Produkty

Produkty z serii Akcent

Gniazda i łączniki Akcent – opis

Każda instalacja elektryczna wymaga odpowiedniego wykończenia, dzięki któremu będzie bezpieczna w użytkowaniu. Obecność gniazd i łączników podtynkowych jest nie tylko niezbędna, ale i pożądana. Są one proste w montażu, elegancko się prezentują i nie stwarzają zagrożenia dla otoczenia. Ich zaletą jest dostępność zarówno standardowych, używanych na co dzień modeli, jak również wersji o nieco odmiennej funkcjonalności. Wszystkie znajdą zastosowanie w domach czy biurach.

Podtynkowe gniazda i łączniki Akcent to eleganckie, montowane w estetyczny sposób elementy wykończeniowe do instalacji elektrycznej. Dostępne są w różnych kolorach i zawierają zarówno włączniki światła, przystosowane do montażu w zróżnicowanych lokalizacjach, jak również gniazdka elektryczne z uziemieniem (lub bez) czy gniazda RTV i inne. Wszystkie wykonano z trwałego poliwęglanu, który nawet przy intensywnym użytkowaniu nadal prezentuje się atrakcyjnie, również w wersjach barwnych.

Zalety gniazd i łączników z tej serii

Zaletą produktów z tej serii jest montaż. Gniazda i łączniki podtynkowe mają niewidoczną dla osoby postronnej część roboczą. To sprawia, że dobrze wyglądają nawet w sytuacji, gdy są zamontowane na widoku. Co więcej, poprawia to też bezpieczeństwo ich użytkowania. 

Seria Akcent gniazd i łączników podtynkowych wykonana jest z poliwęglanu. Cechuje się on odpornością na uszkodzenia i estetycznym, trwałym wyglądem. Dzięki dostępności wersji barwnych bez trudu wybierzesz taki włącznik lub gniazdko, które będzie pasowało do aranżacji wnętrza – tak w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Cała seria Akcent do wykończenia instalacji elektrycznej cechuje się zbliżonym wyglądem, nawet pomimo różnic w funkcjonalności czy kolorze. Dzięki temu możesz stworzyć spójny wygląd dla całego pomieszczenia. Przydaje się to zwłaszcza w biurach i gabinetach, gdzie zastosowanie znajdują zarówno standardowe gniazdka elektryczne, jak i rozmaite włączniki czy gniazda komputerowe.

Gdzie zastosować gniazda i łączniki Akcent?

Instalacja elektryczna we wnętrzach, według standardów związanych z bezpieczeństwem użytkowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych, musi być właściwie wykończona. Wykorzystanie podtynkowych gniazd i łączników jest popularnym rozwiązaniem z uwagi na oczywiste zalety. Zamontujesz je z łatwością we wszystkich nowoczesnych instalacjach wyposażonych w puszki. Pamiętaj o tym na etapie stawiania ścian, w przeciwnym razie wymagane będzie ich mozolne i mało wygodne kucie. 

Część modeli sprawdzi się przede wszystkim w biurach i wszędzie tam, gdzie tworzona jest przestrzeń multimedialna. Specjalne gniazdo RTV czy komputerowe to wygodne rozwiązanie zwłaszcza w salach konferencyjnych, firmach, ale i prywatnych gabinetach i szkołach. Możesz zamontować je również w salonie.

Gniazda i włączniki wyposażone przeznaczone do pomieszczeń wilgotnych wyposażone są w specjalne samozamykające klapki. Zapobiegają one zachlapaniu, czyli w efekcie zwarciu instalacji elektrycznej. Sprawdzą się też w biurach oraz domach, w których są obecne małe dzieci.