icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Tworzymy stroik na święta Bożego Narodzenia – krok po kroku

Boże Narodzenie zbliża się wielkim krokami. Nadchodzi zatem moment, kiedy powinniśmy zastanowić się nad wyglądem choinki i świątecznych ozdób w naszym domu. Najlepiej zrobić je samemu – jest to szansa, by na tle swoich znajomych wyróżnić się kreatywnością i ciekawym stylem. Podpowiemy jak stworzyć jedną z najważniejszych ozdób, czyli świąteczny stroik.

Jak co roku, podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia czasu brakuje praktycznie na wszystko. W chaosie, który wtedy panuje ostatnią rzeczą, o której możemy pomyśleć jest stworzenie własnych świątecznych ozdób. Czy jednak nie jest to błąd? Wystarczy poświęcić kilka minut (które pomogą choć na chwilę się rozerwać i zrelaksować) – to wystarczy, żeby stworzyć coś naprawdę ciekawego, co w dodatku wyróżni nas na tle pozostałych znajomych. Świąteczny stroik to ozdoba, którą możemy wykonać w bardzo prosty i szybki sposób, osiągając przy tym niesamowity efekt.

Co istotne, wspomnianą ozdobę możemy wykorzystać, nie tylko wieszając ją na drzwiach wejściowych – z pewnością ciekawie zaprezentuje się także na świątecznym stole. Stroik w każdym miejscu będzie wyglądał tak samo dobrze, a z naszym poradnikiem w prosty sposób stworzysz go od postaw.

WieniecWieniecWieniecWieniec

Czego potrzebujemy?

  • Zwykły nieubrany stroik
  • Metalowy drut (najlepiej w kolorze zielonym)
  • Lampki świąteczne
  • Świąteczne ozdoby, takie jak bombki, gwiazdki, watę czy cukierki. Najlepiej wyglądają te w białych i czerwonych kolorach, ale wybór należy do Ciebie
  • Suszoną pomarańczę i cynamon
  • Nożyczki, scyzoryk bądź sekator
  • Rękawiczki robocze

Uwaga! Bądźmy ostrożni podczas używania ostrych narzędzi oraz materiałów. Pamiętajmy o ochronie własnego ciała i roboczych rękawiczkach.

StroikStroikStroikStroik

Krok 1

Ozdóbmy stroik lampkami świątecznymi, ostrożnie owijając je wokół gałązek. Polecamy użycie lampek zasilanych bateriami, tak, by nie było konieczności podłączania całości do prądu i radzenia sobie z kablem zasilającym. Włącznik ukryjmy pod ozdobą, tak by nie było go widać. Pamiętajmy, aby użyć lampek, które będą bezpieczne. Jeśli stroik będziemy wieszał na zewnątrz, użyjmy takich, które są do tego przeznaczone (czyli mają odpowiedni stopień szczelności). Stroik będzie wyglądał najkorzystniej podczas gdy użyjemy do niego lampek maksymalnie z 30 żarówkami.

Krok 2

Rozłóżmy wszystkie przygotowane wcześniej ozdoby na stroiku i dopasujmy je tak, aby nie było na nim żadnych większych luk. Równomiernie dobierzmy miejsca, w których powinny się one znaleźć i to jeszcze przed tym, zanim zamontujemy je na stałe. Jeśli stroik będzie wisiał, a nie leżał, zobaczmy dodatkowo jak będą się one prezentowały w tej konfiguracji.

Stroiki na prezentachStroiki na prezentachStroiki na prezentachStroiki na prezentach

Krok 3

Za pomocą metalowego drutu przymocujmy wszystkie ozdoby, tak by całość się trzymała. Bombki i ozdoby, które mają sznureczki możemy przytwierdzić do stroiku właśnie za ich pomocą. Na stroiku zamontujmy także gałązki cynamonu i suszoną pomarańczę – nadają mu one klimatycznego zapachu.

Krok 4

Jeśli stroik będziemy wieszać na drzwiach, użyjmy do tego taśmy dwustronnej, tak aby bez problemu przymocować go w wybranym wcześniej miejscu. Dzięki temu, po świętach będziemy go mógł także w komfortowy sposób zdemontować.

Wskazówka:

Stroik możemy wykorzystać także do dekoracji świątecznego stołu. Wówczas w jego środek warto jest włożyć świeczkę bądź ozdobną lampkę LED, tak aby całość prezentowała się jeszcze korzystniej.

Data publikacji: 09.12.2015