icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Czy rynny z tytan-cynku to dobry pomysł?

Tytan-cynk to chyba najbardziej uznany materiał służący do produkcji rynien. Pamiętajmy, że te bywają tym elementem domu, który w największym stopniu narażony jest na zniszczenia spowodowane deszczem i innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Czy rynny z tytan-cynku to dobry pomysł?

Rynny z tytan-cynku w wielu przypadkach wytrzymują na naszych domach najdłużej. Znajdują swoje zastosowanie przy każdego rodzaju dachach, bez względu na to, czy są one stworzone z tradycyjnej dachówki, blachy czy papy.

Przeczytaj także: Rury – miedziane, stalowe, PP czy PEX?

Skąd takie zdolności tego rodzaju materiału?

Blacha cynkowo-tytanowa to nic innego, jak stop cynku o stopniu czystości 99,995% wraz z domieszką miedzi, tytanu oraz aluminium.

Rozwiązania domowe z wykorzystaniem rynien z tytan-cynku są bardzo wygodne i umożliwiają różne zastosowanie systemów odwodnienia. System rynnowy może obejmować zarówno półokrągłe, jak i skrzyniowe rynny dachowe.

Dlaczego warto je wybrać

Przede wszystkim rynny z tytan-cynku zostały pokryte na zewnątrz naturalną warstwą ochronną w postaci patyny. Ta działa na tyle dobrze, że bez potrzeby dodatkowej konserwacji możemy cieszyć się wspaniale wyglądającą rynną przez długie lata.

Czy wiemy, że woda, która wpada do rynien, często działa na nie jak papier ścierny? Nie jest przecież czysta – wręcz przeciwnie. Bardzo często wraz z wodą niesiony jest piasek oraz inne zanieczyszczenia. Rynna jest zatem jednym z najbardziej eksploatowanych elementów zabudowy naszego domu.

Sprawdź też: Jak poprawić ciśnienie wody w domowej instalacji?

Czy rynny z tytan-cynku to dobry pomysł?

Zaletą rynien z tytan-cynku jest metoda lutowania poszczególnych odcinków, która zapewnia mocne, trwałe i szczelne połączenia. W przypadku rynien o trwałości systemu decyduje żywotność poszczególnych elementów lub odporność najsłabszego elementu (np. gumowej uszczelki w złączu), którego w rynnach lutowanych po prostu nie ma.

Wreszcie, rynny z tytan-cynku to ekologiczny i jednocześnie trwały oraz bardzo naturalny materiał, który nie tylko nie wymaga konserwacji, ale również wytrzymuje bez niej całe pokolenia. Jednym słowem jest to rozwiązanie tradycyjne, znane od dawien dawna i dodatkowo udoskonalone, dzięki współczesnej technologii.