Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Akcesoria meblowe

Strzałka w prawo

Nogi stołowe

Strzałka w prawo

Nogi stołowe

Dzięki samodzielnemu konstruowaniu mebli, możesz uzyskać oryginalne elementy wyposażenia wnętrza. Dostępne w naszej ofercie artykuły metalowe, mogą przydać się podczas większości prac wykończeniowych w Twoim domu lub mieszkaniu.

Filtry

Nogi stołowe

Dzięki samodzielnemu konstruowaniu mebli, możesz uzyskać oryginalne elementy wyposażenia wnętrza. Dostępne w naszej ofercie artykuły metalowe, mogą przydać się podczas większości prac wykończeniowych w Twoim domu lub mieszkaniu.

19 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria meblowe

Wyświetlanie 19 z 19 produktów

Nogi stołowe – element niezbędny podczas samodzielnej konstrukcji mebli

Samodzielne tworzenie mebli wymaga odpowiednich umiejętności, ale też całościowego spojrzenia na ten proces. Oznacza to, że już na etapie projektu powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie elementy będą Ci potrzebne do pracy. Płyty meblowe to tylko część z wymaganych produktów. Równie istotne są dodatkowe akcesoria, które różnią się w zależności od rodzaju montowanego mebla.

Nogi stołowe to jeden z obowiązkowych produktów jeśli tworzysz stoły do jadalni lub kuchni, baru albo też przedłużenie blatu kuchennego, nie przewidując pod nim korpusów szafek. Dodatkowe nogi przydadzą się podczas samodzielnego tworzenia biurek lub stolików kawowych. Bez tych elementów nie byłoby możliwe osadzenie blatu na stabilnej podstawie.

Nogi stołowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Charakteryzują się także nieco innym wyglądem w zależności od wybranego produktu. Dlatego wśród dostępnych modeli znajdziesz nogi wykonane z metalu i konstrukcji w kształcie rury. Możesz także postawić na klasyczne drewniane nogi w kształcie prostopadłościanu. Bardziej fantazyjne natomiast mogą być konstrukcją imitującą krawędzie kwadratu.

Niezależnie od wybranego produktu nogi stołowe zapewnią Ci podporę dla dowolnego blatu. Pozwolą na stworzenie stabilnego stołu, biurka lub stolika o różnym przeznaczeniu. Odpowiednio dobrane produkty ułatwią także ustawienie blatu na wybranej i najbardziej komfortowej dla Ciebie wysokości.

Nogi do stołu – odpowiednie do każdego tworzonego mebla

Tak jak meble różnią się od siebie wyglądem, tak i nogi do stołu nie będą prezentowały się identycznie. Kategoria ta obejmuje bardzo duży wybór produktów. Wśród nich znajdziesz nogi odpowiednie do każdego mebla niezależnie od jego przeznaczenia czy też designu.

Klasyczne metalowe nogi znajdują zastosowanie w kuchniach. Mogą być przy tym wykończone różnymi kolorami. Z kolei drewniane nogi to nie tylko sposób na stworzenie klasycznego mebla. To również ponadczasowe rozwiązanie do wielu wnętrz, w których planujesz drewniany stół, który nada im klimatu.

Nogi stołowe z tej kategorii mają różne rozmiary. Dotyczy to zarówno ich długości, jak i średnicy lub szerokości. Są wykonanie z innych materiałów i dostępne w wielu kolorach. Dzięki temu wybór odpowiedniego produktu nie sprawia kłopotu. Możesz także idealnie dopasować je do każdego zaplanowanego mebla, który wykonujesz.

Nogi metalowe do stołu – wysokość odpowiednia do przeznaczenia mebla

Jednym z częściej wybieranych produktów są nogi metalowe do stołu. Znajdują zastosowanie w wielu aranżacjach wnętrz. Sprawdzają się podczas tworzenia mebli retro, akcyzowych, a także nowoczesnych. Takie nogi metalowe do stołu są również doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach różnego typu. Możesz je wykorzystać podczas tworzenia stołu kuchennego, do jadalni lub stolika imitującego te w kawiarniach.

Metalowe nogi do stołu są wykonane ze stali. Dzięki temu wytrzymują duże obciążenia. Równocześnie takie nogi charakteryzują się dużą odpornością i wytrzymałością. Nie musisz obawiać się uszkodzeń mechanicznych, które mogą powstać podczas codziennego użytkowania tego produktu. Kopnięcie w nogę lub uderzenie w nią ciężkim przedmiotem nie wpasowują uszkodzenia.

