Produkty

Jaki grill do ogrodu wybrać? Przegląd najlepszych grilli

Jaki grill do ogrodu wybrać? Przegląd najlepszych grilli

Wraz z sezonem wiosennym rozpoczyna się okres grillowania i przygotowywania posiłków w ogrodzie. To idealny moment, aby zaopatrzyć się w grill ogrodowy. Jaki wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania? Sprawdź nasze propozycje!

Przejdź do następnych akapitów:

Oferta grilli dostępnych w sprzedaży jest ogromna. Na pewno większość osób kojarzy grillowanie z podstawowym urządzeniem na węgiel czy brykiet. Modele wielosezonowe, trwałe i przeznaczone do ogrodu czy na taras są jednak bardziej rozbudowane, a co za tym idzie - dają o wiele więcej możliwości. Świadomość różnych funkcji i rzeczy, które warto wziąć pod uwagę sprawi, że szybko stwierdzisz, jaki grill do ogrodu będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku.

Grill ogrodowy - jaki wybrać i czym się kierować?

Dla wielu osób grillowanie to jeden z sygnałów, że nadeszły w końcu ciepłe miesiące. Jeśli grill ma być używany częściej i stać się stałym elementem wyposażenia ogrodu czy tarasu, warto zainwestować w model trwały, a przy okazji zapewniający zdrowo przygotowane posiłki. Taki właśnie jest często obecnie polecany grill gazowy. Jaki jeszcze element wyposażenia czy jakie cechy mają wpływ na to, który model wybrać?

Na początek zastanów się, ile osób będzie użytkowało konkretny grill ogrodowy - jaki wybrać model, aby możliwe było przygotowanie dla nich posiłków w miarę równocześnie? Czy potrzebne są Ci dwie komory, na przykład do przygotowania dań mięsnych i wegetariańskich osobno? A może zależy Ci raczej na rozbudowanych palnikach? Te wszystkie cechy mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wybór rozmiaru rusztu i komory do grillowania.

Niemniej ważne są też inne cechy. Zwróć uwagę, gdy grill łatwo się przesuwa i możesz go wygodnie przestawić z miejsca na miejsce. Sprawdź, jaki rozmiar butli jest potrzebny oraz jaki jest sposób jej montażu. Oceń, z czego wykonany jest ruszt i jak łatwo się go czyści. Jeśli chcesz bliżej poznać temat wyboru grilla, zapoznaj się z artykułem: Jak wybrać odpowiedni grill?

Przegląd polecanych grilli - zobacz nasze propozycje

Sprawdź, jak prezentuje się nasz ranking grilli gazowych i jakie propozycje na nadchodzący sezon na pewno warto wziąć pod uwagę.

Tippah

Przenośny grill Tippah to świetny wybór dla Ciebie, jeśli cenisz sobie niewielkie rozmiary grilla, a jednocześnie dużą przestrzeń użytkową. Ten przemyślany model został umieszczony z jednej strony na kołach, co po podniesieniu z drugiej ułatwia przetoczenie z miejsca na miejsce. Elegancka, neutralna kolorystyka pozwala na dopasowanie do każdego typu aranżacji ogrodu czy tarasu.

Grill gazowy GoodHome Tippah

To dobry grill gazowy dla osób, którym zależy na wszechstronności rusztu. Ten został przygotowany z wysokiej jakości materiału, co sprawia, że świetnie przewodzi ciepło, ale jest też łatwy w czyszczeniu. Cztery pokrętła umożliwiają regulację rozmiaru płomienia, zaś specjalne osłony palnika ułatwiają dystrybucję ciepła w całej komorze. Dzięki temu to najlepszy grill gazowy zarówno do pieczenia mięsa, grillowania warzyw, jak i przygotowania pizzy na kamieniu. Po zamknięciu pokrywy grilla temperaturę w jego wnętrzu sprawdzisz dzięki wbudowanemu termometrowi.

