Produkty

Płoty akustyczne jako ogrodzenie domu

Płoty akustyczne jako ogrodzenie domu

Intensywny i nieustanny hałas powoduje dyskomfort i, co bardzo istotne, wpływa niekorzystnie na nasz słuch oraz układ nerwowy. Czy można z nim skutecznie walczyć za pomocą ogrodzenia, nie tracąc przy tym na jakości estetycznej? 

Coraz powszechniejsze w ostatnich latach stało się rozwiązanie w postaci ekranów akustycznych, chroniących głównie mieszkańców mniejszych miejscowości, w których nader częstym źródłem dokuczliwego hałasu są przejeżdżające pociągi i inne pojazdy. To oczywiste, że nie jesteśmy w stanie zainstalować takich ekranów przed własnym domem, ale naszym oczekiwaniom powinny sprostać specjalne płoty akustyczne, łączące w sobie funkcje ekranów dźwiękochłonnych i ogrodzenia.

Jak to działa?

PłotPłoty akustyczne są ogrodzeniem w postaci dźwiękochłonnych paneli wykonanych z wysokiej jakości materiału PCV, pokrytego dodatkowo perforowaną nakładką, która ma duże znaczenie, jeśli chodzi o aspekt estetyczny. Ich wnętrze jest wypełnione specjalnym materiałem skutecznie pochłaniającym dźwięk – ogrodzenie pochłania, odbija i ugina fale dźwiękową, redukując hałas nawet o 25 decybeli.

Zalety płotów akustycznych

Płoty te są nie tylko skuteczne pod względem izolacyjności akustycznej, ale podobnie jak wiele innych rodzajów ogrodzeń, mogą stanowić uatrakcyjnienie naszego przydomowego lub ogrodowego krajobrazu. Decydując się na zakup płotu akustycznego, możemy zdecydować się na jedną z wielu dekoracyjnych nakładek wykończeniowych w różnych wariantach kolorystycznych. Warto zaznaczyć również, że materiał, z jakiego są wykonane, czyli PVC, jest wyjątkowo wytrzymały, a dodatkowo niepalny, odporny na wilgoć, grzyby i korozję. Wiele modeli płotów akustycznych wyróżnia też stosunkowo łatwy montaż bez konieczności użycia Płot akustycznyłączników.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Chcąc wybrać idealny dla siebie produkt, powinniśmy zwrócić uwagę na dwa najważniejsze aspekty. Pierwszym z nich jest izolacyjność akustyczna, odpowiadająca za ilość energii akustycznej, która jest w stanie przedostać się przez ogrodzenie do naszej posesji. Drugi z nich to zaś współczynnik pochłaniania dźwięku, określający ilość energii akustycznej, która jest w stanie odbić się ponownie w kierunku źródła konkretnego hałasu. Poza tym, warto zwrócić uwagę również na materiał wykonania, a także rozmiary płotów, które zapewnią nam możliwie najbardziej skuteczną ochronę.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Odświeżanie lamelowego płotu krok po kroku

Odświeżanie lamelowego płotu krok po kroku
Ogrodzenie lamelowe stanowi świetny sposób na estetyczne, a przy tym funkcjonalne wykończenie posesji wokół domu. Aby jednak płot z czas...
Czytaj więcej

Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?

Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?
Altanka ogrodowa wyznacza strefę wypoczynkową, w której w czasie ciepłych dni i wieczorów spędzamy wiele czasu. Podstawowe projekty altanek ogrodowych...
Czytaj więcej

Jak ogrodzić mały ogród?

Jak ogrodzić mały ogród?
Nawet mały ogródek może stać się przyjemnym zakątkiem relaksu, jeśli odpowiednio go urządzimy. Jednym z aspektów aranżacji przydomowego ogrodu jest je...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Płoty akustyczne jako ogrodzenie domu