LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Pompy i zbiorniki

Strzałka w prawo

Akcesoria do pomp

Strzałka w prawo

Przyłącza do pomp

Strzałka w prawo

Przyłącza do pomp

Montaż pompy wiąże się też z wykorzystaniem innych akcesoriów. Do wykonania instalacji nawadniającej wykorzystaj bardzo istotny element, którym jest między innymi przyłącze do pompy ogrodowej.

Filtry

Przyłącza do pomp

Montaż pompy wiąże się też z wykorzystaniem innych akcesoriów. Do wykonania instalacji nawadniającej wykorzystaj bardzo istotny element, którym jest między innymi przyłącze do pompy ogrodowej.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do pomp

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Czym są przyłącza do pomp?

Okres wiosny i lata obfituje w bujną roślinność, o którą trzeba dbać. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie mniej lub bardziej zaawansowanej instalacji nawadniania. Do tego niezbędny jest zestaw urządzeń i akcesoriów. Jeśli masz dostęp do źródła wody, zbiornika lub studni głębinowej, to świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy.

Piękny ogród to ozdoba posesji, a także idealne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aby dominowała w nim soczysta zieleń, a rośliny ozdobne pięknie się rozwijały, warto zastosować system nawadniania. Dzięki zraszaczom oraz pistoletom podlewanie będzie wygodne i szybkie, a ogród – zadbany.

Do korzystania z przydomowego systemu nawadniania potrzebny jest dostęp do zbiornika wodnego, w którym zostanie umieszczona pompa. To urządzenie, które może tłoczyć wodę z kilku metrów głębokości.

Montaż pompy wiąże się też z wykorzystaniem innych akcesoriów. Do wykonania instalacji nawadniającej wykorzystaj bardzo istotny element, którym jest między innymi przyłącze do pompy ogrodowej.

Przyłącze do pompy ogrodowej wyróżnia się specjalnie opracowaną konstrukcją. Te produkty montowane są bezpośrednio na urządzeniu, więc muszą być odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Nawet niesprzyjające środowisko nie odbije się na trwałości złącza, dzięki czemu będzie ono działało sprawnie przez wiele lat.

Grupa akcesoriów do pomp to szereg przyłączy. Różnią się one konstrukcją, właściwościami, materiałem wykonania i specyfiką pracy. Przyłącze do pompy ogrodowej umożliwia prawidłowe działanie sprzętu i podłączenie do niej jeszcze innych elementów instalacyjnych, na przykład węża do dystrybucji wody.

W tej kategorii znajdziesz produkty instalacyjne wysokiej jakości. Każde przyłącze do pompy ogrodowej jest funkcjonalne i posłuży Ci przez wiele lat. Wśród popularnych opcji znajdziesz armaturę wielodrożną do rozszerzenia systemu rozprowadzania wody, tłoki lub kolanowe szybkozłącza. Przyłącze do pompy zatapialnej to najprostszy sposób, by zamocować ją w odpowiednim miejscu.

Poniżej znajdziesz wskazówki, czym dokładnie jest przyłącze do pompy ogrodowej i jakie korzyści płyną z zastosowania tego produktu. Do tego sprawdzisz, jak wybrać właściwy rodzaj produktu, by instalacja działała sprawnie i wydajnie.

Przeznaczenie złączy do pomp

Prawidłowo działająca i wydajna instalacja nawadniania to przede wszystkim precyzyjnie dobrane, a następnie połączone elementy. Przyłącze do pompy ogrodowej wyróżnia się specjalną konstrukcją. Szczelność przepływu wody zapewniają wkręcane gwinty i solidna budowa.

Przyłącze do węża pomp zatapialnych łączy ze sobą urządzenia i gwarantuje stały, niezakłócony transport wody w konkretne miejsce. Akcesoria mają różną konstrukcję, co znacznie ułatwia prowadzenie i łączenie urządzeń nawet w mało wygodnych warunkach.

Przyłącze do węża pomp zatapialnych pozwoli Ci stworzyć rozbudowany system nawadniający w ogrodzie. Wystarczy, że na działce będzie dostępne źródło wody w postaci studni głębinowej – to pozwoli Ci na swobodne korzystanie z jej zasobów.

