Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Przetwórstwo owocowe

Strzałka w prawo

Balony do wina

Strzałka w prawo

Balony do wina

Balon do wina to jedno z najwygodniejszych naczyń do samodzielnego przygotowania tego pysznego, rozgrzewającego trunku. Szklane akcesorium będzie odpowiednie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów

Filtry

Balony do wina

Balon do wina to jedno z najwygodniejszych naczyń do samodzielnego przygotowania tego pysznego, rozgrzewającego trunku. Szklane akcesorium będzie odpowiednie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Przetwórstwo owocowe

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

BALON – NIEZBĘDNY GADŻET DO PRODUKOWANIA DOMOWEGO WINA

Przetwórstwo owocowe to nie tylko przyjemne zajęcie hobbystyczne, ale również skuteczny sposób na zaopatrzenie swojej spiżarni w znakomite przetwory na całą zimę. Aby móc samodzielnie przygotować zarówno pyszne dżemy czy konfitury, jak i nalewki lub wina, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, przygotowaliśmy dla Ciebie balony do wina. Dzięki nim zyskasz wytrzymałe i wygodne naczynie, w którym owoce będą mogły fermentować, a Ty w rezultacie uzyskasz smakowity trunek. W ten sposób zapewnisz sobie dostęp do wybornego wina, którym uraczysz swoich gości podczas domowych przyjęć, a także zyskasz poczucie satysfakcji z powodu samodzielnie przygotowanego napoju. Pomyśleliśmy również o szeregu akcesoriów do balonów, które ułatwią Ci pracę, dlatego w naszej ofercie nie brakuje korków, za pomocą których szczelnie zamkniesz naczynie w razie potrzeby. Oferowane przez nas produkty umożliwią Ci przygotowanie nie tylko wina, ale również nalewek, miodów pitnych oraz piwa. Znajdziesz u nas niewielkie gąsiory, które będą idealną dekoracją stołu, a także zamiennikiem butelki – to w nich zaserwujesz przygotowany w domu alkohol. Przygotowaliśmy również pojemne naczynia, między innymi balon do wina 10l, a także większe produkty pochodzące od renomowanych firm, na przykład Terdens.

BALON DO WINA – DLACZEGO GO POTRZEBUJESZ?

Balon do wina to jedno z najwygodniejszych naczyń do samodzielnego przygotowania tego pysznego, rozgrzewającego trunku. Szklane akcesorium będzie odpowiednie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Gąsior na wino pozwoli Ci przygotować pyszny napój, który na długo zachowa swoją świeżość. Niektóre z modeli mogą także pełnić funkcję dekoracyjną – estetyczne naczynie postawione na wiszącej szafce w kuchni z pewnością przyciągnie wzrok gości. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z przetwórstwem, to zwróć szczególną uwagę na dostępny w naszym asortymencie balon do wina w komplecie z pozostałymi akcesoriami, które pomogą Ci po raz pierwszy przygotować domowy trunek. Jeśli zestaw nie spełni Twoich oczekiwań, samodzielnie skomponujesz potrzebne elementy z dostępnych w naszym asortymencie produktów.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE GĄSIORA?

Jeśli przed Tobą produkcja pierwszego napoju alkoholowego w domu, zdecyduj się na balon do wina 5l. Ta mniejsza pojemność jest zdecydowanie wystarczająca, żeby cieszyć się kilkoma butelkami samodzielnie przygotowanego trunku. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na dwie sztuki naczynia – dzięki temu w razie potrzeby bez trudu przelejesz napój. Może się zdarzyć, że pierwsza próba wyprodukowania alkoholu będzie nieudana – mniejszy gąsior do wina będzie Ci łatwiej opróżnić i mniej napoju się zmarnuje. Jeśli masz już doświadczenie, niewielkie balony o pojemności 2-5 litrów mogą Ci posłużyć do wyeksponowania trunku na stole, a także nalewania go – to możliwe dzięki wygodnym uchwytom zastosowanym w małych modelach.

Dla początkujących przygotowaliśmy również zestaw, w którym otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, żeby wypełnić pierwsze butelki pysznym trunkiem. W komplecie dostaniesz balon na wino w wygodnym koszu, a dodatkowo przydatne akcesoria. Jednym z nich jest pompka do ściągania napoju – dzięki niej zlejesz alkohol do butelki z zielonego szkła chroniącego alkohol przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. W zestawie nie zabrakło rurki fermentacyjnej, która umożliwia wydostawanie się z gąsiora dwutlenku węgla, a jednocześnie sprawia, że do wnętrza naczynia nie dostają się powietrze i zanieczyszczenia. Komplet dla początkujących zawiera także specjalny korek – dzięki niemu balon będzie zamknięty, a fermentacja w pełni skuteczna. W zestawie znajdziesz konieczne do przygotowania napoju drożdże winiarskie i przeznaczoną dla nich pożywkę, a także środek do klarowania. Dla ułatwienia Ci pierwszej przygody z domowym winem w zestawie umieszczono wartościowy poradnik, który pomoże Ci wyprodukować trunek zachwycający smakiem i aromatem.

Jesteś doświadczony i od lat robisz alkoholowy napój? Wybierz balon do wina 25l – pomoże Ci przygotować jeszcze więcej trunku jednocześnie. Oferowane przez nas pojemne modele są osłonięte plastikiem, który chroni szkło przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kosz zabezpiecza balon do wina przed stłuczeniem, ale to nie jest jego jedyne zadanie. Dodatkowo ułatwia przenoszenie naczynia dzięki wygodnym uchwytom. Dostępne w naszym asortymencie gąsiory – zarówno niewielkie, jak i pojemne – są wykonane ze szkła, które wyróżnia się wytrzymałością, bezwonnością i brakiem smaku. Dzięki temu naczynie jest odpowiednie do kontaktu z napojami i żywnością. Z pewnością nie zmieni smaku przygotowanego wina, ani nie wpłynie negatywnie na jego zapach, nawet jeśli trunek będzie stał w gąsiorze długo. Po zakończeniu procesu przygotowywania alkoholu rozlejesz go do zielonych butelek i zakorkujesz, dzięki czemu wielokrotnie będziesz cieszyć się pysznym smakiem napoju na rodzinnych przyjęciach lub spotkaniach z przyjaciółmi.