Oryginalne aranżacje łazienki – styl autentyczny

W szerokim ujęciu aranżacji oraz wykończenia wnętrz, bardzo trudno jest jednoznacznie określić definicję stylu autentycznego. Wielu uznaje go za oryginalny, bardzo indywidualny oraz trudny do odtworzenia. Jak my rozumiemy styl autentyczny w nawiązaniu do wykończenia łazienki?

Styl oryginalny, to taki, w którym każdy element wyposażenia ma do spełnienia funkcję praktyczną oraz estetyczną. To zbiór elementów, materiałów, faktur oraz dodatków, które nie są przypadkowe, ponieważ do ich wyboru skłoniła nas chęć stworzenia wnętrza spełniającego nasze oczekiwania. A zatem jest to wnętrze bardzo

Aranżacja łazienki

indywidualne, w którym nie brakuje personalnych, nieco zwariowanych rozwiązań. Styl autentyczny – czyli nietuzinkowy, bardzo mocno utożsamiany z własnym ja. Jak można go przenieść do wnętrza łazienkowego?

Klimat retro – jako odpowiednik stylu autentycznego

Retro, jako jeden z ciekawszych stylów aranżacyjnych, opiera się między innymi na stylizowanych, postarzanych meblach, kolorowej, często pozłacanej armaturze oraz nieszablonowych dodatkach. Nic zatem dziwnego, że styl autentyczny bardzo dobrze czuje się w towarzystwie takiej linii stylistycznej.

W klimacie retro znajdziemy także płytki, rzeźbione ramy, stylowe misy zamiast umywalek oraz bardzo okazałe wanny wolnostojące. Takie wyposażenie tworzy niebywały klimat, eklektyczny i bardzo oryginalny, który przykuwa uwagę.

Nowoczesny styl autentyczny

W ramy opisywanego stylu idealnie wpisują się również dodatki oraz wyposażenie nowoczesne. Bardzo dobrze będą się tutaj prezentowały szare okładziny, płytki wielkoformatowe, betonowe podłoża oraz cegła w różnym odcieniu.

Beton można wykorzystać w kabinie prysznicowej, stawiając zamiast tradycyjnego brodzika i kabiny, szybę w towarzystwie odpływu podłogowego. Betonem możemy również wyłożyć ścianę położoną bezpośrednio przy umywalce. Z kolei płytkami wielkoformatowymi warto wyłożyć podłogę, która w ten sposób będzie tworzyła niemal „płynącą” całość.

Płytka ścienna

Wyposażenie, które tworzymy sami

W łazience, której motywem przewodnim będzie styl autentyczny, nie powinno zabraknąć wyposażenia wykonanego własnoręcznie lub sprawiającego takie wrażenie.

Duże pole do aranżacji będą dawały lampy, które, tworząc świetlne iluminacje, podkreślą wybrane detale. Różne sposoby na wykonywanie świetlnych dodatków znajdziemy tu.

Samodzielnie możemy również wykończyć fronty szafek – przemalować, odnowić metodą shabby chic, okleić, przymocować nowe gałki czy uchwyty.

Samodzielnie możemy wreszcie nakleić także na jedną ze ścian fototapetę, która nie tylko ożywi łazienkę, ale przede wszystkim sprawi, że zyskamy wnętrze, którego nie odnajdziemy nigdzie indziej (szczególnie, jeśli fototapetą będzie np. nasze zdjęcie).

Styl autentyczny to rozwiązania, których nigdy byśmy się nie spodziewali. To kolorowy grzejnik, to jaskrawo iskrząca umywalka, podłoga wyłożona kamienną okładziną czy lśniąca złotem bateria. To przede wszystkim dążenie do stworzenia wnętrza o bardzo indywidualnym charakterze wyposażonego w elementy, które będą dla nas bardzo autentyczne i bliskie.

Data publikacji: 10.02.2016