Produkty

Oryginalne aranżacje łazienki – styl autentyczny

Oryginalne aranżacje łazienki – styl autentyczny

W szerokim ujęciu aranżacji oraz wykończenia wnętrz, bardzo trudno jest jednoznacznie określić definicję stylu autentycznego. Wielu uznaje go za oryginalny, bardzo indywidualny oraz trudny do odtworzenia. Jak my rozumiemy styl autentyczny w nawiązaniu do wykończenia łazienki?

Styl oryginalny, to taki, w którym każdy element wyposażenia ma do spełnienia funkcję praktyczną oraz estetyczną. To zbiór elementów, materiałów, faktur oraz dodatków, które nie są przypadkowe, ponieważ do ich wyboru skłoniła nas chęć stworzenia wnętrza spełniającego nasze oczekiwania. A zatem jest to wnętrze bardzo Aranżacja łazienkiindywidualne, w którym nie brakuje personalnych, nieco zwariowanych rozwiązań. Styl autentyczny – czyli nietuzinkowy, bardzo mocno utożsamiany z własnym ja. Jak można go przenieść do wnętrza łazienkowego?

Klimat retro – jako odpowiednik stylu autentycznego

Retro, jako jeden z ciekawszych stylów aranżacyjnych, opiera się między innymi na stylizowanych, postarzanych meblach, kolorowej, często pozłacanej armaturze oraz nieszablonowych dodatkach. Nic zatem dziwnego, że styl autentyczny bardzo dobrze czuje się w towarzystwie takiej linii stylistycznej.

W klimacie retro znajdziemy także płytki, rzeźbione ramy, stylowe misy zamiast umywalek oraz bardzo okazałe wanny wolnostojące. Takie wyposażenie tworzy niebywały klimat, eklektyczny i bardzo oryginalny, który przykuwa uwagę.

Nowoczesny styl autentyczny

W ramy opisywanego stylu idealnie wpisują się również dodatki oraz wyposażenie nowoczesne. Bardzo dobrze będą się tutaj prezentowały szare okładziny, płytki wielkoformatowe, betonowe podłoża oraz cegła w różnym odcieniu.

Beton można wykorzystać w kabinie prysznicowej, stawiając zamiast tradycyjnego brodzika i kabiny, szybę w towarzystwie odpływu podłogowego. Betonem możemy również wyłożyć ścianę położoną bezpośrednio przy umywalce. Z kolei płytkami wielkoformatowymi warto wyłożyć podłogę, która w ten sposób będzie tworzyła niemal Płytka ścienna„płynącą” całość.

Wyposażenie, które tworzymy sami

W łazience, której motywem przewodnim będzie styl autentyczny, nie powinno zabraknąć wyposażenia wykonanego własnoręcznie lub sprawiającego takie wrażenie.

Duże pole do aranżacji będą dawały lampy, które, tworząc świetlne iluminacje, podkreślą wybrane detale. Różne sposoby na wykonywanie świetlnych dodatków znajdziemy tu.

Samodzielnie możemy również wykończyć fronty szafek – przemalować, odnowić metodą shabby chic, okleić, przymocować nowe gałki czy uchwyty.

Samodzielnie możemy wreszcie nakleić także na jedną ze ścian fototapetę, która nie tylko ożywi łazienkę, ale przede wszystkim sprawi, że zyskamy wnętrze, którego nie odnajdziemy nigdzie indziej (szczególnie, jeśli fototapetą będzie np. nasze zdjęcie).

Styl autentyczny to rozwiązania, których nigdy byśmy się nie spodziewali. To kolorowy grzejnik, to jaskrawo iskrząca umywalka, podłoga wyłożona kamienną okładziną czy lśniąca złotem bateria. To przede wszystkim dążenie do stworzenia wnętrza o bardzo indywidualnym charakterze wyposażonego w elementy, które będą dla nas bardzo autentyczne i bliskie.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?
Aranżacja przedpokoju to duże wyzwanie. Wystrój musi sprostać zarówno oczekiwaniom względem funkcjonalności, jak i reprezentacyjnemu cha...
Czytaj więcej

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach
Duże czy małe, gładkie lub wzorzyste, układać w jodełkę czy w klasyczne linie – decyzji, które musisz podjąć wybierając kafelki na ścianę...
Czytaj więcej

Podłoga w domu– top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie

Podłoga w domu–  top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie
Płytki na podłogę to połączenie funkcjonalności i estetyki. Sprawdź, co najlepiej położyć w kuchni, salonie, a co na podłogę w łazience. Dzięki naszem...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Oryginalne aranżacje łazienki – styl autentyczny