Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Nożyce do żywopłotu

Strzałka w prawo

Nożyce elektryczne

Strzałka w prawo

Nożyce elektryczne

Nożyce elektryczne do żywopłotu to niezwykle przydatne narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym ogrodzie. Są to specjalistyczne nożyce, zaprojektowane do cięcia krzewów i żywopłotów. Dzięki nim prace w ogrodzie będą znacznie łatwiejsze i szybsze.

Filtry

Nożyce elektryczne

Nożyce elektryczne do żywopłotu to niezwykle przydatne narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym ogrodzie. Są to specjalistyczne nożyce, zaprojektowane do cięcia krzewów i żywopłotów. Dzięki nim prace w ogrodzie będą znacznie łatwiejsze i szybsze.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nożyce do żywopłotu

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Nożyce elektryczne do żywopłotu – co to za urządzenie?

Pięknie przystrzyżone oraz uformowane krzewy i drzewka są dumą każdego ogrodnika. Pielęgnacja roślin wymaga jednak zastosowania odpowiednich narzędzi. Dotyczy to zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem. Jednym z przydatnych urządzeń są zaś nożyce elektryczne do żywopłotu, które pomagają wyrównać rośliny i nadają im piękny kształt.

Nożyce do żywopłotu to nie tylko modele ręczne i spalinowe. Dużą popularnością cieszą się także elektryczne nożyce do żywopłotu, które zapewniają szybkie oraz precyzyjne cięcie. Czym charakteryzują się takie urządzenia? Są to nożyce zasilane sieciowo. Oznacza to, że aby ich użyć, musisz podłączyć je do gniazdka lub przedłużacza. Właśnie tym różnią się od nożyc spalinowych i akumulatorowych, które działają dzięki silnikowi lub wbudowanej baterii.

Podobnie jak pozostałe typy narzędzi, nożyce ogrodowe elektryczne mogą mieć inną wielkość, długość czy też moc. To one decydują o tym, czy sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie oraz czy sprawdzi się przy określonych gatunkach roślin. 

Kiedy warto zdecydować się na nożyce elektryczne?

Nożyce do żywopłotu elektryczne to nowoczesne narzędzia, które pomogą w utrzymaniu ogrodu w jak najlepszym stanie. Przy ich pomocy m.in. skrócisz długość żywopłotu, podetniesz niesforne gałęzie oraz w dowolny sposób uformujesz krzewy. Jednocześnie są bardzo proste w obsłudze, dlatego na elektryczne nożyce do żywopłotu często decydują się początkujący ogrodnicy.

Jak działają nożyce elektryczne do żywopłotu? Wystarczy podłączyć je do prądu, który możesz poprowadzić do ogrodu przy pomocy przedłużacza. Podczas strzyżenia żywopłotu trzeba również pilnować, aby kable nie plątały się: to ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Ze względu na konieczność korzystania ze źródła zasilania, piła do żywopłotu elektryczna jest przeznaczona do ogrodów o niewielkiej i średniej powierzchni.

Kiedy najlepiej sprawdzą się nożyce elektryczne? Takie modele zazwyczaj mają niewielką wagę, dlatego cenią je osoby, które potrzebują narzędzi do czasochłonnych prac (jak np. formowanie krzewów). Dzięki temu będą dobrym wyborem także, jeśli zamierzasz przycinać znajdujące się wysoko gałęzie. Poręczny kształt przyda się też przy roślinach wymagających wysokiej precyzji, takich jak bukszpan lub berberys. 

Nożyce do żywopłotu elektryczne – ważne parametry

Wybierając nożyce elektryczne do żywopłotu, należy zwrócić uwagę na szereg, ważnych parametrów. To od nich zależy użyteczność narzędzia oraz jego dopasowanie do Twoich potrzeb. Inne nożyce elektryczne sprawdzą się podczas strzyżenia gęstego i okazałego żywopłotu, a inne przy obcinaniu pojedynczych gałęzi.

Pierwszym, istotnym aspektem, który warto sprawdzić przed zakupem urządzenia, jest jego moc wyrażona w W (wat). Im wyższy jest ten parametr, tym szybciej i wydajniej pracują nożyce do żywopłotu. W przypadku prac w przydomowym ogrodzie zaleca się, żeby urządzenie miało co najmniej 400 W. 

Nożyce ogrodowe elektryczne muszą być w trakcie pracy podłączone do prądu, dlatego lepiej upewnić się, że długość kabla umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia. W przypadku mniejszych posesji wystarczające będzie 2,5 m. Jeśli podwórko jest większe, dobrym wyborem będą elektryczne nożyce do żywopłotu z kablem o długości 10 m.

