LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Kafelki hiszpańskie we wnętrzach

Hiszpańskie płytki są uwielbiane z wielu powodów. Za ich wykorzystaniem przemawia jednak przede wszystkim barwna stylistyka, która umożliwia stworzenie nietuzinkowych i oryginalnych kompozycji. Hiszpańskie stylizacje ubarwią nie tylko naszą łazienkę, ale również inne domowe wnętrza – a jak je wkomponować do określonych pomieszczeń?

kafelka-hiszpańskakafelka-hiszpańskakafelka-hiszpańskakafelka-hiszpańska

Rosnące zainteresowanie płytkami hiszpańskimi to odpowiedź na aktualne trendy w zakresie wyposażenia oraz wykończenia wnętrz. Coraz więcej uwagi poświęcamy temu, by odnaleźć materiał nie tylko mocny, ale przede wszystkim również oryginalny. Płytki hiszpańskie bardzo sprytnie wtapiają się w tę potrzebę. Wzory, które pojawiają się na poszczególnych płytkach, zawsze sprawiają wrażenie niepowtarzalnych.

Pierwsze skojarzenie z płytką hiszpańską od razu zestawia ten materiał z wnętrzem kuchennym lub łazienkowym. Stosuje się go przy zabudowie ściany ze zlewozmywakiem i kuchenką lub układając barwna mozaikę na całej powierzchni ściany w łazience.

Płytki hiszpańskie to przede wszystkim trwałość – ceramikę tę cechuje wypalenie z wysokiej jakościowo gliny, przy odpowiednio zmodyfikowanych procesach technologicznych. Oryginalnie wykonany produkt jest jednak pod względem kosztu inwestycji bardzo często nie do pokonania. To dlatego można i warto wybierać produkty rodzime, ale utrzymane w tej samej stylistyce.

Czy wiesz, że?

Jeśli planujesz wykończenie mieszkania płytkami, powinieneś wykonać naprawdę dokładne pomiary ścian. Dokonując zakupu określonego produktu pamiętajmy o tym, by zakupić zawsze o 20% więcej materiału niż zostało to obliczone na podstawie pomiarów.

 

kafelka-hiszpańskakafelka-hiszpańskakafelka-hiszpańskakafelka-hiszpańska

Jak wyglądają kafle hiszpańskie?

Przede wszystkim na uwagę zasługuje tutaj charakterystyczny kształt form geometrycznych. W kolorystyce dominuje granat, butelkowa zieleń czy też czerń lub mocna czerwień. Takie kolory bardzo dobrze współgrają z kolorami naturalnego drewna, a więc materiału również często stosowanego w hiszpańskich aranżacjach.

Z takimi płytami dość ciekawie będą się także prezentowały jasne kolory, drobne zdobienia na meblach, a także dekoracje z ręcznie malowanej porcelany.

Płytki hiszpańskie, choć oryginalne w formie, nie mają zadania zwracać na siebie uwagi. Mają tworzyć wyjątkowy, ale drugi plan – tzw. perspektywę aranżacyjną. Być tłem dla skrzętnie dobranego wyposażenia.

Ciekawostka: hiszpańskie płytki mogą mieć powierzchnię szkliwioną lub nie. Ta pierwsza jest zdecydowanie bardziej efektowna, ale ze względu na to, że może być również śliska, nie zaleca się układania takiego produktu na podłodze.

 

Data aktualizacji: 20/05/2024