Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Pompy i zbiorniki

Strzałka w prawo

Akcesoria do pomp

Strzałka w prawo

Węże do pomp

Strzałka w prawo

Węże do pomp

Wąż do pompy wody pozwoli Ci pozbyć się problemu szybko i sprawnie. Wykorzystasz go nie tylko w przypadku zalanej piwnicy, ale również do usunięcia zabrudzonej wody z basenu lub dekoracyjnego oczka.

Filtry

Węże do pomp

Wąż do pompy wody pozwoli Ci pozbyć się problemu szybko i sprawnie. Wykorzystasz go nie tylko w przypadku zalanej piwnicy, ale również do usunięcia zabrudzonej wody z basenu lub dekoracyjnego oczka.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do pomp

Wyświetlanie 4 z 5 produktów

Szczelny wąż do pompy wody – ważny element sprawnej instalacji wodnej

Długi i elastyczny wąż doprowadzający wodę przyda Ci się nie tylko w ogrodzie. Różnego typu pompy wody możesz spotkać w wielu miejscach gospodarstwa domowego. To nowoczesne urządzenia, które umożliwiają wygodne nawodnienie działki i wydobycie wody ze studni głębinowej. Ich efektywność zależy zarówno od jakości samego urządzenia, jak i części dodatkowych, takich jak zawór czy wąż do pompy wody.

Sprawna pompa pozwala między innymi na doprowadzenie czystej wody do oczka wodnego, a brudnej – do szamba. Wąż do pompy zanurzeniowej może być pomocny także przy jednorazowym przepuszczaniu wody z jednego zbiornika do drugiego.

Głównym zadaniem pompy wodnej jest transport wody z lub do pożądanego zbiornika. Odpowiednio dopasowany wąż dobrej jakości wpływa na efektywne odsysanie i tłoczenie płynu. Zarówno węże ssące, jak i tłoczące muszą wytrzymywać niekiedy bardzo wysokie ciśnienia, zapewniać niezawodną szczelność i sięgać wystarczająco daleko. Bez drożnego i szczelnego węża poprawne podłączenie i funkcjonowanie pompy byłoby niemożliwe.

Akcesoria do pomp dostępne na rynku nadają się zarówno do użytku domowego, jak i do profesjonalnych urządzeń o dużej mocy. W marketach budowlanych i specjalistycznych sklepach bez problemu znajdziesz wąż do pompy głębinowej, zanurzeniowej czy podłączany bezpośrednio do hydroforu. Za pomocą właściwego węża możesz przepuszczać również wodę zabrudzoną. Jeśli decydujesz się na taki model, przed zakupem sprawdź dopuszczalną gęstość płynu i maksymalny rozmiar cząstek stałych dla danego węża. Zignorowanie ostrzeżeń może skutkować szybkim zapchaniem instalacji.

W czym pomoże Ci odpowiedni wąż do pompy wody?

Wąż ssawny do pompy sprawdzi się, jeśli chcesz zastosować do podlewania lub porządkowania przestrzeni przed domem wodę ze studni, beczki na deszczówkę lub strumienia. Model ten jest Ci również potrzebny przy częstych problemach z zalaniem piwnicy, do którego dochodzi podczas intensywnych opadów deszczu lub roztopów. Wąż do pompy wody pozwoli Ci pozbyć się problemu szybko i sprawnie. Wykorzystasz go nie tylko w przypadku zalanej piwnicy, ale również do usunięcia zabrudzonej wody z basenu lub dekoracyjnego oczka.

Właściwie dobrany wąż do pompy zanurzeniowej umożliwia szybkie i bezstratne pompowanie wody z określoną przepustowością. Po podłączeniu do urządzenia tworzy szczelne przedłużenie instalacji, prowadzące do wybranego zbiornika lub innych akcesoriów. W ten sposób wąż do pompy wody zapobiega wyciekaniu cieczy z instalacji, co mogłoby odbić się na Twoich rachunkach.

O zakupie sprawdzonego węża do pompy, szamba czy oczka wodnego powinni pomyśleć właściciele domów jednorodzinnych. Takie gospodarstwa domowe często znajdują się na działkach oddalonych od centrum, przez co mogą nie mieć dostępu do miejskiej sieci wodociągowej. W takiej sytuacji pobieranie wody z własnej studni głębinowej jest korzystniejszym rozwiązaniem niż podpięcie do odległego wodociągu.

Pompa wody sprawdza się także na działkach i w domkach letniskowych. Z tego urządzenia możesz korzystać do podlewania rozległego ogrodu czy w celu utrzymania basenu. Na działkach rekreacyjnych sprawdzi się szczególnie wąż do pompy zanurzeniowej, która stanowi model przenośny. Pozwala on jednocześnie na odprowadzenie wody w sytuacjach kryzysowych, na przykład po mocnej ulewie czy zalaniu piwnicy. Drugi koniec węża możesz wyprowadzić wtedy do naturalnego cieku lub dostępnej kanalizacji.