W naszej ofercie zebraliśmy modele przyłączy, dzięki którym uzyskasz trwałe i szczelne połączenie. Przy podłączaniu węża do kranu z gwintem zewnętrznym sprawdzi się 2-częściowe przyłącze kranowe mosiężne. Do przyłączeń wykorzystasz także kształtki o przekroju 1/2 cala. Korpusy przyłączy zostały wykonane z mosiądzu. Materiał jest bardzo trwały, co zapewnia niezawodność systemu połączeń.

Mosiężne kształtki są odporne na działanie wysokich temperatur oraz promieniowanie słoneczne, nie popękają też w przypadku zaprószenia ognia. Materiał nie wydziela także oparów szkodliwych dla zdrowia człowieka.

Przyłącze do węża pomp zatapialnych i inne dostępne modele pracują wydajnie. Warto wspomnieć, że pompy nadają się również do transportu wody brudnej. To oznacza, że urządzenie oraz akcesoria są w pełni odporne na chemiczne lub biologiczne związki zawarte w ściekach.

Przyłącze do węża pomp zatapialnych ma uniwersalne zastosowanie. Sprawdzi się nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i na większych obszarach. Produkt służy do realizacji rozbudowanych systemów nawadniania na obszarach uprawnych.

Czym są akcesoria elastyczne?

Elastyczna złączka do pompy zanurzeniowej to element, który został stworzony przy użyciu najnowszych technologii. Spośród innych wyróżnia się budową i materiałem, z którego powstał. Jak sama nazwa wskazuje, elastyczność wynika przede wszystkim ze sposobu wykonania.

Połączenie stali nierdzewnej, gumy oraz rury PE-X sprawia, że złączka do pompy zanurzeniowej jest w dużym stopniu odporna na działanie wysokiego ciśnienia, temperatury i pojawianie się rdzy. Produkt rozkurcza się i wraca do pierwotnej formy w zależności od zmian powyższych czynników.

Wykonane ze specjalnych materiałów przyłącze do pompy zatapialnej gwarantuje niezawodną pracę całego systemu przez wiele lat. Odporność na wyżej wymienione czynniki jest bardzo istotną cechą, gdyż mogą one działać niekorzystnie na strukturę akcesoriów. Ewentualne pęknięcia mogłyby przyczynić się do przeciekania i awarii mechanizmu tłoczenia.

Jak dobrać elementy przyłącza?

Chcesz podłączyć pompę i szukasz do tego odpowiednich akcesoriów? W tej kategorii znajdziesz rozmaite modele przyłączy, które różnią się materiałem wykonania i przeznaczeniem. Bogaty asortyment umożliwi Ci zakup odpowiedniego elementu, który idealnie będzie pasował do rodzaju instalacji i parametrów technicznych urządzeń nawadniających.

Każde przyłącze do pompy zatapialnej lub też powierzchniowej wymaga odpowiedniego osprzętu. Do tego posłużą Ci złączki, szybkozłącza, przewody, tłoki i armatura wielodrożna. Każdy z tych produktów cechuje się adekwatną do przeznaczenia średnicą. Ta powinna być dobrana do pozostałych elementów tak, aby zapewnić odpowiedni przepływ wody i minimalne ciśnienie.

Źle dobrane złącze do pompy głębinowej lub powierzchniowej mogłoby spowodować straty przez wszelkiego rodzaju rozszczelnienia, dlatego podczas zakupów zwróć uwagę na specyfikację podaną przez producenta.

Przyłącze do węża pomp zatapialnych przyda Ci się do wykonywania wielu zadań w gospodarstwie domowym. Specjalnie wyprofilowane złącze umożliwi Ci połączenie pompy z przewodem dystrybuującym wodę. Dzięki temu podlejesz rośliny w ogrodzie oraz wypompujesz nadmiar wody z zalanego pomieszczenia lub działki. Tego typu system idealnie nadaje się do napełniania zbiorników takich jak oczko wodne.

Innym rodzajem przyłącza jest żeliwny tłok. To niewielki, ale bardzo praktyczny element, dzięki któremu pompa będzie działała jeszcze wydajniej i sprawniej. Specjalna konstrukcja tego akcesorium ma uszczelkę, która zapobiega ewentualnym wyciekom wody.

Do wykonania rozbudowanego systemu nawadniania przyda Ci się armatura wielodrożna. Ten produkt idealnie nadaje się do pompy głębinowej lub hydroforowej. Niektóre modele mają aż pięć miejsc do podłączenia pompy oraz innych elementów systemu. Dzięki temu rozprowadzenie przewodów nawadniających i kontrola ciśnienia wody w obiegu będą o wiele prostsze.