Grill Tippah został wyposażony w dodatkową przestrzeń do ustawienia dań, przypraw, a także powieszenia narzędzi. Temu służą tace po bokach, które łatwo możesz zdjąć, a które zostały wyposażone w wieszaki. Bezpośrednio pod paleniskiem znajduje się półka, a obok niej miejsce na butlę. Zabezpieczysz ją za pomocą specjalnego paska.

Owsley 2.0

Zastanawiasz się, jaki grill ogrodowy będzie najlepszy w przypadku małej przestrzeni i przygotowania dań tylko dla kilku osób? W takim przypadku wybierz grill Owsley w modelu 2.0. Ten nieduży, dwupalnikowy model został dodatkowo wyposażony w koła po boku. Dzięki nim łatwo przestawisz go z miejsca na miejsce. Pomimo ograniczonych rozmiarów nadal urządzenie to umożliwia Ci przygotowanie bogatego wyboru dań.

Grill gazowy GoodHome Owsley 2.0

Wysokiej jakości osłony palnika zostały przygotowane z żeliwa, a następnie pokryte szkliwem. Dzięki temu nie tylko doskonale rozprowadzają i zatrzymują ciepło, ale również chronią elementy przed przywieraniem jedzenia. To najlepszy grill gazowy, jeśli cenisz sobie łatwość czyszczenia elementów. Przykładowo, zbiornik na olej jest łatwo dostępny, a kratki możesz myć w zmywarce.

Do grilla dołączone są dwie tace z wieszakami - możesz w dowolnej chwili przyczepić je po bokach, aby ustawić na nich przyprawy, potrawy albo zawiesić narzędzia. Dodatkowo pod komorą główną znajdują się dwie półki i zaczep przeznaczony do umieszczenia butli z gazem. W pokrywie, po jej zamknięciu, widoczny jest termometr, który zapewni Ci kontrolę nad procesem przygotowania dań.

Owsley 3.0

Średnich rozmiarów urządzenie to świetny wybór dla osób, które zastanawiają się, jaki grill gazowy pasuje zarówno do ogrodu, jak i na balkon czy taras. Model ten został wyposażony w trzy palniki i wielofunkcyjne ruszty. W pokrywie został zamontowany termometr, który znacznie ułatwi Ci panowanie nad procesem grillowania. Ten model został wyposażony w cztery koła, co sprawia, że niezwykle łatwo przestawisz go z miejsca na miejsce. 

Grill gazowy GoodHome Owsley 3.0

Szkliwione, żeliwne ruszty dobrze przewodzą ciepło, a przy tym są odporne na uporczywe zabrudzenia, bo zapobiegają przywieraniu resztek żywności. Kratki możesz wygodnie umyć w zmywarce, zaś pojemnik na zużyty olej jest łatwo dostępny, co przyspiesza utrzymanie grilla w czystości. Miejsce na butlę z gazem jest specjalnie profilowane i wyposażone w zaczepy, które zapobiegają przesunięciu zbiornika.

To urządzenie sprawdzi się dla osób, które zastanawiają się, jaki grill do ogrodu wybrać - z jednej strony zapewni dużo przestrzeni do przygotowywania potraw, a z drugiej będzie wygodny w przechowywaniu. Boczne półki można zdemontować, dzięki czemu grill zajmuje o wiele mniej miejsca, gdy nie jest używany. Po ich zaczepieniu zyskujesz nie tylko przestrzeń do ustawienia przypraw czy potraw, ale też wieszaki na narzędzia. Pod paleniskiem znajdują się dwie praktyczne półki.

Owsley 4.1

Ranking grilli gazowych dla wymagających otwiera grill Owsley w modelu 4.1. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Przede wszystkim wyposażony jest w liczne palniki obsługiwane przez pięć pokręteł. To w połączeniu z żeliwnym, szkliwionym rusztem zapewnia praktyczną przestrzeń, która szybko się nagrzewa, długo utrzymuje temperaturę, a przy tym jest odporna na przywieranie jedzenia. Grill został zamocowany na dwóch kołach, które ułatwiają jego przesuwanie z miejsca na miejsce.

