TOP 5 suszarek na pranie do Twojego domu

Dom to nie tylko miejsce odpoczynku. Zadbaj o to, by był przyjazną i zarazem funkcjonalną przestrzenią, która umożliwi Ci przyjemne wykonywanie domowych obowiązków, takich jak na przykład pranie. Jaka suszarka na pranie powinna zagościć w Twoim domu?

Suszarka na pranie – ranking

Pranie należy do typowo domowych obowiązków, które wykonujemy cyklicznie. W Castoramie wiemy, jak ważny jest komfort podczas wykonywania tego rodzaju czynności, dlatego oferujemy szeroki wybór akcesoriów. Spośród nich bez trudu wybierzesz model spełniający wszystkie Twoje oczekiwania. Umil sobie chwile spędzone na domowej krzątaninie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie, w którym przedstawione są różnego rodzaju suszarki na pranie. Na przykładzie konkretnych modeli z naszej oferty przedstawimy Ci najpopularniejsze rozwiązania oraz korzyści płynące z ich zastosowania w Twoim domu lub mieszkaniu.

suszarka rozkładana na pranie

Suszarki dzielą się przede wszystkim ze względu na miejsce zastosowania. Wyróżniamy modele przeznaczone do użytku zewnętrznego oraz liczne warianty, które można wykorzystać w różnych pomieszczeniach domu – zwłaszcza w łazience. Drugim istotnym aspektem w podziale suszarek na pranie jest sposób montażu. Zapoznaj się z poszczególnymi rodzajami!

Elektryczna suszarka łazienkowa

To najnowocześniejszy model suszarki na pranie. Jest przeznaczony do użytkowania w łazience, ponieważ działa optymalnie w pomieszczeniach o powierzchni 3-5 m2Regulowany termostat pozwala na ustawienie temperatury, w której Twoje pranie wyschnie naprawdę szybko.

Suszarka elektryczna charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, co oznacza również niedużą powierzchnię użytkową. Z jednej strony model zmieści się nawet w najmniejszej łazience, z drugiej – niestety nie pomieści prania całej rodziny, lecz tylko kilka najważniejszych rzeczy. Mimo to warto zaopatrzyć się w suszarkę elektryczną Blyss 500 W, która umożliwi Ci szybkie wysuszenie kreacji na spontaniczne wyjście.

Suszarka ogrodowa

Jeżeli masz dosyć wieszania ręczników na płocie, a sznurek na bieliznę Cię nie przekonuje – przyjrzyj się naszej ofercie zewnętrznych suszarek na pranie, w której znajdziesz między innymi suszarkę ogrodową Linopush 400. To niezwykle praktyczny i zarazem estetyczny model.

jaka suszarka na pranie

Mimo że suszarka tego rodzaju zajmuje niewiele miejsca, gwarantuje możliwość rozwieszenia nawet największego prania. Choć w najszerszym punkcie model ma 175 cm, to nie daj się zwieść niepozornej wielkości – do Twojej dyspozycji jest aż 40 m linki! Wszystkie suszarki ogrodowe w naszym sklepie są odpowiednio uodpornione na działanie czynników atmosferycznych i zabezpieczone przed powstawaniem rdzy, więc posłużą Ci przez lata.

Suszarka na grzejnik

Mieszkasz sam i nie potrzebujesz zbyt dużej powierzchni na suszenie swojego prania? Koniecznie sprawdź suszarkę na grzejnik. Gadżet jest składany, a więc nie zajmie zbyt wiele miejsca. Gdy pranie wyschnie, w kilku prostych ruchach zdejmiesz suszarkę i złożysz na płasko. W ten sposób bez problemu przechowasz ją do chwili, gdy znów będzie potrzebna. W dużym domostwie ten model suszarki sprawdzi się do wieszania ręczników kąpielowych wszystkich członków rodziny.

Bliskość źródła ciepła przyspieszy czas suszenia Twoich ubrań podczas sezonu grzewczego, zaś letnią porą zimny kaloryfer zyska dodatkowy wymiar funkcjonalny. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak prezentuje się ten model suszarki, sprawdź na przykład suszarkę na grzejnik Cooke&Lewis Drapia 7 m.

Suszarka ścienna i sufitowa

Suszarka rozkładana na pranie najlepiej sprawdza się w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Praktyczne suszarki ścienne możesz przymocować na stałe lub składać po wysuszeniu prania – zależnie od opcji danego modelu. Do najciekawszych propozycji należy zaliczyć suszarkę ścienną Cooke&Lewis 20 m, którą zakupisz w postaci niewielkiej kasety. Zaczepy przymocowane na ścianie pozwolą Ci w dowolnym momencie rozłożyć powierzchnie użytkową lub zwinąć sznurki z powrotem do kasety – zależnie od Twoich potrzeb.

