Produkty

Folia w płynie – co warto o niej wiedzieć

Folia w płynie – co warto o niej wiedzieć

Podczas wykonywania skomplikowanych prac budowlanych można usłyszeć o folii w płynie. Używa się jej w łazienkach czy podczas remontu kuchni. Przy jakiego rodzaju pracach sprawdza się najlepiej i jak ją aplikować? Wszystkie informacje poniżej.

folia w płynieAby dobrze określić, czym jest folia w płynie, warto odnieść się do jej składu oraz wszechstronności zastosowania.

To substancja jednoskładnikowa, którą wykonuje się na bazie żywic syntetycznych. W momencie zakupu jest w pełni gotowa do użycia.

Można nią pokryć powierzchnie wykonane z betonu, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne oraz podłoże gipsowo-kartonowe Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na zachowaniu szczelności oraz dobrej hydroizolacji.

Po związaniu folia jest nie tylko wodoszczelna, ale również dość elastyczna. Dzięki takim właściwościom pomieszczenia takie jak łazienka czy kuchnia oraz pralnia, mocno narażone na działanie wody, są odpowiednio izolowane.

Ważne! Płytki podłogowe oraz ścienne nie zapewniają wystarczającej ochrony przed wodą. Co więcej, woda, która wnika w ściany lub podłogę, może spowodować powstawanie na nich zagrzybień, a w konsekwencji uszkodzić ich strukturę. Dlatego do ich izolacji stosuje się folię w płynie.

Folia w płynie Ultrament 3 kgSchemat stosowania folii w płynie

Aby folia w płynie mogła prawidłowo spełniać swoją funkcję, należy dobrze przygotować podłoże, na którym będziemy wykonywać pracę. Powinno być one równe, ale także pozbawione pyłów. Zadbajmy również o jego czystość, aby nie pozostawały na nim smary czy inne chemiczne substancje.

Aplikacja folii w płynie może być przeprowadzana za pomocą wałka malarskiego lub też pędzla. Tutaj wybór zależy wyłącznie od nas.

Izolację folią możemy wykonać w dwóch warstwach, przy czym pamiętajmy, że czas schnięcia każdej z nich określa się na 2-8 godzin. Dopiero po odczekaniu odpowiedniego czasu można kontynuować pracę.

Ważne! W pełni wartościowa powłoka uszczelniająca powinna się składać z dwóch warstw folii w płynie. Pierwszą z nich nakładamy na całą powierzchnię, kierując pędzel w dowolną stronę. Druga warstwa folii powinna być zawsze skierowana prostopadle do pierwszej (i nałożona po jej wyschnięciu).

Metoda hydroizolacji przy udziale folii w płynie jest uznawana za łatwą i przede wszystkim także szybką. Dzięki folii tworzymy powłokę elastyczną, która może również ukryć drobne rysy oraz wzmocnić wykańczaną powierzchnię.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Izolacja pozioma fundamentów – dlaczego warto ją wykonać?

Izolacja pozioma fundamentów – dlaczego warto ją wykonać?
Stając przed wyzwaniem zbudowania własnego domu, z pewnością staramy się wykonać wszystko jak najdokładniej, aby konstrukcja mogła nam służyć przez la...
Czytaj więcej

Prawdy i mity o hydroizolacji fundamentów

Prawdy i mity o hydroizolacji fundamentów
Hydroizolacja to ochrona domu przed wilgocią i wodą opadową z gruntu. Poziomą i pionową izolację przeciwwodną kładzie się na fundamentach, aby ochroni...
Czytaj więcej

Zalety i wady domu podpiwniczonego

Zalety i wady domu podpiwniczonego
Budowa własnego domu to marzenie wielu z nas. Gdy udaje nam się przystąpić do jego realizacji, jedną z najważniejszych kwestii jest dobór odpowiednieg...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Folia w płynie – co warto o niej wiedzieć