Grill gazowy GoodHome Owsley 4.1

Dwie półki pod komorą, a także jedna boczna, składana, to dodatkowe miejsce, które możesz przeznaczyć na potrawy, naczynia albo przyrządy kuchenne. Co więcej, jest to dobry grill gazowy dla osób, którym zależy na utrzymaniu idealnych warunków podawania dań. Boczny ruszt pozwala bowiem na utrzymanie optymalnej temperatury naczyń albo dań właśnie wyjętych z głównej komory.

Jeśli zastanawiałeś się, jaki grill ogrodowy sprawdzi się do przygotowywania kilku dań naraz, ten model będzie idealny. Kilka piętrowych rusztów mieści się w zamykanej komorze, której wieko zostało wyposażone we wbudowany termometr. Umożliwi Ci on utrzymanie idealnej temperatury dla danego dania. Miejsce na butlę gazową jest dodatkowo zabezpieczone paskiem, co gwarantuje bezpieczne warunki przygotowania potraw.

Freestone

Chcesz postawić na idealny dla kilku osób grill ogrodowy? Jaki wybrać, aby spełnił Twoje oczekiwania? Grill Freestone może być doskonałym sprzętem dla Ciebie. Umożliwia on nie tylko standardowe grillowanie, ale też pieczenie pizzy na kamieniu, przygotowywanie dań na woku czy specjalnej tacy. To świetny wybór dla osób, które cenią sobie różne smaki - dwie komory pozwolą na ich osobne przygotowanie, bez ryzyka mieszania się smaków i zapachów.

Grill gazowy GoodHome Freestone

Obie komory zostały wyposażone w pokrywy z osobnymi, kompatybilnymi termometrami. W każdej z nich znajduje się standardowy ruszt żeliwny, pokryty szkliwieniem - w ten sposób ciepło jest skumulowane, równo rozprowadzone, a kawałki jedzenia nie przywierają do rusztu. Dodatek stanowi boczny, otwarty ruszt, który skutecznie poradzi sobie z nagrzaniem naczyń.

Grill Freestone został wyposażony łącznie w trzy półki, z czego jedna, boczna, jest składana. Pomoże Ci to zaoszczędzić miejsce, gdy grill stoi nieużywany. Jeśli zastanawiasz się, jaki grill gazowy wybrać, gdy zależy Ci na łatwym czyszczeniu, ten model sprawdzi się idealnie. Łatwo dostępny pojemnik na zużyty olej wyczyścisz pod bieżącą wodą, a niektóre elementy możesz nawet myć w zmywarce!

Grill do ogrodu – wybierz idealne rozwiązanie dla siebie!

Dzięki temu zestawieniu wiesz już, na co zwrócić uwagę, wybierając grill gazowy - jaki powinien być jego rozmiar, a także dodatkowe cechy. Najnowsze modele z oferty są przygotowane dla osób wymagających, ceniących sobie dobrą jakość, a przy okazji potrzebujących grilli o różnych rozmiarach. Sprawdź nasz asortyment, aby zdecydować się na takie urządzenie, które w stu procentach zaspokoi Twoje potrzeby.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak grillować? Poznaj metody i zasady grillowania

Jak grillować? Poznaj metody i zasady grillowania
Wraz z pierwszymi podmuchami ciepłego wiosennego powietrza rozpoczyna się sezon na grillowanie. Wspólne grillowanie w gronie znajomych to dosko...
Czytaj więcej

Grillowanie w plenerze – co ze sobą zabrać?

Grillowanie w plenerze – co ze sobą zabrać?
Wiosna i lato to czas, który z ochotą spędzamy na świeżym powietrzu. To także czas, kiedy chętniej jemy posiłki w plenerze. Jakiego grilla wybr...
Czytaj więcej

Zasady zdrowego i bezpiecznego grillowania

Zasady zdrowego i bezpiecznego grillowania
Słoneczne i ciepłe dni sprzyjają spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi. Często takim okazjom towarzyszy grill, na którym można przyrządzać...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki grill do ogrodu wybrać? Przegląd najlepszych grilli