Produkty

Zalety okapu blatowego

Zalety okapu blatowego

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie już kuchni bez zamontowanego w niej okapu. Wybrany przez nas model powinien być funkcjonalny i radzić sobie z unoszącymi się w powietrzu oparami i tłuszczami, które powstają w trakcie gotowania. Okap może stać się również ciekawym elementem aranżacji wnętrza.

nowoczesny okapOdpowiednio dobrany okap pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych zapachów rozchodzących się po całym mieszkaniu w czasie, kiedy eksperymentujemy w kuchni. Gotowanie będzie dla nas przyjemnością i nie będziemy zaprzątać sobie głowy wietrzeniem mieszkania czy zamykaniem drzwi w każdym pomieszczeniu. Ponadto okap chroni przed osiadaniem tłuszczu na ścianach, meblach i sprzętach znajdujące się w naszej kuchni. Odpowiednio dobrany i użytkowany sprzęt zapewnia również ochronę przed nadmierną wilgocią oraz rozwojem pleśni.

Innowacyjny okap blatowy

Urządzając kuchnię zwracamy uwagę już nie tylko na funkcjonalność sprzętów, ale również na ich estetykę. Okapy kojarzą nam się z urządzeniami, które montuje się na ścianie bądź w suficie. Rozwiązaniem innowacyjnym i przełamującym pewne schematy jest okap blatowy. Charakteryzuje się on tym, iż montujemy go bezpośrednio na kuchennym blacie. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu zupełnie innego charakteru, a sam okap staje się ciekawym i przyciągającym wzrok elementem wyposażenia.

Jak to działa?

Okapy blatowe działają w systemie zamkniętym, co oznacza iż opary są pochłaniane, oczyszczane i wypuszczane przez dno szafki. Silnik okapu umiejscowiony jest w szafce pod blatem – zapewnia to stłumienie dźwięku, więc jego praca nie jest dla nas uciążliwa. Niewątpliwą zaletą urządzeń tego typu jest fakt, iż montujemy je w bezpośrednim sąsiedztwie płyty grzewczej. Dzięki temu wszystkie opary i tłuszcze powstające w czasie gotowania wchłaniane są bardzo szybko. Producenci oferują nowoczesna kuchnia z okapem blatowymnam okapy dostępne w dwóch wersjach: wysunięte na stałe lub wysuwane tylko podczas pracy. Niektóre modele posiadają czujniki, które po wykryciu w pobliżu pary wodnej włączają okap.

Na plus

Okapy blatowe wyróżnia przede wszystkim nowoczesny design i futurystyczna linia. Z tego względu idealnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza, w których poszukujemy innowacyjnych i ciekawych rozwiązań. Na jego korzyść przemawiają także wymiary – niektóre okapy montowane do ściany lub sufitu są ciężkie i przytłaczające, przez co optycznie zmniejszają naszą kuchnię. Okapy blatowe charakteryzują się innowacyjną stylistyką i są delikatnym blokiem, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wady i zalety okapu podszafkowego

Wady i zalety okapu podszafkowego
Wybór okapu to jeden z ważniejszych aspektów aranżowania przestrzeni kuchennej. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki model będzie pasować do w...
Czytaj więcej

Czym cechuje się okap kominowy i dlaczego warto go wybrać?

Czym cechuje się okap kominowy i dlaczego warto go wybrać?
Okap kominowy to rozwiązanie najczęściej spotykane w naszych kuchniach. Cenimy je przede wszystkim za wydajną pracę i nowoczesny wygląd, który ...
Czytaj więcej

Jaki okap wybrać do kuchni?

Jaki okap wybrać do kuchni?
Okap należy do standardowego wyposażenia kuchni i często jest jednym z jej najbardziej charakterystycznych, rzucających się w oczy sprzętów. Chociaż w...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
16.12.2016
świetna rzecz! ja mam od kilku miesięcy i już sobie nie wyobrażam powrotu do tradycyjnego okapu, po prostu warto!
25.11.2016
też bym chciała mieć taki okap, ale to pewnie dużo pracy i roboty :/ może przy kolejnym remoncie...
04.12.2015
Trochę magicznie to brzmi taki okap co go nawet za bardzo nie widać ani nie słychać... ale przydałoby się bo mój wielki dziad nie dość że buczy tak, że ja od razu dostaję nerwicy, a drugie to to, że brudny i brzydki... może wnuk by kupił na święta?;)

Ocena i komentarz dla:

Zalety okapu blatowego