Produkty

Modernistyczna łazienka ze szkła i stali

Modernistyczna łazienka ze szkła i stali

Łazienka zazwyczaj jest dla nas strefą wypoczynku. Jeśli chcemy aby była elegancką przestrzenią, która wyraża nasz gust i estetyczne preferencje warto przemyśleć jej projekt.

łazienka ze szkłaModernistyczna łazienka XXI wieku stawia na funkcjonalność, która jest największą zaletą wszystkich jej elementów. Takie pomieszczenie mieni się i połyskuje szkłem, stalą, szkliwioną mozaiką i często błyszczącymi meblami. Niekoniecznie wygląda jak laboratorium. A to za sprawą często wykorzystywanej szklanej mozaiki, którą można pokryć zarówno posadzkę, podłogę jak i obudować wannę. Mozaika jest urokliwa, charakteryzuje się często delikatnym połyskiem, nadającym wnętrzu przestronności i mieni się w blasku światła. Chętnie wykorzystywana jest w aranżacji łazienek. Niemniej jest to element przykuwający uwagę, dlatego zaleca się wybrać jedną z płaszczyzn (podłogę lub jedną ze ścian)w naszym salonie kąpielowym, na której położymy mozaikę. Szklana mozaika może mieć różne kształty, kolory i faktury- może być nie tylko błyszcząca ale także matowa, czasem też z domieszką metali szlachetnych, brokatu albo szkła witrażowego. Jest dostępna jest w postaci plastrów klejonych na transparentnej folii ochronnej, elastycznej siatce lub na papierze montażowym.

Modernistyczny styl to także płytki przypominające kolorem beton lub marmur oraz wodoodporne farby dyspersyjne wykonane na bazie żywicy syntetycznej, przez Amerykanów nazywane lateksowe a przez Brytyjczyków-emulsyjne. W nowoczesnej łazience stosuje się je najczęściej w kolorach szaro-stalowych lub czekoladowo-brązowych nawiązujących do surowego wystroju minimalistycznego laboratorium. Do wyboru mamy wariant błyszczący, matowy lub półmatowy. Istotną zaletą farb dyspersyjnych jest to, że błyskawicznie schną - po upływie 12 godzin pomieszczenie jest gotowe się do użytkowania. Kolejnym plusem jest też ich wydajność – za pomocą jednego litra farby możemy pomalować nawet do 10 m2 ściany. Taką farbą można pomalować wszystkie ściany w nowocześnie urządzonej łazience, a jedynie podłogę pokryć terakotą.

Aby zachować spójność stylu w łazience modernistycznej bateria umywalkowa, prysznicowa i do wanny powinna formą i kolorem odbiegać od tradycyjnych kształtów tych urządzeń. Nowoczesne bateria łazienkowa o kanciastych kształtach i barwach stali, chromu i czerni, często matowa - świetnie współgra z prostokątną umywalką, które niekoniecznie musi być biała, bo na rynku dostępne są szklane, przezroczyste umywalki lub czarne. modernirstyczna łazienka

Jeśli jednak wybierzemy czarną umywalkę, meble łazienkowe powinny być w innym kolorze - białe lub stalowe a nawet szklane. Niemniej czarne meble o prostych kształtach, matowe lub z połyskiem idealnie wpisują się w nowoczesny design łazienek.

Lustra w modernistycznym wnętrzu mogą zagościć w kilku miejscach. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. W mniejszej łazience wystarczy pokaźnych rozmiarów tafla nad umywalką natomiast w dużym pokoju kąpielowym można spotęgować wrażenie blasku i światła montując lustra w 2, 3 miejscach, nawet na przeciwległych ścianach.

Oświetlenie, najlepiej punktowe nie musi być tylko na suficie i nad umywalką. Jeśli umieścimy je w kilku miejscach na podłodze – dookoła kabiny prysznicowej lub wanny- uzyskamy niesamowity efekt. Jednym z najnowszych elementów nowoczesnego designu jest matowo-szklany sufit, poprzez który pomieszczenie rozświetla rozproszone światło. Kabina w łazience XXI wieku jest konstruowana bez brodzika, woda ścieka do kratki odpływowej umieszczonej bezpośrednio w posadzce. Od reszty pomieszczenia miejsce przeznaczone do brania natrysku oddzielone jest częściowo taflą szklaną. Wanna modernistyczna powinna mieć kształt nieregularny-odbiegający od klasycznych form.

Dopełnieniem stylu są czarne lub czekoladowe albo stalowe czy szklane, proste w formie akcesoria łazienkowe oraz jednobarwne szare, brązowe lub białe dywaniki łazienkowe.

Data publikacji: 08.04.2013
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza
Łazienka to jedyne pomieszczenie w domu, które trzeba urządzić tak, by było jednocześnie funkcjonalne i sprzyjało relaksowi. W łazience nie tyl...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?
Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będz...
Czytaj więcej

Wielkie możliwości w małej łazience

Wielkie możliwości w małej łazience
Nawet małą łazienkę możemy urządzić tak, aby była jednocześnie wygodna, ładna i funkcjonalna. W takim pomieszczeniu najistotniejsze będzie to, po jaki...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Modernistyczna łazienka ze szkła i stali