Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Ubrania ogrodowe

Strzałka w prawo

Rękawice ogrodowe

Strzałka w prawo

Rękawice ogrodowe

Rękawice ogrodowe wykorzystasz podczas cyklicznych prac porządkowych w sadzie czy pielenia grządek w przydomowym ogródku.

Filtry

Rękawice ogrodowe

Rękawice ogrodowe wykorzystasz podczas cyklicznych prac porządkowych w sadzie czy pielenia grządek w przydomowym ogródku.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ubrania ogrodowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Rękawice robocze – idealna ochrona Twoich dłoni

Ochrona dłoni podczas różnego rodzaju prac ogrodowych, porządkowych czy remontowych jest bardzo ważna i pozwala uniknąć bolesnych zadrapań i nieestetycznych zabrudzeń. Rękawice robocze są więc nieodzownym elementem ubrania pracowniczego – zadbają o stan skóry Twoich rąk.

Dzięki odpowiedniej ochronie wyplewisz swój ogród rękoma, chwytając swobodnie nawet za rośliny, które parzą lub kłują, takie jak pokrzywa czy oset. W sklepach Castorama znajdziesz wiele rękawiczek, które zostały wyprodukowane przez renomowane marki, które zapewniają Ci wysoką jakość użytkowania, takie jak FLO, Kaltmann i Vorel.

RĘKAWICE OCHRONNE – DO CZEGO MOGĄ SIĘ PRZYDAĆ?

Dzięki temu, że sieć hipermarketów budowlanych Castorama posiada kompleksową ofertę narzędzi i artykułów ogrodniczych możesz znaleźć w niej także szeroki wybór rękawic ochronnych, przeznaczonych do wielu różnych aktywności i prac przydomowych. Wśród nich znajduje się cała gama rękawic wykonanych w wielu odcieniach oraz z różnych materiałów – możesz zaopatrzyć się zarówno w gumowe, jak i bawełniano-gumowane czy też poliuretanowe.

Wśród produktów oferowanych w sklepie Castorama znajdziesz zarówno rękawice ochronne, jak i robocze. Choć oba terminy używane są zamienne, prezentują różne typy elementów stroju do prac budowlanych lub ogrodowych. Rękawice robocze chronią jedynie przed zabrudzeniem. Modele ochronne zabezpieczają dłonie przed czynnikami zewnętrznymi.

Rękawice ochronne podzielone są na trzy grupy ze względu na stopień ochrony. Do prac domowych i ogrodowych wykorzystywane są produkty z I i II klasy. Do pierwszej klasy zaliczane są rękawiczki robocze, domowe, które nie muszą spełniać wymogów jakościowych. Chronią przed skaleczeniem i delikatnymi związkami chemicznymi w postaci środków czystości. Rękawice klasy II chronią przed skaleczeniem i zranieniem, czyli uszkodzeniami mechanicznymi.

RĘKAWICE ROBOCZE – MODELE I ZASTOSOWANIA

Szeroka oferta rękawic ochronnych i roboczych, dostępna w sklepie Castorama umożliwi Ci wybór odpowiedniego modelu w wybranym rozmiarze i wysokiej estetyce wykonania. Jakie rękawiczki ogrodowe wybrać do konkretnej pracy? Jeśli szukasz ochrony dłoni podczas grabienia liści, wybierz model z odkrytymi palcami. Posiadają wzmocnioną część wewnętrzną, która zabezpieczy ręce przed powstaniem odcisków. Dłonie nie spocą się podczas pracy dzięki braku końcówek i przewiewności części zewnętrznej.

Do pielenia ogródka najlepiej sprawdzą się rękawice gumowe lub modele bawełniane z gumowanym spodem. Jeśli chcesz uprzątnąć ogródek, zamieść liście do worków lub wózka, wybierz model pokryty lateksem, który ochroni dłonie od skaleczenia ostrymi gałązkami. Planując pracę z niebezpiecznymi narzędziami, np. pilarką, poszukaj grubych, specjalistycznych rękawic, które zabezpieczą ręce na wypadek nieoczekiwanego kontaktu z częściami urządzenia.

Rękawice ogrodowe do pracy w ziemi muszą być mocno odporne na ścieranie. Mają służyć do odchwaszczania i kontaktu z wilgotną ziemią. Wybierz model z powierzchnią poliuretanową. Niezwykle ważny jest także rozmiar rękawic. Nie mogą być zbyt duże, gdyż będą niewygodne podczas prac ogrodowych.

Rękawice robocze do lżejszych prac, np. przesadzania kwiatów i pielęgnacji rabatek, służą do zastosowania ogólnego, nie muszą być dodatkowo wzmacniane. Ich zadaniem jest głównie ochrona przed zabrudzeniem. Wybierz model wzmocniony, który będzie można wyprać i dobierz odpowiedni rozmiar.

Rękawice robocze lateksowe doskonale sprawdzą się w cięższych pracach z narzędziami, np. kopania, pracy szpadlem, motyką, widłami. Mają grubą i dodatkowo zabezpieczoną powierzchnię pracującą, powlekaną lateksem. Pozwalają na zachowanie sprawności manualnej, co umożliwia wygodną pracę.

Do prac związanych z wodą, np. oczkiem wodnym, pompami czy sprzątaniem zbiorników z kompostem najlepiej sprawdzą się wodoodporne, lateksowe i trwałe rękawice, chroniące przed wilgocią. Zapewniają komfortową pracę dzięki bawełnianej podszewce, przez którą skóra może oddychać.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC RĘKAWICE ROBOCZE?

Przy wybieraniu rękawic zwracaj uwagę na zagrożenia, przed którymi mają Cię ochronić. Rękawice robocze cienkie sprawdzają się lepiej pod względem użycia. Umożliwiają wygodne chwytanie, są lżejsze i umożliwiają oddychanie skóry. Muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, dostosowanych do określonych prac.

Ważny jest także ich rozmiar, który wyliczysz na podstawie obwodu dłoni. Pobierz rozmiar między stawem kciuka a kośćmi paliczków, a uzyskasz swój rozmiar rękawic. Zwróć uwagę także na ich długość. Krótki model sprawdzi się podczas drobnych prac roboczych, natomiast rękawice ogrodowe długie zabezpieczą większy obszar rąk przy cięższych zadaniach.

Rękawiczki do ogrodu podzielić można na kilka rodzajów, w zależności od materiałów, z których są wykonane i innych istotnych cech. Nie są drogie, możesz mieć kilka par, gdyż dość szybko zużywają się pod wpływem intensywnej pracy. Zwracaj szczególną uwagę na ich wytrzymałość i komfort. Niewygodne rękawice w znacznym stopniu utrudniają wykonywanie zadań. Odpowiednie ochraniacze są wyprofilowane i odporne na uszkodzenia. Jeśli dobrze leżą w dłoni, pracę wykonasz staranniej i szybciej.