Zwróć uwagę również na suszarkę harmonijkową Drapia 6m i podobne do niej modele – one również pozwolą Ci optymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń, a jednocześnie urozmaicą łazienkę urokliwym wzorem harmonijki.

suszarka na pranie ranking

Jaka suszarka na pranie sprawdzi się w kamienicy? Ze względu na to, że mieszkania w starym budownictwie charakteryzują się dużą wysokością (nawet do 3 m), warto wykorzystać ją do stworzenia dodatkowej powierzchni użytkowej. Suszarka sufitowa 6-prętowa Sepio 6 x 110 cm należy do ekonomicznych rozwiązań, które docenisz.

Suszarka stojąca

Najprostsze rozwiązanie zwykle cieszą się największą popularnością – tak jest również w tym przypadku. Suszarka rozkładana na pranie, którą można postawić w dowolnym miejscu, to kwintesencja wygody i funkcjonalności. Spora powierzchnia użytkowa pozwala na rozwieszenie pościeli lub dużej ilości wypranej odzieży. Suszarkę usytuujesz na przykład w pokoju sypialnym, by nie przeszkadzała Tobie ani domownikom podczas poruszania się po mieszkaniu. W ciepłe dni możesz wystawić ją na balkon lub taras, by skorzystać ze słońca i wysokiej temperatury, zaś podczas sezonu jesienno-zimowego wystarczy, że przesuniesz ją w okolice grzejnika.

Pośród najlepszych propozycji w naszej ofercie znajdziesz suszarkę stojącą Pegasus 200 poziomą o charakterystycznym kształcie. Zwróć uwagę na jej dodatkowe wyposażenie – specjalne spinacze jeszcze bardziej ułatwią Ci rozwieszanie prania.

Nasi klienci coraz częściej wybierają nowoczesną pionową wersję suszarki stojącej, która zajmuje mniej miejsca, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o małym metrażu. Ponadto mimo niepozornych rozmiarów zapewnia jeszcze większą powierzchnię użytkową niż poziomy model o tych samych gabarytach. Dzieje się tak dlatego, że skrzydła suszarki pionowej są wpisane w formę kolumny, inaczej niż w suszarce poziomej, gdzie są po prostu rozłożone na boki.

Jeżeli interesują Cię modele tego rodzaju, sprawdź suszarkę stojącą Pegasus 420 pionową. Nie tylko pomieści więcej ubrań, ale również jest bardziej mobilna. Jeżeli zechcesz przenieść ją w inne miejsce, nie przeszkodzi Ci nawet znaczny ciężar prania – wystarczy, że popchniesz suszarkę na kółkach z tworzywa sztucznego, które nie porysują parkietu. Dodatkowe haczyki umożliwią Ci suszenie koszul, sukienek i innych ważnych kreacji na wieszaku, by na delikatnym materiale nie powstały trudne do wyprasowania zagniecenia.

W naszym zestawieniu to już ostatnia suszarka na pranie – ranking jednak wciąż nie jest pełny, ponieważ w ofercie Castoramy czeka na Ciebie wiele modeli równie wartych Twojej uwagi!

najlepsza suszarka na pranie

Najlepsza suszarka na pranie dla Ciebie

Czym charakteryzuje się najlepsza suszarka na pranie i jak ją wybrać? Przede wszystkim powinna pasować do Twojej domowej przestrzeni. Oceń jej możliwości – musisz wiedzieć, czy masz dość miejsca na podwieszenie suszarki sufitowej, czy też lepiej zastosować praktyczny model ścienny w kasecie.

Następnie zastanów się, jaka powierzchnia użytkowa jest Ci potrzebna na rozwieszenie prania. To zależy od częstotliwości prania oraz liczby domowników. W kawalerkach sprawdzi się suszarka grzejnikowa lub harmonijkowa, z kolei duże domy potrzebują suszarki stojącej lub ogrodowej.

Zwróć uwagę również na jakość materiałów i wykonania. Bez względu na usytuowanie suszarki, ma ona kontakt z wilgocią, a więc powinna być odporna na jej negatywne działanie oraz powstawanie korozji.

W przypadku suszarki sufitowej zwróć szczególną uwagę na parametry sznurka – powinien być bardzo wytrzymały i również odporny na zawilgocenie. Niezależnie od typu modelu, upewnij się, że konstrukcja jest na tyle stabilna, by udźwignąć ciężkie ubrania nasączone wodą. W naszej ofercie znajdziesz suszarki, które spełniają wszystkie te wymagania!

Data publikacji: 11.03.2019