Suszarki elektryczne - co warto o nich wiedzieć?

Suszenie ubrań nie jest problemem wtedy, gdy mamy sporą ilość miejsca na ich rozwieszenie lub w sytuacji, gdy mokrych ubrań jest niewiele. Czasami jednak jest to uciążliwy problem, któremu towarzyszy niekomfortowa i szkodliwa dla zdrowia nadmierna wilgoć. Jak sobie z tym poradzić? Inwestując w suszarki elektryczne.

Czym są suszarki elektryczne?

Najprościej tłumacząc, suszarki elektryczne są urządzeniami, które w szybkim czasie wysuszą stos mokrych ubrań. Sprzęty te wystarczy podłączyć do prądu, by po chwili ich nagrzane pręty zaczęły wydzielać ciepło, a tym samym suszyć tkaniny. Większość urządzeń tego typu posiada jeden przycisk, który odpowiada za włączenie i wyłączenie urządzenia. Obsługa suszarki nie jest zatem skomplikowana. Należy jednak zachować bezpieczeństwo użytkowania, gdyż temperatura urządzeń dochodzi do około 60°C.

Jakie są rodzaje suszarek elektrycznych?

Suszarki elektryczne mogą występować w dwojakiej postaci. Pierwsze z nich (stojące) przypominają tradycyjne, rozkładane suszarki na ubrania. Drugie (wiszące) wyglądem nawiązują do grzejników drabinkowych spotykanych powszechnie w łazienkach.

Suszarki elektryczne stojące w zależności od wymiarów mogą pomieścić różną liczbę ubrań (dokładną informację otrzymamy w instrukcji obsługi). Co jednak istotne, możemy na niej suszyć jedynie te tkaniny, które zostały wyprane w wodzie. Suszarkę dobrze jest postawić z daleka od bawiących się dzieci – ma to na celu zapewnienie im bezpieczeństwa i zarazem sprawne działanie urządzenia.

Suszarki elektryczne

Drugie z kolei suszarki elektryczne wiszące, jak wcześniej zauważono, wyglądem przypominają bardziej eleganckie grzejniki drabinkowe. Nie są jednak tym samym. Różnią się przede wszystkim budową – tak jak w suszarkach stojących, w ich wnętrzu znajduje się grzałka elektryczna. Co więcej, można z nich korzystać cały rok – nie tylko zimą, gdy włączone jest centralne ogrzewanie. Takie suszarki montuje się na stałe na ścianie i podłącza do gniazdka elektrycznego. Nie zajmują dużo miejsca, a dzięki ich efektywnemu działaniu szybko i skutecznie wysuszymy nadmiernie mokre ręczniki i znacznie ograniczymy panującą w łazience wilgoć.

O czym należy pamiętać wybierając i korzystając z suszarki elektrycznej?

Wybierając suszarki ważne jest upewnienie się, by napięcie sieciowe było zgodne z parametrami urządzenia. Co więcej, produkty tego typu powinno się podłączyć do gniazdek uziemionych. Niezwykle istotne jest także to, by kable zasilające nie były uszkodzone – jeśli tak się zdarzy, nie należy używać suszarki ze względów bezpieczeństwa. Na koniec zapamiętajmy, iż mimo faktu zawieszania na nich mokrych ubrań, suszarek pod żadnym pozorem nie wolno wkładać do wody.

Suszarka elektryczna to doskonałe rozwiązanie nie tylko w przypadku przebywania w małym mieszkaniu czy też posiadania dużej rodziny. 

Data publikacji: 13.10.2014