Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki

Projekt małej łazienki to wyzwanie, które warto podjąć. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu. Właśnie dlatego jej remont stanowi wyzwanie. Jednak przemyślany projekt małej łazienki nie jest trudny do wykonania. Istnieje wiele sposobów na to, by nawet najmniejsze pomieszczenie odnowić bez przeprowadzania skomplikowanego remontu.

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to klucz do sukcesu

Jeśli chcesz, by łazienka wydawała się większa, pozostaw jak najwięcej wolnego miejsca na podłodze. Wybierz elementy, które możesz przymocować do ściany – grzejniki, umywalkę oraz szafki. Regały ułatwią Ci przechowywanie podręcznych akcesoriów i kosmetyków, a wieszak zamontowany na drzwiach będzie idealnym miejscem do powieszenia ręczników i szlafroków. Umieszczenie przedmiotów na ścianach ma dodatkową zaletę – wzrok skupia się na wysokości, przez co sufit wydaje się wyższy.

projekt małej łazienki

Lustro – funkcjonalny element, który docenisz

Lustro to nie tylko funkcjonalny element, który wykorzystasz podczas codziennej toalety, ale również dekoracja, która optycznie powiększy Twoją łazienkę. To rozwiązanie, które warto zastosować zwłaszcza w pomieszczeniu, w którym nie ma okna. W powierzchni lustra odbija się bowiem światło. Podobny efekt uzyskasz dzięki płytkom ceramicznym oraz szklanym parawanom nawannowym.

Projekt łazienki małej – co jeszcze warto zastosować?

W małej łazience jedną z najważniejszych kwestii jest porządek. Jeśli wszystkie rzeczy mają swoje miejsce, korzystanie z pomieszczania staje się o wiele bardziej komfortowe. Co więcej, utrzymanie porządku w łazience jest wtedy znacznie łatwiejsze. Kosmetyki i akcesoria możesz przechowywać w szafkach – jeśli wybierzesz nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny mebel, będzie on atrakcyjnym elementem wystroju. Zestaw mebli łazienkowych Ladoga to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w pełni zagospodarować przestrzeń, bez niepotrzebnego zagracania wnętrza.

projekt łazienki małej

Kreatywna aranżacja pomieszczenia

Projekt łazienki małej wcale nie musi ograniczać Twojej kreatywności. Nasze rozwiązania są inspirujące i nieszablonowe – jeśli je zastosujesz, Twoje pomieszczenie będzie nie tylko funkcjonalne, ale również modnie urządzone. Pamiętaj, że w małej łazience liczy się przede wszystkim funkcjonalność – rozplanuj odpowiednio strefy, by zostawić wolną przestrzeń na podłodze. Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie na ścianach elementów, które odbijają światło oraz półek, na których można przechowywać kosmetyki i akcesoria.


„Przy aranżacji niewielkiej przestrzeni najważniejsza jest odwaga”. Carolyn Westbrook, Lifestyle Designer
 

Data publikacji: 31.05.2019