Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Cement, kruszywa i wapno

Strzałka w prawo

Piasek budowlany i żwir kwarcowy

Strzałka w prawo

Piasek budowlany i żwir kwarcowy

Piasek kwarcowy do zastosowania przy różnego rodzaju pracach budowlanych i dekoracyjnych, a także remontowych. Piasku użyć można do wykonywania zaprawy murarskiej, tynkarskiej lub betonu.

Filtry

Piasek budowlany i żwir kwarcowy

Piasek kwarcowy do zastosowania przy różnego rodzaju pracach budowlanych i dekoracyjnych, a także remontowych. Piasku użyć można do wykonywania zaprawy murarskiej, tynkarskiej lub betonu.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Cement, kruszywa i wapno

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Piasek kwarcowy i keramzyt izolacyjny – co to za kruszywo?

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór kruszywa, który przyda Ci się podczas prac remontowych i budowlanych. Ma szerokie zastosowanie nie tylko podczas tworzenia podjazdu do garażu, ale także dróg publicznych. Kruszywo to jeden z niezbędnych składników materiałów budowlanych i pozyskuje się go w sposób naturalny (np. piasek lub żwir pochodzą z kopalni, jezior czy mórz) lub sztuczny z wykorzystaniem bardzo wysokiej temperatury do obróbki materiału (np. keramzyt izolacyjny). Ze względu na to, że każde kruszywo ma swoje wyjątkowe właściwości, można je wykorzystać do różnych celów budowlanych, a także prac ogrodniczych.

Pamiętaj o tym, że zarówno piasek kwarcowy, jak i keramzyt izolacyjny powinien być jak najwyższej jakości. Przekłada się to na wysoką odporność oraz działanie warunków atmosferycznych i innych czynników, na które będzie wystawiony. W tej kategorii znajdziesz sprawdzone produkty od renomowanych producentów. Do wyboru produkty zapakowane w worki o różnej pojemności. Piasek występuje także w różnej granulacji.

Do czego wykorzystasz piasek kwarcowy i keramzyt izolacyjny?

Kruszywo ma szerokie zastosowanie, nie tylko podczas prac budowlanych, ale także w ogrodnictwie. Sprawdzi się jako zasypka, materiał pod kostkę brukową czy też do podwyższenia terenu. Jest również jednym ze składników suchego betonu. Kruszywo może być świetnym materiałem do uzupełniania ubytków i wykonania podjazdu, ze względu na to, że doskonale odprowadza wodę. Nie musisz zatem martwić się o kałuże przed domem.

Piasek kwarcowy to naturalny składnik zapraw budowlanych o szerokim zastosowaniu. Można go stosować do mieszanek cementowych oraz cementowo-wapiennych. Trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu odmiany kruszywa do konkretnej powierzchni. Powszechnie mówi się, że jeśli ma być ona gładka, trzeba wybierać drobniejszy i delikatniejszy piasek kwarcowy. To produkt, który przyda się do piaskowania w osłonie miotły wodnej oraz wypełnienia sztucznych nawierzchni sportowych oraz żywicznych. Jeśli planujesz samodzielne wykonanie podjazdu, np. na terenie posesji Twojego domu, doskonale się sprawdzi sztuczny piasek kwarcowy. Jako samodzielna mieszanka może także być stosowana w ogrodnictwie. Wypełnisz nią kuwetę albo doniczkę. Piasek kwarcowy stosowany w ogrodnictwie jest również dodatkiem do ziemi. Świetnie zatrzymuje wodę i napowietrza korzenie.

Piasek kwarcowy to naturalny wypełniacz zaprawy murarskiej, ale nie tylko. Jest składnikiem trwałego betonu, który z kolei przyda się podczas specjalistycznych prac budowlanych. Należy jednak zachować właściwe proporcje składników przy mieszaniu ich na zaprawy budowlane.

Z kolei keramzyt izolacyjny służy do wypełniania posadzek, stropów czy sklepień. Ma szerokie zastosowanie także przy ścianach fundamentowych oraz piwniczych. Pełni funkcję praktyczną, bo idealnie izoluje przestrzeń i pozwala powierzchniom oddychać. Nie chłonie też wilgoci, dlatego na ścianie czy podłodze nie pojawia się grzyb i pleśń.

Jako kruszywo świetnie sprawdza się do uzupełnienia gruntu pod uprawę roślin. Zabezpiecza krzewy czy kwiaty przed zbytnim odparowywaniem wilgoci. W ten sposób wpływa pozytywnie na rozwój roślin, także hodowanych w doniczkach. Może być stosowane zamiast kory. Zwróć jednak uwagę na to, czy produkt ma przeznaczenie ogrodnicze. Keramzyt to materiał, który wykorzystasz do podbudowy pod ścieżki ogrodowe.

Wśród praktycznego kruszywa znajduje się również żwir. Ten z kolei nie tylko sprawdzi się do prac budowlanych, ale również do dekoracji domu i ogrodu. Zapobiega wyrastaniu trawy czy chwastów.

Jak wybrać odpowiednie kruszywo?

Pierwszą zasadą, o jakiej musisz pamiętać to dopasowanie kruszywa do konkretnego zastosowania. Przy każdym produkcie znajdziesz informację, czy jest ono przeznaczone do prac ogrodniczych, czy budowlanych i remontowych. Kruszywo pełni też funkcję dekoracyjną.

Sztuczny piasek kwarcowy może być gładki lub chropowaty. Zwróć na to uwagę podczas zakupu i nie zapomnij o dopasowaniu wielkości ziarna do planowanych prac remontowych czy budowlanych. Przykładowo, do tynków nakładanych metodą natryskową, doskonale sprawdzi się piasek o granulacji 1–1,5 mm. Mniejsze ziarna, drobniejsze i delikatniejsze, przydadzą się do uzyskania gładkiej ściany, malowania, wykonywania gładzi. Ziarnistość najczęściej podawana jest w konkretnym przedziale, dlatego zwróć na to uwagę.

Pamiętaj o tym, aby przechowywać kruszywo zgodnie z zaleceniami producenta. Przykładowo, keramzyt izolacyjny nie może być składowany w nasłonecznionym miejscu przez kilka miesięcy. Worek może zostać uszkodzony. Mimo wszystko ten materiał jest mrozoodporny i wytrzymały na ciepło, dlatego doskonale sprawdzi się do wykonania drenażu czy izolacji. Jest również odporny chemicznie.

Do prac budowlanych z wykorzystaniem kruszywa być może będziesz potrzebował innych składników lub narzędzie, które znajdziesz w ofercie Castoramy. Kruszywo jest dostępne w wygodnych opakowaniach, więc nie będziesz mieć problemu z jego transportem.