Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Akcesoria drzwiowe

Strzałka w prawo

Wizjery do drzwi

Strzałka w prawo

Wizjery do drzwi

W sklepach Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę produktów, które mogą nie tylko znacznie podnieść funkcjonalność pomieszczenia, ale także stać się jego ozdobą. Wśród rozmaitych akcesoriów drzwiowych, znajdziesz również praktyczne wizjery, które mogą znaleźć zastosowanie w większości domów oraz mieszkań.

Filtry

Wizjery do drzwi

W sklepach Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę produktów, które mogą nie tylko znacznie podnieść funkcjonalność pomieszczenia, ale także stać się jego ozdobą. Wśród rozmaitych akcesoriów drzwiowych, znajdziesz również praktyczne wizjery, które mogą znaleźć zastosowanie w większości domów oraz mieszkań.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria drzwiowe

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Wizjer – jeden ze sposobów na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w domu

W domach prywatnych czy to w zabudowie wielorodzinnej, czy jednorodzinnej, bezpieczeństwo to podstawa. Możesz o nie zadbać na wiele różnych sposobów. Domofony, bramy na klucz, a także systemy alarmowe to tylko niektóre z nich. Jednak nie oznaczają one, że masz zamknąć się w domu i z niego nie wychodzić. Zamiast tego postaw na dodatkowe rozwiązanie, które zwiększy twoje bezpieczeństwo.

Wizjer, bo o nim mowa, jest niewielkim elementem montowanym w skrzydle drzwi wyjściowych. Taki wizjer wypełnia otwór wykonany w górnej części drzwi. Dzięki temu nie tylko zapewnia szczelność skrzydła. Przede wszystkim pozwala na sprawdzenie obszaru przed drzwiami bez konieczności ich otwierania.

Wizjer pozwoli Ci naocznie przekonać się, komu otwierasz drzwi. Jego montaż nie jest trudny. Nie zajmuje też wiele czasu. Właściwie wystarczy włożyć go w otwór i skręcić ze sobą dwa elementy po przeciwnych stronach drzwi.

Judasz do drzwi nie tylko pozwala na sprawdzenie obszaru bezpośrednio przed nimi. Zaokrąglona soczewka sprawia, że możesz spojrzeniem sięgnąć jeszcze dalej. Zwiększa to Twoje bezpieczeństwo podczas przebywania w domu.

Wizjery są przeważnie wykonane ze szkła i metalu. Mogą być wykończone w nieco inny sposób. Charakteryzują się także pewną różnorodnością pod względem dostępnych kolorów. Przede wszystkim jednak judasz w drzwiach pozwoli Ci sprawdzić, kto puka lub dzwoni bez konieczności nawet lekkiego uchylenia skrzydła drzwiowego.

Wizjery to w gruncie rzeczy bardzo proste elementy. Ich zwarta budowa sprawia, że niełatwo je uszkodzić. Gruba soczewka oraz metalowa obudowa są bardzo trwałe. Dzięki temu klasyczne wizjery posłużą Ci przez naprawdę długi czas.

Judasz do drzwi zapewni Ci podgląd na przestrzeń przed drzwiami

Dostępne w tej kategorii wizjery to produkty o klasycznym wyglądzie. Widoczne elementy wizjera są obramowane metalową obudową. Do tego samo obramowanie soczewki może mieć inny kolor.

Produkty te są dostępne w różnych kolorach. Srebrne i złote z dodatkiem czarnego to tylko niektóre warianty kolorystyczne, jakie znajdziesz w ofercie Castoramy.

Oprócz klasycznych wizjerów znajdziesz również modele bardziej nowoczesne. Wizjer z kamerą pozwala Ci na sprawdzenie obszaru przed drzwiami bez konieczności podchodzenia do nich. Kamera rejestruje obraz i przekazuje go na wyświetlacz. Taki produkt składa się z dwóch elementów. Jednym z nich jest wizjer montowany w drzwiach. Drugim kamera. Różnice dotyczą także zasilania. 

Wszystkie dostępne w tej kategorii produkty mają za zadanie zwiększenie Twojego bezpieczeństwa w czasie przebywania w domu lub w mieszkaniu.

Klasyczny wizjer do drzwi – ponadczasowe rozwiązanie

Klasyczny wizjer do drzwi to najbardziej proste rozwiązanie, jakie może istnieć. Judasz w drzwiach jest stosowany od wielu lat. Montuje się go w skrzydłach w domach prywatnych i w mieszkaniach.

