Instrukcja wideo - jak wyregulować zawiasy w drzwiach?

Nieodpowiednio wyregulowane zawiasy w drzwiach mogą skutkować szeregiem niedogodności. Opuszczone na nich skrzydło może wydawać nieprzyjemne dźwięki szurania przy otwieraniu. Źle osadzone na zawiasach drzwi będą również bardzo nieszczelne. Jak wyregulować te elementy?

Regulacja drzwi

W większości nowoczesnych rozwiązań drzwi wewnętrznych i zewnętrznych regulacja zawiasów jest prosta i wymagać będzie od nas użycia właściwie jednego narzędzia – klucza imbusowego 4 mm. Samodzielnie możemy kontrolować, sprawdzać i korygować ułożenie skrzydła w łatwy sposób, który został przejrzyście zaprezentowany na instrukcji wideo. Nauczymy się, dzięki niemu, jak wykonać regulację nachodzenia drzwi na ościeżnicę oraz docisku skrzydła do ościeżnicy. Taka wiedza może przydać nam się zarówno do korygowania drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Nowoczesne zawiasy w drzwiach

Dzięki nowym technologiom i rozwiązaniom, zyskujemy możliwość regulacji zawiasów drzwi, co niegdyś było o wiele bardziej skomplikowane, jak i w pewnych sytuacjach zupełnie niemożliwe. Jeśli zaś posiadamy zawiasy regulowane, mamy szansę w każdej chwili je skorygować, aby ich funkcjonalność była najlepsza. Aby sprawdzić, jak osadzone są nasze drzwi na zawiasach można wykorzystać prosty sposób, wykorzystując do tego taśmę papierową oraz ołówek. Jak to zrobić? – pokazuje nam to poniższa instrukcja wideo.

Play Video

Drzwi wewnętrzne – czy potrzebują regulacji?

Najwięcej uwagi z pewnością poświęcimy drzwiami wejściowymi, które powinny najlepiej izolować wnętrze od warunków zewnętrznych, jak i zabezpieczać nasze mieszkanie, lokal czy dom. Jednak również drzwi wewnętrzne powinny być odpowiednio osadzone na zawiasach. Zapobiegniemy wtedy przeciągom, szuraniu skrzydła czy nawet jego wypadaniu. Dobrze przylegające do ościeżnicy drzwi są gwarantem tego, że nie następują utraty ciepła, a hałasy łatwo nie przedostają się do pomieszczeń. Taka funkcja ważna jest nie tylko w biurach, ale również w mieszkaniach. Drzwi wewnętrzne również warto sprawdzać i poddawać korygowaniu ich zawiasy. Do dzieła!

 

Data publikacji: 04.01.2017