Metalowe nogi do stołu są dostępne w różnych kolorach. Najbardziej klasyczne modele znajdziesz w odcieniach srebra. Przy czym mogą wyróżniać się idealnie błyszczącą chromowaną powierzchnią lub satynowym wykończeniem. Oba rozwiązania mają swoje zalety.

Satynowe nogi do stolika metalowe są odporne na uszkodzenia. Nadają się także do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Modele chromowane z połyskiem idealnie natomiast sprawdzają się szczególnie we współczesnych i futurystycznych aranżacjach. Połysk przyciąga spojrzenia, a takie nogi stają się wyrazistym dodatkiem do każdego pomieszczenia.

Metalowe nogi są również dostępne w wielu rozmiarach. Dotyczy to przede wszystkim ich długości. Klasyczne nogi stołowe do tworzenia stołu w jadalni mają długość nieco ponad siedemdziesięciu centymetrów. Pozwala to na stworzenie optymalnego mebla, odpowiedniego dla użytkowników o średnim wzroście.

Takie nogi do stołu mogą być wykorzystane również podczas tworzenia innych mebli. Przykładowo metalowe nogi do biurka powinny być wymiarem skrojone idealnie do wymiarów użytkownika blatu.

Nogi do blatu kuchennego – praktyczne rozwiązanie w aranżacji kuchni

Nogi do blatu kuchennego mogą być wykonane z różnych materiałów. Przeważnie jednak wykorzystuje się praktyczne i wytrzymałe modele z metalu. Co bardzo ważne, takie nogi powinny być dłuższe niż te wykorzystywane do stołu. Wynika to przede wszystkim z docelowej wysokości blatu. Jeśli jest on przedłużeniem elementu, którym wykończyłeś korpusy szafek – blat znajduje się na wysokości ponad osiemdziesięciu centymetrów. Dlatego też nogi do blatu powinny liczyć sobie podobną długość, co wysokość korpusu.

Nogi stołowe do blatu mogą być montowane nawet pojedynczo. Dotyczy to sytuacji, gdy wykorzystujesz je jako podporę dla przedłużenie blatu kuchennego zamontowanego na szafkach. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie efektywnego i praktycznego stolika kuchennego. Jego montaż jest bardzo łatwy. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala oszczędzić miejsce w kuchni.

Nogi do blatu na wzór baru

W wielu współczesnych aranżacjach kuchni stosuje się wysoko umieszczony blat, który ma imitować bar. Sam montaż blatu można wykonać na wiele sposób. Niekiedy mocuje się go do szafek. Częściej jednak stawia się go wzdłuż ściany. Wiszący blat tymczasem nie byłby ani wytrzymały, ani praktyczny. Dlatego też warto skorzystać w takiej sytuacji z odpowiednich nóg jako podpór.

Długa na ponad metr noga do stołu w wersji metalowej będzie doskonała podporą do domowego baru. Ze względu na niewielką szerokość blatu dodatkowo mocuje się go do ściany. Wystarczy przy tym dodać tylko dwie nogi. Po jednej na każdej krawędzi blatu.

Ponadczasowa noga stołowa drewniana – do stołu i do biurka

Noga stołowa drewniana to rozwiązanie, które podczas tworzenia mebli sprawdza się od wielu lat. Jest to tym samym ponadczasowy i zarazem bardzo uniwersalny produkt, który warto mieć na podorędziu. Noga do stołu z drewna może być wykorzystana w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jednak pozwala Ci na wykonanie w pełni drewnianego stołu o dużej stabilności i estetyce.

Drewniane nogi do stołu są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu nadają się do mebli o lżejszej lub bardziej masywnej formie. Dodatkowo produkty te znajdziesz w wielu kolorach. Taki wybór pozwala na idealne dopasowanie modelu do tworzonego przez Ciebie stołu.

Noga stołowa drewniana znajdzie również zastosowanie w czasie tworzenia biurka. Jeśli zależy Ci na jego klasycznym wyglądzie, drewniane nogi do biurka będą na pewno dobrym wyborem. Są proste, a tym samym uniwersalne w zastosowaniu. Wyróżnia je także duża wytrzymałość oraz trwałość.

Noga stołowa drewniana jest mocowana na wkręty. Dzięki temu ułatwia montaż i zapewnia stabilność połączenia niezależnie od wysokości mebla. Dlatego też nogi do stolika o małej wysokości i do dużych stołów jak najbardziej mogą być wykonane z drewna.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.