Nożyce ogrodowe elektryczne – postaw na wysokiej jakości ostrze

Skuteczność i precyzja cięcia zależy od rodzaju zastosowanego ostrza. Nożyce elektryczne do żywopłotu są wyposażone w pofałdowaną listwę tnącą z zębami, dzięki którym są w stanie poradzić sobie z twardymi pędami. Duże znaczenie ma też jakość zastosowanej stali oraz dokładny szlif zapewniający nożycom ostrość. W nożycach często wykorzystuje się także powłoki antykorozyjne (np. teflonową) zabezpieczające przed ich rdzewieniem.

Listwa tnąca, którą mają nożyce do żywopłotu może być jedno lub dwustronna. Pierwszy rodzaj jest wydajniejszy przy długich, płaskich cięciach. Dwustronna listwa ułatwia z kolei manewrowanie nożycami, co przydaje się podczas formowania krzewów. Nie bez znaczenia jest również odległość między zębami, która decyduje o tym, jak grube pędy będą w stanie obciąć nożyce.

Żywopłot może mieć różną szerokość. Aby ułatwić sobie zadanie, należy więc dobrać do niego stosownie długie ostrze. Wysoki komfort pracy przy żywopłotach o większej powierzchni zapewnią ostrza o długości od 50 do 70 cm. Jeśli piła do żywopłotu elektryczna ma służyć nadawaniu roślinom fantazyjnych kształtów, ostrze może być znacznie krótsze. Ma to też związek z maksymalną średnicą cięcia, którą także zaleca się dopasować do zakresu prac, jakie zamierzasz wykonywać.

Piła do żywopłotu elektryczna – wygoda użytkowania

Skracanie żywopłotu, przycinanie gałęzi oraz formowanie krzewów to czasochłonne zajęcia, które wymagają sporego wysiłku. Z tego powodu kupując nożyce elektryczne, trzeba także zastanowić się, czy dany model zapewni odpowiednią wygodę. A ma na to wpływ kilka, kluczowych aspektów, które lepiej przemyśleć przed dokonaniem wyboru.

Nożyce elektryczne do żywopłotu wymagają ciągłego trzymania ich w rękach podczas pracy. Jeśli ich waga będzie niewielka, nie odczujesz mocno ciężaru, a ryzyko bólu pleców lub ramion będzie znacznie mniejsze. Znaczenie ma też dobre wyważenie konstrukcji i długość całkowita sprzętu, które wpływają na zasięg ramienia i ogólny komfort. Ergonomiczny, ogumowany uchwyt zapobiegnie zaś wyślizgnięciu się nożyc z rąk, a także zadba, żeby na dłoniach nie pojawiły się odciski.

Jedną z ważniejszych zalet, jakie mają nożyce ogrodowe elektryczne, jest cicha praca. Z reguły, nawet na największych obrotach, poziom hałasu nie powinien być większy niż 100 decybeli. Inna, istotna kwestia to wibracje: jeśli są mało odczuwalne, zapanowanie nad urządzeniem jest znacznie łatwiejsze. Dobrym wyborem mogą być więc nożyce do żywopłotu wyposażone w system tłumienia wibracji.

Nożyce elektryczne – zadbaj o bezpieczeństwo

Nożyce do żywopłotu elektryczne są bardzo proste w użytkowaniu. Podczas korzystania z nich należy jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Ze względu na to, że są podpięte pod źródło zasilania, trzeba uważać na wilgoć. Oznacza to, że nożyce elektryczne nie mogą mieć kontaktu z mokrym żywopłotem (dotyczy to również sytuacji, kiedy roślina jest pokryta rosą).

Jeśli chcesz mieć pewność, że nożyce elektryczne do żywopłotu przetrwają w dobrym stanie wiele lat, wybieraj sprawdzone marki oraz wysokiej jakości surowce. Korzystnym rozwiązaniem jest też kilkuletnia gwarancja od producenta. Dzięki niej można być spokojnym o potencjalne usterki.

Nożyce do żywopłotu dla pięknego ogrodu

Nożyce elektryczne świetnie sobie poradzą z różnymi rodzajami roślin. Mniejsze modele pomogą w fantazyjnym uformowaniu krzewów takich jak bukszpan. Większe i mocniejsze umożliwią zaś sprawne skrócenie żywopłotu, a także szybko podetną iglaki oraz różnego rodzaju drzewka.

Dopasowane do Twoich potrzeb nożyce elektryczne do żywopłotu sprawdzą się także przy wysokich roślinach. Dobrym wyborem będą wtedy nożyce z wysięgnikiem. Regulowana rączka poszerzy zakres ruchu, zapewniając płynną pracę oraz poprawiając bezpieczeństwo. Dzięki niej nie musisz już pracować na drabinie, żeby dotrzeć do każdego zakamarka żywopłotu. Takie nożyce do żywopłotu elektryczne łączą w sobie wygodę i funkcjonalność, czego efektem będzie piękny i zadbany ogród.