Modernistyczna łazienka ze szkła i stali

Odkryj elegancję modernistycznej łazienki ze szkła i stali, gdzie funkcjonalność spotyka się z nowoczesnym designem. Przestrzeń ta błyszczy dzięki szklanej mozaice, stalowym elementom i unikalnym meblom. Poznaj, jak wykorzystać szklaną mozaikę, wodoodporne farby i nowoczesne baterie, aby stworzyć łazienkę marzeń z niepowtarzalnym charakterem. Od bezbrodzikowej kabiny po matowo-szklany sufit – każdy detal został zaprojektowany, by zachwycać i inspirować

Modernistyczna łazienka XXI wieku stawia na funkcjonalność, która jest największą zaletą wszystkich jej elementów. Takie pomieszczenie mieni się i połyskuje szkłem, stalą, szkliwioną mozaiką i często błyszczącymi meblami. Niekoniecznie wygląda jak laboratorium. A to za sprawą często wykorzystywanej szklanej mozaiki, którą można pokryć zarówno posadzkę, podłogę, jak i obudować wannę. Mozaika jest urokliwa, charakteryzuje się często delikatnym połyskiem, nadającym wnętrzu przestronności i mieni się w blasku światła. Chętnie wykorzystywana jest w aranżacji łazienek. Niemniej jest to element przykuwający uwagę, dlatego zaleca się wybrać jedną z płaszczyzn (podłogę lub jedną ze ścian)w naszym salonie kąpielowym, na której położymy mozaikę. Szklana mozaika może mieć różne kształty, kolory i faktury- może być nie tylko błyszcząca, ale także matowa, czasem też z domieszką metali szlachetnych, brokatu albo szkła witrażowego. Jest dostępna jest w postaci plastrów, klejonych na transparentnej folii ochronnej, elastycznej siatce lub na papierze montażowym.

Modernistyczna łazienka ze szkła i stali

Modernistyczny styl to także płytki 

przypominające kolorem beton lub marmur oraz wodoodporne farby dyspersyjne wykonane na bazie żywicy syntetycznej, przez Amerykanów nazywane lateksowe a przez Brytyjczyków-emulsyjne. W nowoczesnej łazience stosuje się je najczęściej w kolorach szaro-stalowych lub czekoladowo-brązowych nawiązujących do surowego wystroju minimalistycznego laboratorium. Do wyboru mamy wariant błyszczący, matowy lub półmatowy. Istotną zaletą farb dyspersyjnych jest to, że błyskawicznie schną – po upływie 12 godzin pomieszczenie jest gotowe się do użytkowania. Kolejnym plusem jest też ich wydajność – za pomocą jednego litra farby możemy pomalować nawet do 10 m2 ściany. Taką farbą można pomalować wszystkie ściany w nowocześnie urządzonej łazience, a jedynie podłogę pokryć terakotą.

Zobacz także: Ścianka prysznicowa z luksferów – wady i zalety

Aby zachować spójność stylu w łazience modernistycznej bateria umywalkowa, prysznicowa i do wanny powinna formą i kolorem odbiegać od tradycyjnych kształtów tych urządzeń. Nowoczesne bateria łazienkowa o kanciastych kształtach i barwach stali, chromu i czerni, często matowa — świetnie współgra z prostokątną umywalką, które niekoniecznie musi być biała, bo na rynku dostępne są szklane, przezroczyste umywalki lub czarne.

Jeśli jednak wybierzemy czarną umywalkę, meble łazienkowe powinny być w innym kolorze — białe lub stalowe, a nawet szklane. Niemniej czarne meble o prostych kształtach, matowe lub z połyskiem idealnie wpisują się w nowoczesny design łazienek.

Lustra w modernistycznym wnętrzu mogą zagościć w kilku miejscach. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. W mniejszej łazience wystarczy pokaźnych rozmiarów tafla nad umywalką, natomiast w dużym pokoju kąpielowym można spotęgować wrażenie blasku i światła montując lustra w 2, 3 miejscach, nawet na przeciwległych ścianach.

Zobacz też: Bezdotykowe baterie umywalkowe w domu – za i przeciw

Modernistyczna łazienka ze szkła i stali

Oświetlenie, najlepiej punktowe nie musi być tylko na suficie i nad umywalką. Jeśli umieścimy je w kilku miejscach na podłodze – dookoła kabiny prysznicowej lub wanny- uzyskamy niesamowity efekt. Jednym z najnowszych elementów nowoczesnego designu jest matowo-szklany sufit, poprzez który pomieszczenie rozświetla rozproszone światło. Kabina w łazience XXI wieku jest konstruowana bez brodzika, woda ścieka do kratki odpływowej umieszczonej bezpośrednio w posadzce. Od reszty pomieszczenia miejsce przeznaczone do brania natrysku oddzielone jest częściowo taflą szklaną. Wanna modernistyczna powinna mieć kształt nieregularny-odbiegający od klasycznych form.

Dopełnieniem stylu są czarne lub czekoladowe albo stalowe czy szklane, proste w formie akcesoria łazienkowe oraz jednobarwne szare, brązowe lub białe dywaniki łazienkowe.