LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Cegły, bloczki i pustaki

Strzałka w prawo

Luksfery

Strzałka w prawo

Luksfery

Pustak szklany bezbarwny to element dekoracyjny, nadający się głównie do wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Pozwala w efektowny sposób doświetlić wybrane pomieszczenie, jednocześnie zapewniając intymną atmosferę.

Filtry

Luksfery

Pustak szklany bezbarwny to element dekoracyjny, nadający się głównie do wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Pozwala w efektowny sposób doświetlić wybrane pomieszczenie, jednocześnie zapewniając intymną atmosferę.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Cegły, bloczki i pustaki

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

PUSTAKI SZKLANE LUB LUKSFERY – WAŻNY JEST NIE TYLKO ICH WYGLĄD

Jeszcze kilkanaście lat temu aranżacja wnętrz często uwzględniała luxfery. Występowały wszędzie. Zdobiły prywatne domy, publiczne miejsca, a także pojawiały się na korytarzach zamiast ścian na klatkach schodowych. Wiele osób doceniało je ze względu na ich właściwości. Szczególnie cenna była ich możliwość przepuszczania światła dziennego. Wiązało się to z dużymi oszczędnościami dzięki ograniczeniu sztucznego oświetlenia.

Obecnie bardziej popularne są pustaki szklane. Są to bloczki spojone z dwóch wytłoczonych elementów szkła. Między nimi znajduje się pustka wypełniona powietrzem. To natomiast zwiększa termoizolację, jaką zapewniają. Luksfery wymiary, wygląd i funkcje mają takie same. Są jednak jednolitym kawałkiem szkła. Nie posiadają zatem dodatkowej warstwy izolacyjnej. O ile zatem właściwości szkła w obu materiałach są podobne, o tyle pustaki szklane lepiej izolują termicznie budynek niż luksfery. Cena materiału również to oddaje, bo luksfery zazwyczaj są tańsze.

SZKŁO NIE JEST NUDNE – WYBIERZ WZÓR I KOLOR DO KAŻDEGO WNĘTRZA

Wraz ze wzrostem popularności pustaków szklanych, poszerza się ich oferta. Bogactwo kolorów pozwoli Ci dopasować pustaki do każdego wystroju. Dzięki nim stworzysz nawet najbardziej barwne kompozycje. Możesz także regulować ilość światła, jaką pustaki przepuszczają do wnętrza. Wzory na ich powierzchni sprawiają, że pomieszczenia są mniej lub bardziej oświetlone naturalnym światłem.

Znajdziesz tutaj pustaki szklane, które służą do wypełniania konstrukcji ściennych lub stropowych. Oferta sklepu obejmuje pustaki wykonane ze szkła bezbarwnego i kolorowego. W przeciwieństwie do innych materiałów, z których budowane są ściany, pustaki szklane przepuszczają światło, dzięki czemu pomieszczenie pozostaje naturalnie oświetlone. Oprócz nich znajdziesz tutaj akcesoria do pustaków, dzięki którym ich montaż oraz obróbka staną się proste i możliwe do wykonania samodzielnie.

CZY SZKLANY PUSTAK MOŻE BYĆ OKNEM?

Ze szklanych pustaków obecnie można stworzyć niemal wszystko. Od dawna stosuje się je do budowy ścianek działowych, bo nie ograniczają oświetlenia w pomieszczeniu. Z elementów tych stworzysz także efektowne ścianki dekoracyjne czy domowy barek. Możesz natomiast nie wiedzieć, ale pustaki szklane to także ciekawa alternatywa dla okna. Nie dość, że mają właściwości antywłamaniowe, to jeszcze świetnie izolują termicznie pomieszczenie.

Dzięki nim z powodzeniem stworzysz także ściany kabiny prysznicowej, a nawet wykorzystasz je jako element ozdobny na podłodze. Pustaki szklane są na tyle trwałym tworzywem, że możesz również rozdzielić za ich pomocą tarasy w zabudowie szeregowej.

NIE TYLKO SAM KOLOR, ALE SPOSÓB JEGO UZYSKANIA MA ZNACZENIE

Pustaki szklane powstają w ten sam sposób, ale to nie oznacza, że ich właściwości są takie same. Mnogość wzorów i barw uzyskuje się na różne sposoby. Jeśli interesują Cię barwione pustaki, upewni się, w jaki sposób uzyskano kolor. Pustaki barwione w masie zagwarantują Ci trwałe, pastelowe kolory. Niestety ich paleta barw jest ograniczona. Możesz wybrać spośród następujących kolorów: seledynowy, łososiowy, grafitowy, niebieski, miodowy, lazurowy, turkusowy. Co jednak najważniejsze, takie pustaki możesz wykorzystać do budowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Inaczej sprawa ma się z pustakami barwionymi powierzchniowo. Metoda ta zapewnia ciekawe kolory takie jak: niebieski, zielony, czerwony, bursztynowy i czarny. Zaletą tej formy barwienia są wyraziste i bardzo intensywne kolory. Pustaki te są jednak mniej trwałe, dlatego za ich pomocą możesz zbudować wyłącznie ściany wewnętrzne.

Stosunkowo nowe są pustaki barwione powierzchniowo metalizowane. Czy jednak warto zainwestować w tego rodzaju pustaki szklane? Cena nie każdego zachęci, jednak zrobi to z pewnością ostateczny efekt. Przede wszystkim pustaki te mają intensywne barwy, a sama kostka jest rozświetlona od wewnętrznej strony. W gamie kolorystycznej tego rodzaju znajdziesz nawet takie barwy jak zieleń, intensywna czerwień czy róż. Szukasz dodatkowej zalety? Możesz je zainstalować na krzyżykach o maksymalnej grubości 2 mm.

SATYNOWANIE KONTRA PIASKOWANIE – NAJLEPSZE WZORY SZKLANYCH PUSTAKÓW

Pustaki szklane możesz kupić także w różnych wzorach. Na ich powierzchni umieszcza się fale, kratkę, a także wiele innych wzorów. Jeśli szukasz pustaków szklanych do stworzenia ścian prysznica lub dodatkowej w sypialni, postaw na kostkę zmatowioną w wyniku piaskowania lub satynowania. Na który rodzaj jednak powinieneś się zdecydować?

Piaskowanie tworzy na powierzchni wyraźne zarysowania, które mogą się podobać. Satynowanie z kolei jest procesem chemicznym. W jego wyniku powierzchnia pozostaje gładka i, co najważniejsze, odporna na zabrudzenia. Poza tym satynowanie daje znacznie ciekawszy wizualnie efekt, a przy tym zagwarantuje Ci intymność wszędzie tam, gdzie wykorzystasz pustaki szklane. Wymiary mają klasyczne, dlatego stworzysz z nich stabilne konstrukcje.

Pustaki szklane to bardzo wytrzymały materiał budowlany, ale nie możesz zapominać o najważniejszej kwestii. Kostki te wytrzymują określony ciężar, dlatego nie buduj z nich ścian nośnych. Mają przede wszystkim wartość estetyczną, a nie praktyczną.

Znajdziesz tu nie tylko ten produkt – mamy wiele innych opcji w tej samej kategorii.