Zalety okapu blatowego

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie już kuchni bez zamontowanego w niej okapu. Wybrany przez nas model powinien być funkcjonalny i radzić sobie z unoszącymi się w powietrzu oparami i tłuszczami, które powstają w trakcie gotowania. Okap może stać się również ciekawym elementem aranżacji wnętrza.

 

nowoczesny okapOdpowiednio dobrany okap pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych zapachów rozchodzących się po całym mieszkaniu w czasie, kiedy eksperymentujemy w kuchni. Gotowanie będzie dla nas przyjemnością i nie będziemy zaprzątać sobie głowy wietrzeniem mieszkania czy zamykaniem drzwi w każdym pomieszczeniu. Ponadto okap chroni przed osiadaniem tłuszczu na ścianach, meblach i sprzętach znajdujące się w naszej kuchni. Odpowiednio dobrany i użytkowany sprzęt zapewnia również ochronę przed nadmierną wilgocią oraz rozwojem pleśni.

Innowacyjny okap blatowy

Urządzając kuchnię zwracamy uwagę już nie tylko na funkcjonalność sprzętów, ale również na ich estetykę. Okapy kojarzą nam się z urządzeniami, które montuje się na ścianie bądź w suficie. Rozwiązaniem innowacyjnym i przełamującym pewne schematy jest okap blatowy. Charakteryzuje się on tym, iż montujemy go bezpośrednio na kuchennym blacie. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu zupełnie innego charakteru, a sam okap staje się ciekawym i przyciągającym wzrok elementem wyposażenia.

Jak to działa?

Okapy blatowe działają w systemie zamkniętym, co oznacza iż opary są pochłaniane, oczyszczane i wypuszczane przez dno szafki. Silnik okapu umiejscowiony jest w szafce pod blatem – zapewnia to stłumienie dźwięku, więc jego praca nie jest dla nas uciążliwa. Niewątpliwą zaletą urządzeń tego typu jest fakt, iż montujemy je w bezpośrednim sąsiedztwie płyty grzewczej. Dzięki temu wszystkie opary i tłuszcze powstające w czasie gotowania wchłaniane są bardzo szybko. Producenci oferują nowoczesna kuchnia z okapem blatowymnam okapy dostępne w dwóch wersjach: wysunięte na stałe lub wysuwane tylko podczas pracy. Niektóre modele posiadają czujniki, które po wykryciu w pobliżu pary wodnej włączają okap.

Na plus

Okapy blatowe wyróżnia przede wszystkim nowoczesny design i futurystyczna linia. Z tego względu idealnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza, w których poszukujemy innowacyjnych i ciekawych rozwiązań. Na jego korzyść przemawiają także wymiary – niektóre okapy montowane do ściany lub sufitu są ciężkie i przytłaczające, przez co optycznie zmniejszają naszą kuchnię. Okapy blatowe charakteryzują się innowacyjną stylistyką i są delikatnym blokiem, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Data publikacji: 03.12.2015