urządzenia, które ułatwiają prace remontowe i malarskie – pistolety pneumatyczne. Te urządzenia mogą mieć różne zastosowanie. Pistolety pneumatyczne do malowania sprawdzają się świetnie do aplikacji farb, lakierów oraz bejc.

35 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia pneumatyczne

Wyświetlanie 24 z 35 produktów

Załaduj więcej

Pistolet pneumatyczny – niezbędne narzędzie w pracy na budowie i w warsztacie tapicera

Praca na budowie i w warsztacie niemal zawsze wymaga korzystania z elektronarzędzi. One nie tylko ułatwiają wykonanie określonego zadania. Niekiedy są wręcz niezbędne w procesie tworzenia przedmiotów np. mebli lub też stawiania czy wykańczania obiektów. Jednym z takich praktycznych elektronarzędzi jest pistolet pneumatyczny.

Najogólniej rzecz ujmując, pistolet pneumatyczny to urządzenie o dużej mocy i niewielkiej wadze. Pod tym względem różni się od klasycznych elektronarzędzi zasilanych energią elektryczną. Wprawdzie pistolet pneumatyczny również wymaga skorzystania z zasilania z sieci, jednak główna zasada jego działania opiera się na wykorzystaniu wysokiego ciśnienia powietrza. Dlatego też moc ich silnika może być mniejsza przy zachowaniu równie dużej, jeśli nie większej skuteczności.

Pistolet pneumatyczny wymaga przede wszystkim podpięcia do instalacji sprężonego powietrza. Przy czym takie instalacje stosuje się w profesjonalnych warsztatach. Do użytku przydomowego i na budowie zazwyczaj wystarcza sprężarka o odpowiednich parametrach fizycznych.

Pistolety pneumatyczne sprawdzają się podczas wykonywania różnych zadań. Możesz nimi tynkować, malować i lakierować. Będą także odpowiednie do ropowania i na przedmuchiwania. Wszędzie tam, gdzie ważne jest nakładanie materiału pod odpowiednim ciśnieniem i w rozpyleniu, pistolet pneumatyczny będzie na pewno pomocny. Również w miejscach, w których wymagane jest powietrze pod dużych ciśnieniem, takie pistolety pneumatyczne są jak najbardziej wskazane. Z tego powodu wykorzystuje się je do przedmuchiwania i do pompowania.

Budowa tych narzędzi nie jest skomplikowana. Pistolety pneumatyczne składają się z prostego silnika napędowego. Może być on turbinowy lub łopatkowy. Koniecznym elementem jest również zawór, który otwiera przepływ powietrza. W gruncie rzeczy to w pełni wyczerpuje budowę podstawowego pistoletu. Z tego względu pistolety pneumatyczne charakteryzują się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością. Nadają się zatem do intensywnej, a także długiej eksploatacji nawet w trudnych warunkach warsztatowych.

Pistolety do rozpylania, dmuchania i przedmuchiwania

Pistolety pneumatyczne to narzędzia, które doskonale sprawdzają się w wielu różnych zadaniach. Aby jednak tak było, musisz wybrać odpowiedni do konkretnej czynności model. Dlatego też najogólniej można podzielić takie pistolety pneumatyczne na te przeznaczone do ropowania, malowania lub lakierowania, a także przedmuchiwania i pompowania.

Kategoria ta zawiera produkty z każdej z tych grup. Dzięki temu możesz dopasować je do zaplanowanego zadania. Co bardzo ważne, poszczególne modele różnią się mocą, ciśnieniem powietrza, a także dodatkowymi akcesoriami. Pozwala to na idealne dostosowanie narzędzia do każdej czynności, jaką planujesz nimi wykonać.

Dostępne w tej kategorii pistolety pneumatyczne charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Pozwolą na długotrwałą pracę i zapewniają zadowalające efekty.

Pistolet do przedmuchiwania

Pistolet do przedmuchiwania w przemyśle służy do kilku różnych zadań. Przede wszystkim dzięki niemu można oczyścić detale z chłodziwa lub wiórów. Nadaje się także do usunięcia zabrudzeń, które powstały w wyniku procesu produkcyjnego. Takie pistolety do przedmuchu pozwalają na wyczyszczenie filtrów powietrza oraz obrabiarek i innych narzędzi.

Pistolety do przedmuchu działają bardzo skutecznie. Powietrze wnika we wszystkie szczelny i wydmuchuje z nich zabrudzenia. Co więcej, ciśnienie powietrza powoduje odrywanie się również bardziej uporczywych drobin. Dlatego też pistolet do przedmuchu jest chętnie wykorzystywany w branżach, które generują pył i wióry w czasie produkcji.

Pistolet do przedmuchiwania ma również inne zastosowanie. Wraz z odpowiednią końcówką może posłużyć do pompowania kół dowolnego rozmiaru czy przeznaczenia. Dlatego też pistolet do przedmuchu jest wykorzystywany w warsztatach samochodowych. Pełni w nich dwojaką funkcję. Umożliwia pompowanie, a przy tym pozwala na skutecznie wyczyszczenie detali samochodu z niektórego typu zabrudzeń, dlatego pistolet do przedmuchiwania jest często wybierany przez mechaników.

Pistolet do ropowania – skuteczne olejowanie detali

Pistolet pneumatyczny znajduje również zastosowanie w innych zadaniach. Dokładne smarowanie ropą lub innym smarem detali jest praktycznie niemożliwe. Jednak nie wtedy, gdy wykorzystasz pistolet do ropowania.

Pistolet do ropowania nadaje się do oczyszczania i konserwacji urządzeń oraz napędów. To narzędzie nadaje się do nakładania substancji tłustych o różnej gęstości. Wysokie ciśnienie skutecznie rozbija zwartą masę ropy czy innego smaru. Następnie dysza pozwala na precyzyjne dozowanie danej cieczy. Pokrywa nią wszystkie detale i szczeliny bardzo dokładnie.

Pistolet do ropowania nadaje się do wykonywania prac konserwatorskich w warsztatach i podczas pracy z innymi maszynami.

Pistolet do malowania i lakierowania

Pokrywanie farbą lub lakierem przedmiotów jest zadaniem czasochłonnym. Dlatego też każdy sposób na przyspieszenie pracy staje się jak najbardziej pożądany. Dlatego też pistolety pneumatyczne są chętnie wykorzystywane właśnie w tym celu. Możesz nimi malować z wykorzystaniem farb różnego typu. Pistolet pneumatyczny nadaje się także do malowania z wykorzystaniem lakierów.

W zależności od danego produktu pistolet pneumatyczny może mieć różną pojemność. Różnią się także materiałem wykonania. Takie pistolety pneumatyczne zapewniają dobre rozpylenie substancji malującej. Równocześnie pozwalają na bardzo dokładne pokrycie warstwą farby każdego detalu niezależnie od jego kształtu czy ilości szczelin bądź wgłębień

Pistolety pneumatyczne do lakierowania wykorzystywane są przede wszystkim w lakierniach. Maluje się nimi detale samochodowe. W zależności od modelu pistolety takie mogą być oferowane z krótką lub długą dyszą. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Wybierz zatem urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w określonym zadaniu.