Produkty

Drobne przedmioty, którymi wykończysz mieszkanie

Drobne przedmioty, którymi wykończysz mieszkanie

Planując generalny remont domu i podwórka, czyli przygotowując się do dużych zmian, zdarza nam się zapominać o szczegółach. Drobnych przedmiotach, które wykańczają aranżację, zapewniają jej spójność i wpływają na harmonię wystroju. Przyjrzyjmy się im razem i już dziś dopnijmy plany remontowe na ostatni guzik.

Listwa przypodłogowaListwy przypodłogowe, które dodadzą elegancji

Bez względu na to, z czego wykonana została podłoga i w jakim kolorze jest ściana, na linii ich łączenia powinna pojawić się listwa. To swoista kropka nad „i” – drobna zmiana, dzięki której pomieszczenie staje się kompletne. Poza podnoszeniem estetyki spełnia ona także inne ważne funkcje: pozwala na sprytne rozprowadzenie kabli po domu, chroni ścianę i podłogę przed uszkodzeniami, a parkiet dodatkowo przed odkształceniami.

Niskie listwy i ćwierćwałki, takie jak np. ten biały model, warto wybierać do podłóg w kolorze ciemnym. Do wydłużenia pomieszczenia nadadzą się listwy o barwach ścian, zazwyczaj jaśniejsze od podłogi. Z kolei do posadzek o jasnych odcieniach nadadzą się cokoły i listwy wyższe, takie jak np. ten elegancki model wykonany z MDF-u.

Porada eksperta

Warto wybierać listwy z łatwo wyciągalnym paskiem, za którym ukrywa się przewody elektryczne. Listwy podobne do tego modelu z serii Hi-Line sprawiają, że nie będziemy musieli demontować całości, by dostać się do kabli, a także w dowolnym momencie dołożymy nowe, np. od internetu czy telewizji.

Ozdobne zakończenia do karniszy

Metalowe wykończeniaObecność karniszy sprawia, że możemy udekorować pokoje firanami i zasłonami. Warto jednak zadbać o to, by i same karnisze wyglądały na wykończone, eleganckie. Innymi słowy: by one również stanowiły element aranżacji.

Bogata kolekcja elementów wykończeniowych pozwala nam na wybranie modeli nietypowych, takich jak te końcówki do karniszy wysadzane kryształkami Swarovskiego. Zostały wykonane ze szlifowanej stali nierdzewnej i odznaczają się pięknym srebrnym kolorem. Dzięki nim karnisze wyglądają jak biżuteria, a także mienią się, gdy pada na nie światło z zewnątrz lub z lampy.

Bez względu na materiał wykonania karniszy, z łatwością dobierzemy do nich odpowiednie zakończenia. Do produktów aluminiowych pasują proste i uniwersalne ozdoby, takie jak ta stożkowa nakrętka. Przy elegantszych metalowych karniszach w odcieniu niklu możemy sięgnąć po odważniejszą imitującą kryształ gałkę. Najspokojniejsze i najmniej rzucające się w oczy zakończenie to niewielkie gałki w kolorze karnisza. W zależności od tego, które wybierzemy, wpłyniemy na ostateczny kształt i charakter pomieszczenia.

Ozdobne ogrodzenie z metaluDekoracje ogrodzeń, by dom wyglądał pięknie z zewnątrz

Posiadacze domu jednorodzinnego wiedzą, że dbanie o posesję jest równie ważne, co dbanie o wnętrze domu. Ciekawym sposobem na nadanie otoczeniu niepowtarzalnego charakteru jest wykorzystanie ozdobnych elementów metalowego ogrodzenia. Dzięki ich przytwierdzeniu do płotu dom wyróżni się spośród stojących na tej samej ulicy.

Elegancki starodawny grot równie dobrze sprawdzi się przy płocie i bramie, co na balustradzie. Na starodawnej posesji wprowadzi doniosły zamkowy klimat. Z kolei w domach nowoczesnych w miejscu grotów zastosujemy proste pełne kulki – uniwersalne i pasujące do budynków w każdym stylu.

Każdą bramę czy balustradę można ozdobić i to wieloma trwałymi i odpornymi na zmienne warunki pogodowe ozdobami. Świetnie sprawdzą się modne i znajome motywy, np. roślinny, ale także tematyczne, chociażby antyczne.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja

 Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja
Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. &bdquo...
Czytaj więcej

Na czym polega montaż ukrytych karniszy

Na czym polega montaż ukrytych karniszy
Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. "Gołe" szyby ...
Czytaj więcej

Okno z łukiem – jak dopasować do tego karnisz oraz firanki

Okno z łukiem – jak dopasować do tego karnisz oraz firanki
Okna z łukiem są niebywale atrakcyjne i eleganckie. Sprawiają, że wnętrze nabiera pałacowego charakteru. Niestety z praktycznego punktu widzenia nastr...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Drobne przedmioty, którymi wykończysz mieszkanie