Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia remontowe

Strzałka w prawo

Zdzieraki

Strzałka w prawo

Zdzieraki

Zdzieraki to niewielkie narzędzia ręczne umożliwiające wykonywanie prac remontowo-budowlanych związanych ze skrobaniem, zdzieraniem i szlifowaniem.

Filtry

Zdzieraki

Zdzieraki to niewielkie narzędzia ręczne umożliwiające wykonywanie prac remontowo-budowlanych związanych ze skrobaniem, zdzieraniem i szlifowaniem.

28 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia remontowe

Wyświetlanie 24 z 28 produktów

Załaduj więcej

Zdzieraki, skrobaki i strugi ręczne

Zdzieraki to niewielkie narzędzia ręczne umożliwiające wykonywanie prac remontowo-budowlanych związanych ze skrobaniem, zdzieraniem i szlifowaniem. Przydają się zarówno w warsztacie profesjonalisty, jak i skrzynce na narzędzia majsterkowicza lub pasjonata stolarki. W asortymencie marketów budowlanych Castorama znajdziesz szeroki wybór zdzieraków i skrobaków różnego rodzaju.

Skrobaki ręczne, a zdzieraki elektryczne

Wykorzystanie elektronarzędzi w warsztacie pozwala osiągnąć oczekiwany efekt szybko i z użyciem niewielkiego wysiłku. Jednak jedynie używając narzędzi ręcznych możesz mieć pełny wpływ na rezultat swojej pracy. Wybierając tradycyjne zdzieraki, zwane także skrobakami czy strugami ręcznymi, będziesz mieć pewność, że obrabiana przez Ciebie powierzchnia zachowa swoje pierwotne piękno i nie zniszczy się pod wpływem zbyt silnego nacisku oraz zachowasz całkowitą kontrolę nad głębokością cięcia i szlifu.

Różne rodzaje zdzieraków i ich zastosowanie

Do wyboru oferujemy Ci bogaty wachlarz różnych rodzajów zdzieraków. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od prac, jakie zamierzasz nim wykonywać. Nie każdy bowiem skrobak nadaje się do tych samych czynności. Niewłaściwe dobranie struga ręcznego może skutkować zniszczeniem obrabianej powierzchni, dlatego zaleca się posiadanie co najmniej kilku najczęściej używanych zdzieraków. Najbardziej uniwersalnym rodzajem skrobaka jest zdzierak do prac glazurniczych. Nadaje się zarówno do obróbki tworzyw sztucznych, jak i gipsu oraz drewna. Doskonale sprawdza się podczas usuwania starych tapet oraz wstępnego szlifowania ścian i płyt drewnianych. Pozostałe rodzaje strugów ręcznych, takie jak skrobaki do podłóg, czy zdzieraki do tynków należy stosować jedynie zgodnie z ich przeznaczeniem – w przeciwnym razie uszkodzeniu ulec może nie tylko obrabiana powierzchnia, ale także samo narzędzie.

Zdzieraki i skrobaki w ofercie sklepów Castorama

W ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz różne rodzaje skrobaków, które cechują się wysokim stopniem wytrzymałości. W przypadku długotrwałej eksploatacji, podczas której dochodzi do zużycia ostrej części zdzieraków, zaopatrzysz się u nas również w akcesoria wymienne, np. ostrza do strugów.