Wąż do pompy zanurzeniowej, do szamba, ssący i tłoczący… Jakie rodzaje masz do wyboru?

Choć mogłoby się wydawać, że wąż do pompy wodnej do nieskomplikowane urządzenie, to typ węża i materiał wykonania mają naprawdę duże znaczenie. Podstawowa klasyfikacja dzieli węże na tłoczne i ssawne. Oba rodzaje służą do transportowania cieczy. Ssący wąż do pompy wody zwykle dostarcza płyn ze źródła do pompy, a tłoczący ułatwia jej transport w przeciwnym kierunku. Węże ssawne i tłoczne sprawdzają się przy różnych rodzajach pomp w zależności od konstrukcji i tworzywa, z którego zostały wykonane.

Wąż ssawny do pompy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zamierzasz używać hydroforu, na przykład w przydomowym ogródku, na działce rekreacyjnej lub na budowie. Przy jego wyborze zwróć uwagę na pompę lub hydrofor, którego używasz. Wąż powinien być dobrany do wydajności urządzenia – jeśli jest ona duża, potrzebujesz akcesorium o większej średnicy. Z kolei wąż tłoczny przydaje się szczególnie wtedy, gdy zaopatrujesz działkę w wodę z własnej studni głębinowej. W ten sposób bez jakichkolwiek trudności zapewnisz odpowiednie warunki do wzrostu wszystkim roślinom w Twoim ogrodzie.

W naszym asortymencie znajdziesz również wąż antywibracyjny do hydroforu. Wykonano go z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu na długo zachowuje swoje właściwości i kształt. Jest on przeznaczony do transportowania cieczy pod niskim ciśnieniem. Jego konstrukcja jest przygotowana na wytłumienie drgań wywołanych gwałtownymi zmianami ciśnienia – a te pojawiają się na przykład przy załączeniu pompy. Taki wąż do pompy głębinowej uchroni instalację przed rozszczelnieniem.

Jaki wąż do pompy głębinowej, a jaki do szamba?

Przy wyborze węża do Twojej instalacji musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim jego średnicę, a co za tym idzie – przepustowość. Powyższe parametry powinny być dopasowane do możliwości pompy. Wartości oznaczane są najczęściej w calach lub milimetrach i zaczynają się od około 25 milimetrów. Zwróć uwagę też na maksymalne ciśnienie pracy węża – im węższy będzie, tym łatwiej o jego uszkodzenie przy zbyt dużym ciśnieniu wody.

Pamiętaj, że wąż do pompy głębinowej o wysokiej przepustowości z pewnością będzie szerszy niż wąż do małej pompy nawadniającej ogródek. Szerokość kanału wodnego jest wyjątkowo ważna, jeśli planujesz transportować wodę z zanieczyszczeniami. Zbyt wąski wąż do pompy szamba to ryzyko powstawania zatorów i niedrożności.

Korzystasz ze zbiornika, który znajduje się głęboko? Dokładnie sprawdź, jaką długość ma wąż ssawny do pompy. Minimalna rozpiętość węża jest równa odległości między pompą a zbiornikiem lub miejscem, do którego chcesz doprowadzić wodę. Lepiej wybrać nieco dłuższy model. Kilka metrów zapasu przyda się, gdy trzeba będzie poprowadzić wąż do pompy zanurzeniowej wokół jakiegoś obiektu. Luźne ułożenie węża i unikanie maksymalnego napięcia także są wskazane – te rozwiązania sprawią, że materiał nie będzie nadwyrężany.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, idealny wąż zapewnia kompromis między elastycznością i wytrzymałością. Popularne modele wykonuje się z wytrzymałego PVC. Dzięki temu są odporne na regularny kontakt z wodą, a także na zmienne warunki atmosferyczne. Wąż z PVC sprawdzi się w użytku zewnętrznym zarówno w upalne dni, jak i w czasie mrozów. Odporność na skrajne temperatury to cenna zaleta podczas pracy z cieczą, która szybko się nagrzewa. A jeśli wąż akurat nie będzie potrzebny, bez problemu zwiniesz go i przechowasz w garażu.

Alternatywą dla PVC mogą być węże z gumy lub trwałego metalu. Idealnym przykładem będzie wąż antywibracyjny do hydroforu. Ten często wykonany jest właśnie z gumy i odpornej na uszkodzenia mechaniczne stalowej plecionki. Zapewnia mu to ponadprzeciętną wytrzymałość i szczelność. Śmiało zastosuj go w instalacjach domowych do pompy wodnej ze zbiornikiem, bojlera czy systemów klimatyzacji.