Wizjer do drzwi jest oferowany wszędzie w praktycznie tym samym rozmiarze. Obowiązujący standard sprawia, że bez trudu dokupisz ten element do posiadanego przez siebie skrzydła drzwiowego. Różnice mogą dotyczyć jedynie długości tego produktu. Judasz w drzwiach musi być dopasowany pod tym względem do konkretnego skrzydła. W przeciwnym razie będzie wyglądał nieestetycznie i zaburzy izolację akustyczną w domu.

Wizjer do drzwi klasyczny może mieć różny kolor wykończenia. Srebrny lub złoty, z czarnym obramowaniem lub bez niego. Ten szeroki wybór ułatwia dopasowanie wizjera do skrzydła i do klamki oraz zamków. Dzięki temu wszystkie te elementy mogą tworzyć funkcjonalną całość.

Judasz do drzwi od strony wewnętrznej jest dodatkowo wyposażony w klapkę. Dzięki niej możesz zasłonić soczewkę od wewnątrz. W ten sposób osoby stojące przed drzwiami nie będą w stanie określić, czy ktoś jest w domu, czy też nie.

Zamontowanie wizjera nie jest trudne. Wystarczy włożyć go w otwór i połączyć ze sobą oba elementy. Takie rozwiązanie będzie nadawało się do każdego rodzaju skrzydła. Sprawdzi się w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych.

Szeroki kąt obrazu, duża wytrzymałość i trwałość, a także niewielkie rozmiary to dobre powody, aby zdecydować się na ten wizjer.

Wizjer regulowany – model dopasowany do każdego rodzaju drzwi

Zazwyczaj wizjery są oferowane w uniwersalnych rozmiarach. Nie wszystkie skrzydła drzwiowe mają jednak standardową szerokość. Do nich jednak również możesz zamontować wizjer. Wystarczy, że wykorzystasz wizjer regulowany.

Budowa tego produktu jest praktycznie taka sama, jak modeli bez regulacji. Różnica polega na wydłużonej części środkowej. Dzięki temu możesz niemal dowolnie dokręcać lub odkręcać śrubę. Sam zakres regulacji nie jest jednak szczególnie imponujący. Jednak w bogatych dzielnicach jest wiele domów, w których zastosowano klasyczne lub zdobione skrzydła. W ich przypadku wizjer regulowany to absolutna konieczność.

Regulowany wizjer nadaje się również do stosowania w skrzydła o przeznaczeniu bardziej przemysłowym. Modele antywłamaniowe również charakteryzują się dużą wytrzymałością. Ich większa grubość wymaga jednak użycia wizjera z regulacją. Dzięki niemu uda Ci się idealnie dopasować produkt do każdego skrzydła. Unikniesz powstawania szczelin. Dodatkowo wizjer regulowany sprawdzi się na drzwiach, na których zastosowano grubsze obicie. Uniemożliwia ono montaż klasycznego judasza.

Kamera wizjer do drzwi – nowoczesne spojrzenie na judasza

Kamera wizjer do drzwi to absolutnie nowoczesne, wręcz futurystyczne rozwiązanie. Sprawdzi się w praktycznie każdym obiekcie.

Taka kamera-wizjer do drzwi jest stworzona do obiektów prywatnych, w których cenisz sobie wygodę. Dlatego nadaje się do większych domów lub mieszkań. Wizjer z kamerą pozornie nie różni się od modelu klasycznego. W jego przypadku również istnieje metalowy element. Różnice dotyczą jednak już samej jego budowy. Takie wizjer elektroniczny jest dodatkowo wyposażony w układ, który wysyła zarejestrowany obraz do aplikacji admistratora.

Wizjer cyfrowy składa się z dwóch elementów. Jednym z nich jest oczko ze szkła i metalu. Należy umieścić je na drzwiach. Następnie kamera w wizjerze rejestruje pobrany obraz i przekazuje go na ekran odbiornika.

Kamera w wizjerze może stać się cennym dodatkiem szczególnie do domów o dużym metrażu. Dzięki temu podczas każdego pukania do drzwi nie musisz się od razu zrywać i biec, aby sprawdzić, kto jest po drugiej stronie. Wystarczy Ci obraz widoczny na wizjerze.

Wizjer cyfrowy działa na baterie. Jest jednak energooszczędny. Nie uruchamia się samoistnie. Obraz, jaki zapewnia wizjer cyfrowy, umożliwia przyjrzenie się większej liczbie detali na zewnątrz. Nadal też zachowany pozostaje szeroki kąt patrzenia.

Wizjer elektroniczny jest łatwy do zamontowania. W gruncie rzeczy jego montaż nie odbiega znacząco od modelu klasycznego. Tym, co wyróżnia wizjer z kamerą, jest natomiast dodatkowy ekran. Właśnie na nim będą wyświetlały się obrazy.