Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Nożyce do żywopłotu

Strzałka w prawo

Nożyce akumulatorowe

Strzałka w prawo

Nożyce akumulatorowe

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu to niezbędne narzędzie dla każdego miłośnika ogrodu. Pozwalają one na precyzyjne i wygodne przycinanie krzewów i żywopłotów bez potrzeby posługiwania się siłą fizyczną. Akumulatorowe nożyce są łatwe w obsłudze, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność pracy i oszczędność czasu.

Filtry

Nożyce akumulatorowe

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu to niezbędne narzędzie dla każdego miłośnika ogrodu. Pozwalają one na precyzyjne i wygodne przycinanie krzewów i żywopłotów bez potrzeby posługiwania się siłą fizyczną. Akumulatorowe nożyce są łatwe w obsłudze, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność pracy i oszczędność czasu.

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nożyce do żywopłotu

Wyświetlanie 18 z 18 produktów

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe – wygodne rozwiązanie podczas pielęgnacji ogrodu

Wygląd ogrodu w posesji przydomowej ma duże znaczenie. Warto więc zadbać o swój prywatny, zielony kąt i o roślinność, która się na nim znajduje. Z pewnością przydadzą Ci się nożyce akumulatorowe do żywopłotu i trawy, które pomogą Ci w pielęgnacji terenów zielonych i ich regularnym strzyżeniu.

DO CZEGO PRZYDADZĄ SIĘ NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU AKUMULATOROWE?

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe to narzędzia, które ułatwiają pielęgnację bylin, krzewinek i iglaków na działce. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób możesz uformować żywopłot w skomplikowaną formę lub pozbyć się suchych gałęzi z krzewów. Regularnie przycinane rośliny rosną bardziej okazale i wyglądają efektowniej.

Nożyce do żywopłotu, dostępne w tym dziale, są zasilane akumulatorami, dzięki czemu można ich używać na działkach bez stałego źródła prądu. Ich zaletą jest to, że pracują cicho i nie ogranicza ich długość przewodu. Od długości listwy tnącej zależy jakość cięcia. W kategorii nożyce do żywopłotu akumulatorowe znajdziesz zarówno narzędzia z długimi nożycami, które świetnie nadają się do przycinania wyższych partii żywopłotów, jak i z krótkimi ostrzami do przycinania trawy. W naszej ofercie dostępne są również narzędzia tnące z wymiennymi końcówkami. Dodatkowe ostrza służą do pielęgnacji krzewów, bylin lub trawy. Akumulatory jonowo-litowe zapewniają dłuższy czas pracy bez naładowania.

Jeśli metraż Twojej działki jest duży, bez wątpienia przydadzą Ci się nożyce akumulatorowe, dzięki którym oszczędzisz czas spędzony przy pielęgnacji żywopłotów, a sam zabieg będzie komfortowy i przyjemny. Podczas wybierania konkretnego modelu urządzenia weź pod uwagę rodzaj uchwytu nożyc, moc silnika, odpowiednie ostrza oraz wagę urządzenia.

NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU AKUMULATOROWE – WAŻNE PARAMETRY

Praca ze sprzętem, jakim są nożyce do żywopłotu, powinna być komfortowa i wygodna. Warto więc zwrócić uwagę na ergonomiczny uchwyt, przeznaczony do trzymania obiema rękami. Część modeli dostępnych w sklepie Castorama posiada uchwyty ruchome, które umożliwiają pracę w pionie i poziomie. Zwróć też uwagę czy nożyce wyposażone są w elementy zapobiegające wystąpieniu kontuzji.

Decydując się na akumulatorowe nożyce do żywopłotu sprawdź moc silnika, która wpłynie na efektywność pracy. Jeśli posiadasz rośliny o niewielkich rozmiarach, wystarczy Ci urządzenie o podstawowych parametrach, jeśli jednak w Twoim ogrodzie rosną pokaźne żywopłoty z grubymi gałęziami, zastanów się nad modelem o większej mocy.

Ważną częścią budowy nożyc są także ostrza. W urządzeniach tego typu wyróżnia się ostrza jedno- i dwustronne. Jednostronne służą do dłuższego cięcia, dzięki czemu skracają czas pracy. Doskonale sprawdzą się przy płaskich i szerokich żywopłotach. Urządzenia o ostrzach dwustronnych przydadzą się do dokładnego cięcia, sprawdzą się więc w pracy przy roślinach o trudnym i skomplikowanym kształcie. Wyróżniają się mniejszą częstotliwością wibracji, co ważne jest przy dłuższej pracy.

Możesz zdecydować się na model urządzenia z ostrzami wymiennymi. Sprawdzi się wtedy, gdy sprzęt wykorzystujesz często. Stępione ostrze nie tylko utrudni Twoją pracę, ale naruszy strukturę rośliny. Najskuteczniejsze ostrza są szlifowane diamentowo i wycinane laserem. Dzięki temu wykazują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zakup sprzęt z ostrzem wysokiej jakości i uważaj, aby nie skaleczyć rośliny i nie naruszyć struktury młodych części.

Zwróć uwagę na moment obrotowy maszyny, który podawany jest w niutometrach. Im jest wyższy, tym szybciej tnie maszyna. Do mocno zdrewniałych żywopłotów najlepiej nadają się nożyce z silnikiem o momencie obrotowym do 80 Nm.

Ważna jest także waga urządzenia. Nożyce do żywopłotu akumulatorowe powinny być lekkie i komfortowe – wszak czasami prace pielęgnacyjne trwają nawet kilka godzin. Duże znaczenie ma to przy roślinach o dużej powierzchni. Wybierz więc urządzenie, którego waga wynosi maksymalnie 3 kg.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY KUPNIE NOŻYC AKUMULATOROWYCH?

Wszystkie wymienione parametry mają na celu zaoszczędzić czas spędzany na pracy i zapewnić wygodne użytkowanie sprzętu. Jeśli Twój budżet jest odpowiednio wysoki, wybierz nowoczesny model urządzenia. Wszystkie funkcje, które posiada nożyce akumulatorowe do trawy i żywopłotów zapewnią przyjemną i wygodną pracę. Funkcjonują nieprzerywanie przez kilkadziesiąt minut, nie posiadają niekomfortowego okablowania, są ciche i posiadają kilkustopniową regulację cięcia, którą możesz dobrać do rodzaju materiału.

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe wykorzystasz zarówno w przydomowym ogródku, jak i na terenie posesji firmowej. Umożliwią Ci łatwe przycięcie rozrośniętych pędów krzewów oraz drzew, skrócenie gałęzi, dbanie o elegancki kształt żywopłotu. Akumulatorowe zasilanie likwiduje konieczność podłączenia do prądu, dlatego nie musisz czuć się ograniczony okablowaniem. Pracę możesz wykonać nawet w części odległej od budynku. Nożyce ładują się szybko, posiadają różne modele ostrzy, które możesz dostosować do warunków pracy. Skrócisz czas trwania pielęgnacji ogrodu do koniecznego minimum, przy małym nakładzie siły i energii. Dzięki nożycom odpowiednio zadbasz o stan swojej posesji – roślin i trawy, które ozdobią Twój ogród.